הבית החכם מגיע עד לארגז הצרכים של החתול…

ארגז צרכים חכם לחתולים מדווח על רמת הבריאות של החתול ובעזרת אפליקציית מובייל משתף את המידע עם וטרינר לקבלת חוות דעת

אחת הבעיות הנפוצות והכואבות בקרב חתולים מבוייתים הנה הנטייה להשמנת יתר ולחולי במחלות כרוניות. לחתולים יש נטיה לחלות פי 7 יותר מכלבים. אחד מכל שלושה חתולים סובל ממחלה כרונית כגון דלקות בדרכי השתן, סוכרת, מחלות כליה, השמנת יתר ועוד.

Keepi הוא ארגז צרכים חכם לחתולים המכיל חיישנים המנטרים את מצב בריאותו של החתול, בעזרת בדיקה של החול במטרה לזהות תסמיני מחלות בשלב מוקדם. המידע מוצג בעזרת אפליקצית מובייל, שפותחה על ידי חברת היפוטק, המייצרת דו"חות בריאות שוטפים, מעקב אחר משקלו של החתול, מאפשרת לראות בכל עת את מצבו הבריאותי, מקפיצה התראות כאשר מתגלים תסמינים ואף למשתפת את המידע עם וטרינר לקבלת חוות דעת.

הארגז שולח נתונים לאחסון בענן, שנאספו על ידי חיישני משקל, התנהגות ומערכת אוטומטית לבדיקת השתן. כך אפליקציית המובייל יכולה להציג מידע מקיף על החתול.

לחתולים יש נטייה טבעית להסתיר את תסמיני המחלות, כך שברוב המקרים הן מתגלות בשלב מאוחר המצריך אשפוז וטיפול מורכב, כואב ויקר. בלא מעט מקרים מגיעים החתולים לסכנת חיים בטרם הבעלים מרגישים שמשהו אינו כשורה. המתקן יאפשר גילוי מוקדם של המחלות, כך שלעיתים שינוי טיפול פשוט כמו למשל שינוי בתזונה ימנע את התפתחות המחלות ויקל באופן משמעותי על סבלם של החתול ובעליו.

פיתוח ארגז החול הנו חלק מתוכנית לימודי תואר שני לעיצוב יזמי וניהולי בבית הספר לעיצוב של המכללה
למנהל. מוביל את המיזם עודד ירקוני, סטודנט בתואר, עובד בחברת צ'ק פוינט ובוגר יחידת 8200. בנוסף מלווים את המיזם חברת היפוטק לעיצוב ופיתוח אפליקצייות מובייל, הווטרינר רובי תל ארי, מעצב המוצר דניאל פרלמן, ומהנדס אלקטרוניקה נועם הדס.
מידע על אפליקציות נוספות של היפוטק באתר: www.hippotec.com

 

דילוג לתוכן