האם הורים עושים מספיק כדי להגן על ילדיהם ברשת? מחקר מגלה שלא ממש

על אף שחצי מההורים (52%) מאמינים כי גוברים האיומים שעומדים בפני ילדיהם ברשת – החל מבריונות סייבר ועד לתוכן בלתי ראוי – לא הרבה יותר משליש מהם מסבירים לילדיהם על האיומים האפשריים, כך חושף מחקר חדש של מעבדת קספרסקי ו- B2B אינטרנשיונל.
המחקר מצא כי כל מבוגר חמישי (20%) אינו עושה דבר כדי להגן על ילדיו מפני איומים מקוונים, על אף העובדה כי אחוז קרוב לכך (22%) צפה בילדיו נתקלים באיומים ממשיים ברשת, כולל צפיה בתוכן בלתי ראוי, פגישה עם זרים מסוכנים ובריונות סייבר. 53% גם מפחדים כי האינטרנט משפיע על בריאות הילדים שלהם או על איכות חייהם.
שליש מההורים (31%) מעידים שאין להם שליטה על מה שהילדים שלהם רואים או עושים ברשת, וכמעט שני שליש (61%) מהם לא טורחים לדבר עם הילדים שלהם אודות איומים מקוונים. כאשר ננקטת פעולה, היא ממוקדת בדרך כלל בדברים שהם בדרך כלל חסרי יעילות: לדוגמא, 28% אומרים שהם בודקים את היסטורית הגלישה של הילדים שלהם, למרות שבשלב זה יכול כבר להיגרם נזק רב. רק רבע (24%) התקינו תוכנה לבקרת הורים.
"עבור צעירים רבים כיום, שימוש במכשירים ניידים ומחשבים כדי להתחבר לרשת, לעיתים קרובות מחוץ להשגחת ההורים שלהם או בזמן שהם מחוץ לבית, הפך לחלק בלתי נפרד מחייהם. המחקר מראה כי חלק גדול מההורים מרגיש חסר השפעה על ההתנהלות הדיגיטלית של ילדיהם. עם זאת, ישנם דברים פשוטים רבים שהורים יכולים לעשות כדי להגן על ילדיהם. הדבר החשוב הוא לשלב אמצעים מעשיים, כגון התקנה של תוכנת בקרת הורים, מיקום המחשבים באזורי מגורים משותפים וניטורם, יחד עם שיחה עם הילדים על האיומים האפשריים וכיצד להתמודד עימם", אמר דיוויד אם, חוקר אבטחה ראשי במעבדת קספרסקי.
פתרונות Kaspersky Total Security – Multi Device ו- Kaspersky Safe Kids יכולים לסייע להפוך את חיי ההורים לקלים יותר באמצעות שמירה על הילדים מפני איומים וניהול הפעילות שלהם במערכות חלונות, Mac OS X ובמכשירי iOS ואנדרואיד. תוכנת מעבדת קספרסקי אינה מגינה על ילדים רק מפני צפייה בתוכן בלתי ראוי באתרים ובאפליקציות, אלא מונעת גם חשיפה של מידע חסוי ומסייעת להורים לנהל את כמות הזמן שילדים מבלים במכשירים המחוברים לרשת.
למידע נוסף אודות איומים מקוונים לילדים ועצות לגבי הדרך להגן עליהם, ניתן למצוא בפורטל החינוכי של מעבדת קספרסקי https://kids.kaspersky.com/

דילוג לתוכן