דיוויד פטראוס

דיוויד פטראוס, ראש ה-CIA לשעבר בכנס סייברטק 2018

"השותפות הקיימת והגדלה בין ארה"ב לישראל, אפשרה לכל צד להתמודד עם איומים בתחום בצורה אפקטיבית יותר. זה הולך הרבה מעבר למה שנאמר באמצעי התקשורת לגבי מקרים שונים"
ראש ה-CIA לשעבר נשא דברים בסייברטק 2018, כנס טכנולוגיות הסייבר הגדול ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית.
באירוע משתתפים נציגי חברות וממשלות מ-80 מדינות, נציגי עשרות קרנות הון סיכון מובילות מאסיה והמערב ומאות עיתונאים.
גנרל דיוויד פטראוס, ראש ה-CIA לשעבר: "לפי פרסומים שונים, שיתוף הפעולה שלנו הביא לנזקים גדולים לתכנית הגרעין של איראן, אז אני שמח לשבת כאן עם נדב. הרעים ממשיכים להתפתח ולהפגין יכולות יצירתיות. ראינו איומי סייבר שמדאיגים אותי אישית. אנחנו יודעים שמדינות יכולות לצאת במתקפה נגד תשתיות. רוסיה נגד אוקראינה היא דוגמה טובה. אני מודאג מהאיום של שחקנים לא מדינתיים, של קיצונים שהראו רצון אפילו לפוצץ עצמם בשדה הקרב, להביא את הגישה הזו למרחב הסייבר, ולנסות להשמיד את תשתית החשמל של צפון מזרח ארה"ב למשל. זה כבר לא רק המרחב הפרטי והגניבה של הפרטי ברשת, אלא למה זה מתורגם. זה הופך למייל שלא באמת שלחת שנראה אמיתי, כפי שרוסיה משל עשתה כדי לחתור תחת הערכים שלנו בארה"ב. זו דאגה גדולה וצומחת".
תא"ל במיל. נדב צפריר, מייסד Team8, וממקימי 8-200: "האיום הפך למשמעותי יותר. אחת הסיבות לזה היא שהעולם הפך למחובר יותר, ועבור התוקפים יש יותר אפשרויות. לצערנו, התקציבים לאבטחה לא בהכרח גודלים בהתאם. אנחנו חייבים להבין ששני דברים צריכים להתקיים: קיימות בתקציבים, ואנחנו רואים כיצד שינוי דיגיטלי בעצמו הופך לאיום סייבר. זה הופך את הקידמה בתחומים שונים בחוץ כי אנשים פוחדים מהאיום. אנחנו ב-TEAM8 רוצים להביא לזה פתרון שמשלב רקע מארגון שחייב כל הזמן להוביל את הטכנולוגיה עם צעירים לא מנוסים אבל מלאי תשוקה וכשרון כמו צה"ל, ולהביא את הפילוסופיה של התוקף ולחשוב כמוהו. זה השילוב שאנחנו עושים ב-TEAM8. אנחנו גם צריכים משקיעים שמבינים את העניין מלכתחילה. הם לא רק מממנים, אלה שותפים שמדברים עם לקוחות. בנינו "כפר" מסביב לזה. אנחנו מתחילים את התהליך לא במציאת רעיונות ופתרונות אלא בלחפש את הצרות, לא רק היום, אלא מה יהיה בעוד שנתיים. מה יקרה כשכל מיני תרחישים של התקדמות טכנולוגית יתממשו?"
פטראוס: "הנוכחות של משקיעים רבים בישראל, גם העובדה שאני כאן, כדי לשמוע מה החדשות האחרונות בתחום. זו עדות ניצחת לאקוסיסטם שנבנה כאן. זה מה שאנחנו רוצים שיקרה. אנחנו רוצים שחברות ימכרו כאן יותר מהר מבעבר. זו כבר לא רק סטארטאפ ניישן אלא סקייל-אפ ניישן. זה הודות לתשתית המרשימה שהונחה כאן על ידי דורות קודמים של התעשייה".
פטראוס המשיך: "מדינות שיש להן יכולות סייבר משמעותיות, מגיעות הרבה מעבר למה שהגדול והיכולות שלהן מאפשרות להן. יש מרחב לוחמה חדש לגמרי, זה לא רק הים, האוויר והיבשה. זו זירת ענק חדשה. זה קורה גם בזמני שלום. ישראל היא מדינה קטנה מכל הבחינות, אבל זו מעצמת סייבר. מבחינה זו השותפות הקיימת והגדלה בין ארה"ב לישראל, אפשרה לכל צד להתמודד עם איומים בתחום בצורה אפקטיבית יותר. זה הולך הרבה מעבר למה שנאמר באמצעי התקשורת לגבי מקרים שונים. סוף כל סוף, פיקוד הסייבר בארה"ב הפך למעמד דומה לפיקודים אחרים. עבורנו זה דבר גדול כי זה מצריך חשיבה מחודשת על הדוקטרינות השונות. הרעיון הגדול שעלה באבטחת סייבר, הוא שאין חברה או מוצר שיוכל להבטיח שלחברה שלך תהיה אבטחת סייבר. יחד עם זה, צריך גישה אינטגרטיבית שמשלבת יכולות וידע שיש בכל התעשייה. חברות רבות נאלצו ללמוד זאת בדרך הקשה".
צפריר: "אין מספיק אנשי CSO. להיות CSO זה עבודה שאפילו אני לא בטוח שהייתי לוקח. אתה במצב של Lose-Lose. גם אם תשים מספיק אמצעי הגנה, אתה תתסכל את העובדים שלך ואם לא תקפיד את תחטוף, או שתרכוש מוצרים שבסוף ישבו לך על המדף. אנחנו מנסים לפשט חלק מהדברים. זה למה אנחנו חושבים מהזווית של התוקף. אנחנו מכינים להם משהו שאין לנו בעיה שהם יראו ברגע שהם יתקפו. אנחנו חושבים כל הזמן על פתרונות שהופיכם את הא-סימטריה ועובדים על טכנולוגיות עמוקות יותר באמצעות שיתופי פעולה עם האקדמיה, כמו שיתוף פעולה שיש לנו עם MIT. אנחנו צריכים לתאם הכל ולעבוד בצורה אינטגרטיבית.
כנס ותערוכת "סייברטק" הנערכים במרכז הירידים בתל אביב, 29-31.1, מציגים אתגרים ופתרונות אסטרטגיים לאתגרים הרבים שמציבות התקפות סייבר במגוון רחב של מגזרים, כגון הפיננסים, ביג דאטה, בינה מלאכותית, הביטחון, תעבורה, שירותים, מחקר ופיתוח, אנרגיה, ייצור, שירות, בריאות, תקשורת ועוד.
הכנס משמש כפלטפורמה לקשרים עסקיים בין חברות ואנשי מקצוע, עם דגש על חיזוק בריתות קיימות ויצירת קשרים חדשים בין משקיעים, בכירים מהתעשיות, נציגי ממשל, מומחים מתחום הסייבר, אנשי צבא, מקבלי החלטות, האקרים, מובילי דעה בתחום החדשנות, סטארט-אפיסטים, ראשי תאגידים, מנהלי מערכות מידע בארגונים מכל מגזרי המשק, נספחים זרים, שגרירים, משלחות מחו"ל ועוד.

דילוג לתוכן