האיביי של המדיה משיקה פרויקט פאבליק דומיין:

פונד5 מנגישה 80,000 סרטונים ותמונות לשימוש בחינם
החברה שזכתה להשקעה של 61 מ׳ ד׳ מהמשקיעה הראשונה בפייסבוק הנגישה אוסף סרטונים  נדירים שזכויות היוצרים עליהם פגו. ניתן להשתמש בחופשיות ב-10,000 קטעי וידיאו בפורמט Full HD או 4K

 

בלוגרים או עיתונאים? מנהלים עמוד או קהילה ברשת חברתית? חוקרים או סטודנטים? קולנוענים, פרסומאים או אנשי טלוויזיה? היסטוריונים או יוצרי מדיה? מאגר המדיה הגדול בעולם השיק עבורכם פרויקט של תכנים חינמיים לשימושכם.
פונד5 (Pond5), המרקט פלייס המקוון הגדול בעולם לצילומי וידיאו ללא תמלוגים, הודיע על השקתפרויקט פאבליק דומיין – הספרייה הראשונה בעולם לתכנים חינמיים שהם נחלת הכלל שמעוצבת במיוחד ליוצרי מדיה. האוסף הראשוני כולל 10,000 סרטוני וידיאו, 65,000 תמונות, אלפי הקלטות אודיו ומאות מודלים בתלת-מימד.

 

לסרטון המציג את פרויקט פאבליק דומיין
יצירות המוגדרות כ״פאבליק דומיין״ (בעברית: ״רשות הציבור״ או ״נחלת הכלל״) הן כאלו שזכויות היוצרים עליהן פגו. בדרך כלל זה קורה כשבעים שנים לאחר מות היוצר. ״במשך שנים, התוכן המדהים הזה שהפך כבר לרכוש הציבור היה נעול ולא נגיש ליוצר המדיה הממוצע״, אמר המייסד השותף של פונד5, המנכ״ל טום בנט. ״מגיע להם יותר. פרויקט הפאבליק דומיין שלנו מעצים יוצרי מדיה ומאפשר להם לנצל את היתרון בספריה העשירה להדהים ששייכת להם בזכות ולא בחסד״.

 

לסרטון המסביר מהו קניין רוחני ב״נחלת הכלל״
האוסף כולל 5,000 סרטונים מהארכיונים הלאומיים של ארה״ב שמעולם לא נראו, והונגשו לציבור לאחר שעברו תהליך דיגיטציה והועלו לאתר פונד5. סרטונים בולטים נוספים כוללים את סרטו של ז׳ורז׳ מלייס מ-1902 ״המסע לירח״ וצילומים מהמשחקים האולימפיים בהלסינקי ב-1952, מלחמות העולם, שיגורי רקטות של נאסא ותחנת החלל הבינלאומית. נאומים של דמויות היסטוריות כמו ווינסטון צ׳רצ׳יל וג׳ון פ. קנדי נמצאים אף הם באוסף הקלטות הקול, יחד עם הופעות מלאות מיצירותיהם של מלחינים כמו בטהובן ושופן.

 

הספרייה, שתוכננה במיוחד ליוצרים מתחומי המדיה הדיגיטלית, מאפשרת חיפוש נח של תוכן לפי איכותו הטכנית של התוכן. בנוסף, סרטוני וידיאו פורקו לשוטים (תמונות) בודדים, בכדי לחסוך לעורכי וידיאו שעות עבודה. הכל ניתן לשיתוף מיידי ולהטמעה ברשתות חברתיות דרך הרשת.
פרויקט פאבליק דומיין -http://www.pond5.com/free

 

 

דילוג לתוכן