האקדמיה הלאומית למדעים תקיים ביום רביעי ה- 25/10 סימפוזיון בנושא : האם טכנולוגית המידע ופרטיות יכולות להתקיים יחד?

How Can Information Technology
and Privacy Coexist?

המרצים הם: פרופ' רות גביזון, פרופ' מנדי צ'ייסל, פרופ' יוסי מטיאס ופרופ' אנטוני פינקלשטיין
ההתפתחות העצומה של טכנולוגיית המידע בעשור האחרון מציבה אפשרויות חדשות וסכנות חדשות לחברה ולאדם באשר הוא. היכולת לאסוף נתונים רגישים מהמרשתת ומרשתות חברתיות, ולנתחם על ידי כלי ניתוח מתוחכמים מאפשרת אגירת נתונים ומידע אישי רב על ידי ממשלות, חברות מסחריות ותאגידים שיכולים להשתמש או לפרסם מידע העלול לפגוע בפרטיותם של האזרחים. החידושים האלו משנים את הגבולות בין המרחב הפרטי והמרחב הציבורי ומעלים שאלות לגבי המושג "פרטיות", התפקיד והאחריות של המדינה, הסקטור הפרטי והאינדיבידואל בנושא זה.
האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים והחברה המלכותית הבריטית (The Royal Society) ישיקו סדרת סימפוזיונים משותפים בנושא מדע, טכנולוגיה ואתיקה. הכינוס הראשון יעסוק בנושא "כיצד יכולות טכנולוגית המידע ופרטיות להתקיים ביחד?" והוא יתקיים בימים רביעי-חמישי 25/10-26/10. בכינוס ישתתפו מיטב החוקרים בתחומים אלו מישראל ומאנגליה.
המושב הראשון בכינוס (יום רביעי, 25 באוקטובר 2017 בשעה 17:00) יהיה פתוח לציבור הרחב, ויתקיימו בו ארבע הרצאות שיעסקו בממשק שבין פרטיות – טכנולוגיה – ואתיקה.
את ההרצאה הראשונה תישא המשפטנית וחברת האקדמיה פרופ' רות גביזון שתדבר על פרטיות וזכות האדם לאנונימיות. את ההרצאות השנייה והשלישית יתנו פרופ' מנדי צ'ייסל (Mandy Chessell), מבכירותIBM , ופרופ' יוסי מטיאס, סגן נשיא גוגל העולמית. השניים ידברו על אתגרי הטכנולוגיות החדשניות, פרטיות ואתיקה וכיצד אתגרים אלו ישפיעו על פיתוחים טכנולוגים בעתיד. תסיים את הכינוס הרצאתו של פרופ' אנטוני פינקלשטיין (Anthony Finkelstein), היועץ המדעי הראשי לביטחון לאומי של מממשלת בריטניה ופרופסור באוניברסיטת קולג' בלונדון שידון במתח בין פרטיות ובטחון.
כאמור, מדובר בכינוס ראשון בסדרת כינוסים, הקרויים על שמו של סר ראלף קון ז"ל, והוא מוקדש לנושא מדע, טכנולוגיה ואתיקה. סר קון קידם את שיתוף הפעולה בין האקדמיה למדעים בישראל והחברה המלכותית הבריטית ותרם לו רבות .
פרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, מציינת כי "סדרת כינוסים זו בנושא מדע, טכנולוגיה ואתיקה מדגישה את הקשר המדעי החזק בין האקדמיה הלאומית והחברה המלכותית הבריטית. לקשר הזה תרומה חשובה להמשך שיתופי הפעולה המדעיים הבין-לאומיים של ישראל."
"על פרטיות וטכנולוגיה", יום רביעי 25/10, בשעה 17:00, בית האקדמיה הלאומית למדעים בירושלים.
ההרצאות יינתנו בשפה האנגלית. ההשתתפות הינה ללא תשלום, אך כרוכה בהרשמה מראש בטלפון: 02-5676240 או בדוא"ל [email protected]
פרטים באתר האקדמיה למדעים: www.academy.ac.il

דילוג לתוכן