האנליטיקה תסייע בהגנה על ילדים בסיכון

פרויקט פורץ דרך בצפון קרוליינה, עושה שימוש באנליטיקה כדי לתעדף מקרי סיכון של ילדים ע"י שימוש בניתוח מקורות מידע מגוונים המצביעים על הגברת סיכונים. "עובדי הרווחה אינם יכולים לדעת על כל שינוי בחייו של ילד באופן מידי. שינויים מסוימים יוצרים סביבה מסוכנת יותר", אמר וויל ג'ונס, מומחה לשירותי אנוש ורווחת הילד ב-SAS. המערכת יכולה לחשוף דפוסי נתונים הרומזים על סיכוי גבוהה למצב מסוכן או פוגעני, מה שיאפשר לעובדי הרווחה להגיש עזרה לחסרי הישע".
לנוכח המספר הגדל והולך של ילדים שעברו התעללות והזנחה, מחוז ניו הנובר בצפון קרוליינה יהיה הראשון במדינה שישתמש באנליטיקה לזיהוי ומעקב אחר גורמי סיכון לילדים. מחלקת השירותים החברתיים במחוז תשתמש במערכת של ענקית האנליטיקה SAS כדי לסייע בהגנה על ילדים בסיכון ולשמור על חייהם. במחלקת השירותים החברתיים של מחוז ניו-הנובר מתקבלים יותר מ-300 דיווחים על התעללות בילדים או הזנחה מדי חודש, עליה חדה מאד בהשוואה לעבר. למחלקה יש נתונים רבים אודות הילדים שבטיפולה וניתוחם יכול להראות מי מהילדים נמצא בסיכון הגבוה ביותר להתעללות או מוות. על ידי שילוב נתונים ממגוון מקורות, כגון בתי משפט, נתוני בריאות הציבור, עובדי המחלקה יוכלו להתריע על שינויים אפשריים ברמת הסיכון של כל ילד המצוי תחת חסותם.

"עלינו להתמקד בילדים שהכי זקוקים לעזרה", אמרה וונדה מרינו, סגנית מנהל מחלקת השירותים החברתיים במחוז. "האנליטיקה תסייע לנו לבחון את התיקים הקיימים ולהעריך סיכון ממשי. על ידי תיעדוף הפעילויות שלנו, נוכל לשמור על ביטחונם של יותר ילדים".

"מכיוון שילדים רבים כל כך נמצאים תחת חסותם, עובדי הרווחה אינם יכולים לדעת על כל שינוי בחייו של ילד באופן מידי. שינויים מסוימים יוצרים סביבה מסוכנת יותר", אמר וויל ג'ונס, מומחה לשירותי אנוש ורווחת הילד ב-SAS. המערכת יכולה לחשוף דפוסי נתונים הרומזים על סיכוי גבוהה למצב מסוכן או פוגעני, מה שיאפשר לעובדי הרווחה להגיש עזרה לחסרי הישע". מקורות מידע נוספים שעשויים להצביע על עוד סיכונים כוללים שיחות למוקד החירום, מעצרים של בני משפחה, אנשים חדשים בבית, גידול במספר ההיעדרויות מביה"ס או חקירות חדשות.

המחלקה בניו הנובר שמה מספר מטרות להשגה בעזרת המערכת: צמצום מספר הילדים ההרוגים ומספר הילדים שיועברו להשמות בתשלום – משפחות אומנה, בתים קבוצתיים או מרכזי טיפול. המחלקה מקווה גם להגדיל את שיעורי ה"קביעות" – מציאת בית קבע לילד.
בנוסף לשיפור עבור הילדים, צמצום ההשמות בתשלום והגדלת ה"קביעות" תחסוך למערכת כמיליון דולר מדי שנה. המערכת אמורה גם לצמצם מקרים של התעללות חוזרת. תיעדוף המקרים שיש בהם סיכון גבוה ביותר להתעללות, יאפשר לעובדי הרווחה ומנהליהם לנקוט בפעולות יזומות. ההקלה הצפויה בעומס הקיים על עובדי הרווחה צפויה גם להגדיל את שביעות רצונם מהעבודה ועקב כך ליציבות במקום העבודה ותחלופה נמוכה.

קרוב ל-70,000 דיווחים על התעללות והזנחת ילדים נחקרים מדי שנה בצפון קרוליינה. פרויקט מוצלחת במחוז ניו הנובר יוכל לשמש דוגמה למחוזות אחרים במדינה ואף מחוצה לה. "אנליטיקה יכולה לסייע בהגנה על החלשים והפגיעים ביותר בחברה", אמרה פאולה הנדרסון, סגנית נשיא ב-SAS לתחומי השלטון המקומי. "העבודה פורצת הדרך עם מחוז ניו הנובר תעזור לנו ליצור מערכת רווחה שניתן יהיה להטמיע גם במחוזות בעלי תקציב מוגבל יותר".

דילוג לתוכן