דני ימין: 2011 תהיה שנת "מיחשוב ענן"

תוך כ-3 שנים הרוב המכריע של הארגונים בארץ יצרוך לפחות שירות ענן אחד של מיקרוסופט
מכירות Windows 7 הגיעו ליותר מ-800,000 רישיונות תוך שנה
מיקרוסופט ישראל חשפה היום באירוע Tech Ed שמתקיים באילת נתונים מרכזיים על פעילותה בשנה החולפת וכן את מפת הדרכים שלה לשנה הקרובה.
 
השנה החולפת התאפיינה בהתחדשות טכנולוגית כללית של כל קווי המוצרים של מיקרוסופט, אחת הגדולות בתולדות החברה. במסגרתה הושקה אסטרטגיית הענן של החברה על מגוון שירותיה: פלטפורמת המחשוב בענןWindows Azure  וחבילת היישומים המקוונת Office 365. בנוסף השיקה מיקרוסופט במהלך השנה את מערכת ההפעלה Windows 7, חבילת היישומים Office 2010, פלטפורמת ניהול הידע הארגונית 2010 SharePoint, שרת הדוא"ל Exchange 2010, פתרון מחסן הנתונים SQL Server R2 Parallel Data Warehouse   כלי הפיתוח 2010 Visual Studio ועוד. בימים אלה משיקה החברה את Lync 2010 לפתרונות טלפוניה ותקשורת ארגוניים.
 
ההתחדשות הטכנולוגית הניבה צמיחה של כ-15% במכירות החברה בישראל בשנת הכספים האחרונה (שהסתיימה ב-30 ביוני 2010). מגזר הארגונים הגדולים (Enterprise) רשם צמיחה של קרוב ל-19% והעמיק את הפעילות של מיקרוסופט במרכזי המחשוב של הארגונים הגדולים. כן נרשמה צמיחה של 7.4% במגזר העסקים הקטנים והבינוניים (SMB) וצמיחה של 108% במכירות חטיבת האונליין והלקוחות הפרטיים (Consumer and Online)
 
בחלוקה לקווי מוצרים הגיעו מכירות Windows 7 תוך שנה ליותר מ-800,000 רישיונות בכלל המגזרים, כאשר כ-100 מהארגונים הגדולים בישראל כבר רכשו והטמיעו את מערכת ההפעלהאו נמצאים בשלבי הטמעה שלה. מכירות  Office 2010הגיעו ל-450,000 רישיונות בכלל המגזרים. כמו כן, כ-70 מהארגונים הגדולים בישראל החלו בהטמעה של פלטפורמת ניהול הידע הארגונית מבוססת אופיסSharePoint 2010 . בנוסף, תחום שרתיWindows Server  צמח בכ-11% ובסיס הנתונים  SQL Server בכ-16%. פתרונות הניהול (System Center) צמחו בשיעור של 43%, פתרונות האבטחה ב-17% והתקשורת האחודה ב-40%. הצמיחה הגבוהה ביותר נרשמה במכירות חבילת ה-ERP שהושקה השנה בגרסה עברית מלאה והיקפה גדל ב-121%.  
 
דני ימין מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: " Tech Ed מהווה את שיאה של שנה רוויית הישגים במיקרוסופט והינו גם יריית הפתיחה לעשור של המשך צמיחה וחדשנות טכנולוגית שתתמקד ב "מיחשוב ענן". מדובר במהפכה שתשנה את הדרך בה עסקים וארגונים מתנהלים ותאפשר להם להתמודד בהצלחה עם אתגרים של תחרות, שווקים חדשים ושינויים טכנולוגיים. הענן גם יפתח   אופקים חדשים בפני המפתח והיזם הישראלי ויאפשר לישראל להמשיך לשגשג ולהיות בין המובילות בתעשיית הICT  העולמית. בשנת 2011 נמשיך להרחיב את העשייה שלנו במטרה להוביל את מהפכת הענן בישראל ואני מאמין שבפרק זמן של כ-3 שנים הרוב המכריע של הארגונים בארץ ישתמש לפחות בשירות ענן אחד של מיקרוסופט".   

 
תחום הענן: 140 שותפים, מאות לקוחות
 
השקת שירותי הענן של מיקרוסופט בישראל בחודש אפריל 2010 נתנה את האות לפעילות ענפה בתחום זה. כ-140 שותפים מוכרים כיום את שירותי הענן של מיקרוסופט ומרבית הארגונים הגדולים עוסקים כיום בבדיקת החלופות השונות וקבלת החלטות על שירותים וכלים שיוטמעו. חבילת היישומים העסקיים המקוונת Microsoft Online Services נרכשה ע"י  מאות ארגונים, החבילה המקוונת מכילה כלים לתקשורת ושיתוף מידעהנצרכים כשירות ממרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט ברחבי העולם וכוללים: שירות דואר אלקטרוני Exchange Online , שירות הפורטל הארגוני וניהול הידעSharePoint Online , שירות התקשורת הארגונית Office Communications Online, ושירותהוידיאו קונפרנס Office LiveMeeting .
 
כמו כן החל האימוץ של פלטפורמת המחשוב בענן Windows Azure. עשרות אפליקציות כבר פותחו בישראל בסביבה זו, חלק גדול מהן על ידי חברות סטארט-אפ ובנוסף כ-200 חברות ישראליות נמצאות בתהליך הפיתוח של מערכות ומוצרים נוספים.
 
בתחילת החודש הכריזה מיקרוסופט על מספר פתרונות לענן הפרטי תחת המותג Hyper-VCloud. הם מתבססים על תשתית הוירטואליזציה Hyper-V, כלי ניהול ואוטומציה ממשפחת System Center ושורת שיתופי פעולה עם יצרניות חומרה וספקיות שירותים שיתמכו בארגונים המעוניינים ליהנות ממודל מחשוב ענן על בסיס תשתיות המחשוב הארגוניות.
 
פעילות בקרב 500 חברות סטארט-אפ
 
חברות סטארט-אפ הן כיום שדה פעילות מרכזי של מיקרוסופט בישראל ובעולם ותחום הענן חיזק מגמה זו.
 
מיקרוסופט מקיימת פעילות ענפה עם כ-500 חברות סטארט-אפ בישראל וביניהן כ-300 שנוטלות חלק בתוכנית BizSpark של מיקרוסופט העולמית. תוכנית זו כוללת מתן כלי פיתוח לחברות, ייעוץ עסקי, הכוונה טכנולוגית, ייזום שיתופי פעולה עם מיקרוסופט ושותפיה בחו"ל, הן במישור העסקי והן הטכנולוגי. בנוסף, עשרות חברות סטארט-אפ החלו לפתח בסביבת Windows Azure  שמאפשרת להם להיכנס מיידית לתהליכי פיתוח ללא כל צורך בהשקעה בהקמת תשתיות או ניהול של ה-IT.
 
חברות הסטארט-אפ המשתתפות בתוכניתBizSpark  נהנות מכל תוכנות מיקרוסופט וכלי הפיתוח לתקופה של 3 שנים בחינם – כולל Windows Azure – וכן זוכות לחשיפה רחבה בעולם באמצעות תוכניות שיווק ייעודיות למגזר הסטארט-אפים.בין החברות הללו ניתן לציין את  YUBITECH, QUILINK, SISENSE,PYRAMIDE ANALITICS ,SOLUTO  ועוד.
 

דילוג לתוכן