האקתון למען האוטיסטים – בהשתתפות חיילי ובוגרי יחידת אופק חיה"א

עשרות חיילים ובוגרים של יחידת אופק בחיל האויר
במרתון טכנולוגי לשיפור חייהם של ילדים ובוגרים עם אוטיזם

שיתוף פעולה מרתק בין חיילי ובוגרי יחידת אופק של חיל האויר לבין אלו"ט – אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם: עשרות מתנדבים מהיחידה ומעמותת הבוגרים יקיימו את ה"האקתון" (מרתון טכנולוגי) הראשון בישראל למען אוכלוסיית האוטיסטים, במשרדי חברת הסטארטאפ הגלובלית Playbuzz.
24 שעות רצופות של מרתון פיתוח אינטנסיבי צפויות להניב מגוון פתרונות טכנולוגיים שיעשו את החיים של ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי, של ההורים והמטפלים, קלים וטובים יותר, לדוגמא: משחק לתרגול סיטואציות חברתיות, לוח אינטראקטיבי דיגיטלי להצגת שגרת יום, אפליקציה למציאת חברים, ועוד.
ההאקתון, שיתקיים בימים חמישי ושישי 27 ו-28 ביולי, הוא שיאו של המיזם כולו, שכלל חודשים של עבודת תכנון וחשיבה משותפת בין בוגרי יחידת אופק לבין הורים, מדריכים, מטפלים מקצועיים ואנשי צוות של אלו"ט, במטרה להגיע לרשימת הרעיונות הנבחרים. הרעיונות שיפותחו בהאקתון אמורים לענות על אתגרים בהם נתקלים אנשי מקצוע והורים בחיי היום יום בהתנהלות הלא פשוטה עם ילדים ובוגרים אוטיסטים, כגון:
– קושי בהבנת סיטואציות חברתיות ובבחירת תגובה מותאמת לסיטואציה
– קושי לזכור פעולות יומיומיות פשוטות
– בדידות, קושי בהבעת רגשות, ואתגרים רבים נוספים.

לדברי עמוס שפירא, יו"ר אלו"ט: "מרגש לראות כיצד אנשים צעירים ומוכשרים אינם שוכחים את אלה שהחיים פחות היטיבו עמם. ההתגייסות של עמותת אופקים ויחידת אופק ראויה לכל הערכה; כאזרח, כיו"ר אלו"ט וכיוצא חיל האויר בעצמי, אני גאה בפעילות זו ומודה באופן אישי לכל אחד מהמתנדבים."
לדברי ארקדי גורביץ', יו"ר עמותת בוגרי אופק: "בוגרי אופק נמצאים בליבו של ההיי טק הישראלי. מיד עם הקמת העמותה החלטנו לקחת את הידע המקצועי שצברנו ולהחזיר לחברה בצורת תרומה למגזר השלישי. במגזר זה קיימים פערים מאוד גדולים בתחום המחשוב והטכנולוגיה לעומת המגזר העסקי, ומצד שני – יש להם אותם צרכים. לכן אנו שמחים שבחרנו באלו"ט בתור הפרויקט הקהילתי הראשון שלנו, ונהנים מהחיבור הקסום שנוצר. האתקון למטרה טובה יהפוך למסורת שנתית אצלנו."
הארוע יתקיים במשרדי חברת ההייטק PLAYBUZZ במתחם שרונה מרקט בתל אביב, בין יום חמישי בשעה 11:00 בבוקר ועד 11:00 ביום שישי 28.7 . אירוע הסיום יתקיים ביום שישי בין 9-11, במהלכו יציגו צוותי העבודה את התוצרים עליהם עבדו במהלך הלילה.
הקהל בארוע יכלול בין היתר: הורים – הוגי הרעיונות שמשולבים בצוותי הפיתוח ובהם גם אנשי טכנולוגיה בעצמם, בכירים ויזמים בענף ההייטק, המארחים – חברת Playbuzz, אישי ציבור, כולל עמוס שפירא, יו"ר אלו"ט, ונציגי חברות הייטק שהתנדבו לארח ולתרום לארוע. בין חברות ההייטק שתרמו: IBM, Dell EMC, Samsung NEXT, Mprest מערכות, Interblog.
*******
אלו״ט – אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, נותנת מענה לאלפי ילדים ובוגרים עם אוטיזם בעשרות מסגרות ברחבי הארץ ופועלת לקידום זכויותיהם, לשילובם בחברה ולתמיכה במשפחות .
עמותת אופקים – בוגרי יחידת אופק של חיה"א מאגדת את כל בוגרי "אופק", יחידה טכנולוגית מבצעית מובחרת של חיל-האוויר. העמותה קמה בשנת 2015 במטרה לעודד יזמות וחדשנות בקרב בוגרי היחידה, את שימור הקשר בין בוגריה, וכן לעודד את הקשר שלהם עם היחידה עצמה. כמו כן, העמותה מהווה עבור בוגריה בסיס למגוון של פעילויות חברתיות, יזמיות והתנדבותיות.
פלייבאז הינה פלטפורמת המדיה המובילה בעולם ליצירה והפצת תוכן דיגיטלי אינטראקטיבי, המאפשרת ליצרני תוכן ומפרסמים ליצור תוכן בפורמטים המעודדים מעורבות קוראים ושיתוף במדיה החברתית.

דילוג לתוכן