האם אתם חכמים כמו העיר שלכם?

 

 

מיזמים ישראלים חדשים מייצרים את דור העתיד של הערים החכמות

יריד MUNI-EXPO של ועידת השלטון המקומי יציג השנה סטארט-אפים ישראלים חדשים שיקדמו את הערים בישראל אל העתיד.

 

Highroad הינו מרכז חדשנות ייעודי לחברות הזנק ומיזמים מתחומי הערים החכמות והתחבורה החכמה. Highroad, מייסודן של חברת PGL וקבוצת indihub, הינו חממה עסקית המספק מעטפת של עזרים טכנולוגיים מתקדמים בשילוב עם תמיכה עסקית ופיננסית לחברות הזנק ומיזמים משלביהם הראשוניים. זאת, מתוך הכרה ביכולות הצוות המייסד והמנטורים לתרום מהידע הצבור ומהקשרים חובקי העולם שביכולתם להציע. במתחם של Highroad ניתן לפגוש מיזמים שונים שצפויים לשנות את חיי היום-יום של כל אחד. Highroad הינו מרכז עתיר ידע שבין תכניותיו השונות מלווה לאורך השנה כ-15 חברות הזנק אשר זוכות לחליפה מותאמת אישית לפי צרכיה, יעדיה ויכולותיה של כל חברה.

איל הופמן, שותף מנהל Highroad: "תחום הערים החכמות נמצא בעלייה בכל העולם, כאשר בישראל מתפתחת סצנת הייטק חדשנית שכבר מצעידה את התחום אל העתיד. מרכז החדשנות Highroad נולד מתוך הכרה בקיומו של צורך הדדי, בקרב יזמים, חברות ותיקות מהתעשייה ואף רשויות מקומיות, לייצר מענים ופתרונות טכנולוגיים חדשניים לצרכים קיימים. אנחנו בוחרים במיזמים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לשינוי פני המרחב העירוני על כל היבטיו והמתחם שלנו בכנס הוא ההזדמנות של הציבור לקבל טעימה מהעשייה של חלק מהחברות בנבחרת שלנו."

אחד המיזמים הואAURA SMART AIR – אשר מקימיו פיתחו מוצר המנטר, מחטא ומטהר את האוויר שאנו נושמים במרחבים סגורים ובנוסף, אוסף מידע ומספק המלצות ביחס לאיכות האוויר בחוץ. המערכת המתוחכמת פועלת בשלושה מישורים יחד וכך, למעשה, מחליפה שלושה מכשירים שונים באמצעות מכשיר מעוצב אחד.

מדובר במערכת חכמה אשר מפותחת בישראל ומאפשרת לכל משתמש להיות בשליטה בנוגע לאיכות האוויר במרחבים פנימיים וחיצוניים. אכן, מדובר בתופעה רחבה שמטרידה ערים רבות ברחבי העולם, התושבים נושמים בביתם אבק או עובש ושלל חומרים וחלקיקים שאף אחד מאתנו לא היה רוצה להכניס לגופו.

הפיתוח הישראלי פועל בשלושה שלבים: בשלב הראשון יופעלו חיישנים (סנסורים) אשר מזהים אילו חלקיקים נמצאים באוויר הבית, כך למשל במידה ויש שקע חשמל שמתחמם – הסנסור יחוש בחלקיקי הפלסטיק שמתחממים. בהמשך המערכת תבצע ניתוח של הנתונים על מנת ללמוד אילו חלקים זרים זוהו באוויר הבית ובשלב השלישי המנוע והפילטרים נכנסים לפעולה – כך שהאוויר בבית יסונן מאותם חלקיקים וכמובן תעדכן את המשתמש כל העת.

הפיתוח הייחודי הוצג לאחרונה בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה CES שבלאס ווגאס ונמצא כעת בעיצומו של קמפיין Kickstarter. AURA השיגה את היעד המימוני בתוך פחות מ-12 שעות וכעת ממשיכה לצבור תומכים. המוצר בפיתוח וצפוי לצאת בחודשים הקרובים בהפצה המונית.

בסרטון הסבר על המכשיר AURA ניתן לצפות כאן.

דילוג לתוכן