האנליסטים בנידהאם על נובה: מעלים את מחיר היעד ל-16 דולר למניה – "הרווח למניה ברבעון השלישי עקף את צפי השוק"

בהמשך לדוחות נובה על הכנסות שיא ברבעון השלישי 2016 מעלים האנליסטים בנידהאם את מחיר היעד למניית נובה ל-16 דולר למניה עם המלצת קנייה, ומציינים: "נובה דיווחה על תוצאות חזקות ברבעון השלישי של 2016 וסיפקה תחזית חזקה עבור הרבעון הרביעי של 2016, הנובעת מהשקעות צפויות בתחום יצרני הפאונדרי והזכרונות. היסטורית, נובה נתפסה כשחקנית פאונדרי, לאור החשיפה הגבוה של החברה לפלח שוק זה, אולם אנו מאמינים כי נובה ממשיכה בהתקדמות לגיוון הכנסות מתחום הזכרונות, על רקע זכיות בנתח השוק הקיים ועליה בביקוש ליכולות מדידה בתחום הזכרונות. כמו כן, החברה הכריזה על הסכם תמלוגים על המדען הראשי בישראל, והחברה מעדכנת את מודל המטרה הפיננסי עם שיעורי רווחיות גבוהים יותר. אנו מאמינים כי סל המוצרים של נובה מאפשר לחברה לזכות בנתח שוק בתחום המדידות הצומח, לאור זאת אנו בהמלצת קניה למניות החברה ומעלים את מחיר היעד מ- 14$ למניה ל- 16$ למניה".

תחזית חזקה לרבעון רביעי: צפי הכנסות של 42-44 מיליון דולר, מעבר לתחזית השוק להכנסות של 43.1 מיליון דולר שנובעות מהשקעות משמעותיות בתחומי ה-Foundry וה-Memory. שיעור רווח גולמי צפוי להישאר על 56% וההוצאות התפעוליות ינוע בין 15-15.5 מיליון דולר, שישקפו רווח למניה של 31-40 סנט, באופן משמעותי מעבר לציפיות השוק לרווח למניה של 26 סנט.

האנליסטים מציינים כי החברה ממשיכה להעמיק את החדירה לתחום הזכרונות תוך שהפעילות בתחום יצרני הפאונדרי ממשיכה להיות חזקה. נובה דיווחה על שני לקוחות, המהווים לפחות 10% מההכנסות ברבעון, מתחום הזכרונות (סמסונג ומיקרון) והיקף ההכנסות מתחום הזכרונות של כ- 30%. חשוב מכך, נובה ציינה פעילות מול לקוחות Memory העשויים להביא להכנסות נוספות בשנת 2017. בתוך כך, תחום ה-Foundry צפוי להיות חזק לתוך שנת 2017, עם השקעות בטכנולוגיות 7/10 ננומטר ממספר לקוחות ועליה בתפוקה בטכנולוגיות 28/40 ננומטר. "אנו מאמינים כי נובה ממשיכה לסלול את הדרך בתחום ה-Memory וממנפת את ההשקעות בתחום ה-Foundry.

"אנו מעדכנים את מחיר היעד שייצג טוב יותר את הרווחיות הגבוהה. על רקע הסכם התמלוגים מול המדען הראשי, נובה מצליחה להעלות את שיעור הרווח הגולמי ל- 54-56% תוך שמירה על הוצאות תפעוליות של 35-37% ושיעור רווח תפעולי של 18-20%, כל אלו ברמת מכירות של 175 מיליון דולר. אנו מציינים כי על פי תחזית רבעון רביעי לשנת 2016 נובה מגיעה לרווח של כ- 1 דולר למניה, ועל רקע ביצועים אלו, אנו רואים אפסייד נוסף.

"היצע מוצרים רחב מוביל לצמיחה בנתחי השוק. אנו מאמינים כי נובה צפויה להרחיב את היצע המוצרים של החברה, ולשלב מערכות משולבות, מערכות עצמאיות, מערכות בטכנולוגיית XPS ותוכנה, המציעים מספר מנועי צמיחה. בטווח הארוך, אנו רואים הזדמנויות צמיחה נוספות בפתרונות מטרולוגיה היברידית הכוללות טכנולוגיות אלו, כפי שציינה ההנהלה שהיא נמצאת בדיונים עם לקוחות על מנת לשפר יכולות מדידה במוצרים מורכבים. אנו מאמינים כי סל מוצרים חזק מאפשר לנובה ליצור בידול שמהווה רכיב מפתח לרכישת נתחי שוק.

דילוג לתוכן