ד"ר נועם וינבלט, 2Bsecure: "טיוטת הרגולטור בנושא מחשוב ענן

ד"ר נועם וינבלט, 2Bsecure: "טיוטת הרגולטור בנושא מחשוב ענן, סוללת עבור הבנקים את הדרך להעברה זהירה ומבוקרת של שירותים לענן" Cloudzone, יחידת הענן של מטריקס ו – 2Bsecure, חברת אבטחת המידע והסייבר של מטריקס, קיימו שולחן עגול במשרדי מטריקס בהרצליה, בנושא: משמעויות הרגולציה המתהווה של בנק ישראל בנוגע לשימוש במחשוב ענן, במגזר הפיננסי.
כ- 50 לקוחות: מנמ"רים, מנהלי אבטחת מידע, מנהלי טכנולוגיות, מנהלי תשתיות ומנהלי סיכונים, מכל המוסדות הפיננסים בישראל, הגיעו לשמוע את מומחי הענן והרגולציה של מטריקס, ביניהם נציגים מבנק הפועלים, בנק לאומי, בנק איגוד, בנק ירושלים, חברות הביטוח: מגדל, ענבל, כלל, שלמה ביטוח, AIG ועוד.
עודד רודן, Enterprise AM, מחברת AWS ברך את המשתתפים ודיבר על מחויבות AWS לשוק הישראלי בכלל ולמגזר הפיננסי בפרט, ומסר את השרביט לארתור שמונק, דירקטור CloudZone. שמונק סקר את השימוש ההולך וגובר במחשוב ענן, במגזר הפיננסי בעולם, תוך הצגת סיפורי לקוח של בנקים מובילים בעולם. "בנקים רבים התחילו להעביר לענן סביבות נמוכות (פיתוח ובדיקות), DR, BI וניהול סיכונים" אמר שמונק, "ובהמשך יעבירו גם סביבות מובייל וערוצים, אפליקציות לשירות לקוחות ועוד." לכל אורך דבריו הדגיש את התועלת העסקית, כמו גם את החיסכון הפיננסי, שינבעו לגופים אשר יעברו לענן, אם דרך תשלום עבור שרתים פעילים בלבד, הכרות עם תוכנות ומערכות חדשות מבלי לרכוש מראש רישיונות יקרים, קיצור Time to Market ועוד.
ד"ר נועם וינבלט, מנהל מחלקת ניהול סיכונים ורגולציה, ב- Bsecure2, דיבר על המשמעויות הרגולטוריות הנוגעות למעבר של גופים פיננסים לענן. וינבלט סקר את דרישת הרגולטור מן הבנק ובהן עמידה בדרישות 357 בנושא מיקור חוץ, גיבוש מדיניות מחשוב ענן (ואישורה בהנהלה ובדירקטוריון) וביצוע שיטתי של הערכת סיכונים לפרויקטים בסביבת הענן. וינבלט אף פירט את הדרישות מספק הענן ובהן חוסן כלכלי ואיתנות עסקית, הזכות והיכולת של הבנק להתנתק מהספק, יכולות הצפנה, ניטור ובקרה ועוד. "גיבשנו מתודולוגיה וכלים מובנים לבניית מדיניות אבטחת מידע ארגונית בנושא מחשוב ענן, כמו גם לניהול סיכונים לפרויקטים בסביבת הענן" סיפר וינבלט תוך הצגת הכלים, "כלים אלו מטרתם לאפשר עבודה בענן תוך עמידה בדרישות הרגולציה והתמודדות עם סיכוני אבטחת המידע הייחודיים לסביבת הענן."
חתמה את הארוע רנית זקצר, סמנכ"ל טכנולוגיות במטריקס, אשר דיברה על כלים לבחינת הכדאיות העסקית הנובעת ממעבר לענן. "השגת התועלת העסקית" הדגימה זקצר, "מחייבת הבנה של המודלים העסקיים החדשים וניצול חכם שלהם ולא העתקה של דרך העבודה הקיימת לענן."

אודות CloudZone
Cloudzone, יחידת הענן של מטריקס, הינה שותף ייעוץ מוביל ומפיץ מורשה של AWS. עם למעלה מ-5 שנות ניסיון ב-AWS, היחידה מספקת ללקוחותיה חבילת שירות מלאה הכוללת: ייעוץ, ארכיטקטורה של התשתיות ושירותים מנוהלים. Cloudzone מסייעת ללקוחותיה למנף את הכלים הקיימים ב- AWS כך שאלו יוכלו להתרכז בעסקי הליבה בארגון. היחידה מציעה מגוון רחב של שירותים למקסום ביצועים תוך שמירה על עלויות נמוכות. שירותי Cloudzone מאפשרים אופטימיזציה של יכולת ההתרחבות, אספקת מוצרים ללקוחות החברה עם איכות ומהירות יוצאת דופן, ביטול זמני ההשבתה והגברת הפרודוקטיביות. http://www.cloudzone.io/
 

דילוג לתוכן