דק, קל, ללא כבלי חשמל – החזון של אינטל למחשב האישי הבא שלך

שבבי Broadwell של אינטל יגרמו ל- PC המסורתיים להיות דקים יותר מהאייפד ,
אינטל רוצה שהמחשב הנייד, האישי שלכם יהיה דק יותר מהאייפד, ויראה כמו טאבלט, ללא כבלי חשמל. וגם זול בהרבה.
שבבי Broadwell של אינטל יגרמו ל- PC המסורתיים להיות דקים יותר מהאייפד ,
אינטל רוצה שהמחשב הנייד, האישי שלכם יהיה דק יותר מהאייפד, ויראה כמו טאבלט, ללא כבלי חשמל. וגם זול בהרבה.
החברה מפתחת שבבים וטכנולוגיות אלחוטיות כדי לעמוד ביעדים אלה, עם הפירות הראשונים של פיתוח שיהפוך לזמין החל מסוף השנה הקרובה, אמר, אמר המנכ"ל Brian Krzanich בדבריו על רווחים בשבוע שבו הציג חזונה של החברה על מחשבי העתיד . כ- 600 מיליון מחשבים אישיים ברחבי העולם שבשל לשדרוגים, ולכן מאמצי הפיתוח מגיעים בזמן המתאים.
טאבלטים דקים וקלים יותר מהאייפד, שיכולים לשמש כתחליפי מחשב מלאים יהיו על מדפי החנויות עד סוף השנה, אמר Brian Krzanich. מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים עם מעבד Broadwell בעלי כוח מהיר ויעילים יותר יהיו זמינים לציבור הרחב ברבעון הראשון בשנה הבאה. ועוד יותר בעתיד, אינטל רואה Chromebooks עם קישוריות פס רחב ניידת ומחשבים, כי הם ללא כבלי חשמל.
מחשבים דקיקים מנייר יהיו בעלי חיי סוללה ארוכים יותר, מסך ברזולוציה גבוהה יותר ומציעות את הביצועים המהירים של מעבדי Core, אמר Krzanich.המכשירים יהיו בעלי שבב M החדש של אינטל המבוססים על ארכיטקטורת Broadwell הקרובה.
התייחסות לשם הקוד של מחשב לוח Llama, שהוא בעובי של 6.8 מילימטרים ומשקלו 550 גרם, הוא דוגמא אחת לסוג המערכת החדש הזו. לטאבלט 10 אינץ' מסך 2560 x 1600פיקסלים והופך למחשב נייד כאשר מצרפים לו מקלדת.
יחידת העגינה מצויידת גם בטכנולוגית קירור כדי לייעל את ביצועי מעבד לוח האם של מחשב.
Asustek תשיק בהמשך השנה גם את מכשיר כפול הפונקצית T300 Chi dual-function device, שמכיל גם טאבלט שניתן להסרה 6.8 מ"מ.ויכיל השבב מאותו סוג Core M.
קיימת ציפייה גדולה ל- Broadwell, שיהיה במגוון רחב של מחשבים במחירים נמוכים וביצועים טובים ברבעון הראשון של השנה הבאה, אמר Krzanich. אינטל בדרך כלל מעדכנת שבבים בכל שנה, אבל שבבי Haswell הנוכחיים בסביבה כבר שנה וחצי וגורמות לשיבוש שדרוגי תחנות עבודה מחזוריות.
במבט מעבר ל- Broadwell, אינטל תשחרר את היורש Skylake, אשר יכול להיות גם במחשבים אישיים בשנה הבאה. עם Skylake, אינטל מקווה לנתק חוטים פיזיים ממחשבים עם תמיכה משולבת עבור תחנות עגינה אלחוטית, טעינה, תצוגה והעברות נתונים. אינטל הציגה הטכנולוגיה ללא חוט בחודש שעבר ב- Computex, עם מחשבים ללאן צורך בכבלי חשמל, מחברי תצוגה וכבלים היקפיים.
קומץ של מחשבים עם Skylake יכול להיות זמין בשנה הבאה, אבל השבב יכול להתחיל להיות משווק בכמויות החל מ- 2016, אמר Dean McCarron, אנליסט ראשי בחברת מחקר מרקורי.
"הסביבה לא כל כך תחרותית בשלב זה, כך שזה יותר מסביר לנצל את הזמן ולתת ל- Broadwell זמן של חיי מוצר סבירים", אמר McCarron.
שבבי Broadwell וSkylake ישפרו את הגרפיקה ויציגו את זיכרון ה- DDR4 למחשבים לתפוקת נתונים פנימית מהירה יותר.השבבים ייעשו באמצעות תהליך 14 ננומטר, אשר יביאו לביצועים מהירים יותר וצריכת אנרגיה יעילות יותר מאשר היבול הנוכחי של שבבי 22 ננומטר.
אינטל גם רוצה להביא קישוריות פס רחב ניידת למחשבי Chromebook, למרות שאין מסגרת זמן לספקה על ידי Krzanich. נכון לעכשיו, מחשבי Chromebook עם שבבי אינטל במידה רבה אינם בעלי פס רחב נייד, אך יצרנית השבבים רוצות לשבץ מודם שלהן במחשבים הניידים ועל ידי כך להפוך את האינטרנט לנגיש יותר.
"מחשבי Chromebook הם הטובים ביותר כאשר הם מחוברים," אמר Krzanich, והוסיף כי דרישות אלה יניעו שימוש במודמים במחשבים ניידים.
לרוב מחשבי ה- Chromebook יש כרגע שבבי פנטיום וסלרון מבוסס על
Haswell וmicroarchitectures Bay Trail צריכת חשמל נמוך. אינטל תשחרר את הפנטיום החדש או שבבי Celeron עם שם קוד Braswell, שיהיו בשימוש במחשבים Chromebook.
מחשבי טאבלט של Windows עם שבב בשם קוד דובדבן של אינטל, שיהוו דור המשך לשבבי Bay Trail Atom הנוכחיים, יהיו גם על מדפי החנויות עד סוף השנה. טאבלטים של אנדרואיד ניתן יהיה להוסיף בשנה הבאה.
יותר טכנולוגיות שנמצאות נכון להיום במחקר גם צפויות להגיע למחשבים מאוחר יותר השנה. אינטל מפתחת טכנולוגית מצלמות 3D בעלי יכולות של זיהוי מצבי רוח, סריקת 3D אובייקטים לצורך הכנסת עניין רב אינטראקטיביות לסיפור.
  מאמר מקור:
http://m.itworld.com/hardware/427441/thin-light-wire-free-intels-vision-your-next-pc

דילוג לתוכן