מייסדי משמאל לימין: עירי עמירב,גיא ציפורי,אמיר לייטרסדורף,אור הילטש

דויטשה בנק יאמץ את טכנולוגית הבינה המלאכותית של SkyLine AI הישראלית כדי לשפר את הליך ההשקעות שלו

 

 

קבוצת DWS, זרוע ההשקעות של דויטשה בנק המנהלת נכסים בשווי של כ- 700 מיליארד דולר, הכריזה כי תאמץ את טכנולוגית האינטליגנציה המלאכותית של חברת SkyLine AI הישראלית כדי לנהל את השקעות הנדל"ן שלה. זו הפעם הראשונה בה גוף פיננסי גלובלי ותיק משלב בינה מלאכותית בלב תהליך ההשקעה, דבר המסמל את תחילתו עידן חדש בעולם הפיננסים. גיא ציפורי מייסד ומנכ"ל חברת SkyLineAI: "שוק הנדל"ן נמצא על סף שינוי מערכתי וגופים שיהיו זריזים מספיק בכדי לאמץ אסטרטגיות וטכנולוגיות חדשות, יהיו אלה שישלטו במציאות הכלכלית החדשה".

 

DWS Group, זרוע ההשקעות של תאגיד דויטשה בנק (Deutsche Bank AG) הודיעה היום (20 בנובמבר) על שותפות עם חברת סקיליין Skyline AI) AI) הישראלית ואף על השקעתה בחברה. SkyLine AI, של היזמים גיא ציפורי, אמיר לייטרסדורף, עירי עמירב ואור הילטש הינה חברת טכנולוגיה המנהלת השקעות נדל"ן באמצעות בינה מלאכותית. המערכת של החברה מנתחת באופן רציף יותר מ-130 מקורות מידע ומאפשרת לאתר בזמן אמת הזדמנויות להשקעה שלא נוצלו ואף לחזות סיכון, תשואה וערך עתידי של נכסים ברמת דיוק גבוהה ביותר. השותפות אסטרטגית עם החברה הישראלית תאפשר לחברת דויטשה בנק (בין 20 הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם) להשתמש בטכנולוגיה של חברת סקיליין כדי לטייב את ביצועי השקעות הנדל"ן הרבות שלהם. בנוסף, כאמור, DWS אף תשקיע בחברת סקיילין AI עצמה.

 

חברת סקייליין AI היא חברת טכנולוגיה החוברת לגופי נדל"ן מובילים בעולם, ויוצרת איתם גופי השקעה מהדור הבא, המתבססים על בינה מלאכותית לצד המומחיות האנושית. הטכנולוגיה של החברה מטייבת את ניהול ההשקעה לאורך כל מחזור החיים של העיסקה- סורסינג (חיפוש העיסקה), חיתום, ניהול ההשקעה לאורך השנים והשבחתה, ולבסוף מכירת הנכס. את הבעייה המתמטית המורכבת הזו שכוללת עשרות אלפי גורמים המשפיעים על כל עיסקת נדל"ן פותרת החברה באמצעות שילוב בין מגוון של מודלים ללמידת מכונה –  מודלים מובנים לצד מודלים שאינם מובנים.  השותפות האסטרטגית החדשה תזניק קדימה את שתי החברות: DWS הידועה במומחיותה כמנהלת השקעות בנדל"ן כבר 45 שנה תהנה מעליית מדרגה בתהליך ההשקעה שלה בעזרת טכנולוגית הבינה המלאכותית. חברת סקייליין AI תהנה מהידע הרב של DWS והמידע שברשותה, ותעזר בחטיבת המחקר של DWS כדי להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה שלה.

 

DWS מצטרפת לשורה של גופי נדל"ן מובילים הנמצאים בשותפות עם סקייליין AI, כמו קבוצת JLL שהינה ברוקר הנדל"ן השני בגודלו בעולם, ותאגיד גרייסטון (Greystone & Co) מהמלווים הגדולים ביותר למימון נדל"ן בארה"ב. כמו כן בתור משקיעה בחברה מצטרפת DWS לקבוצה של קרנות הון סיכון מובילות ומשקיעים אסטרטגיים כדוגמת Sequoia Capital , Nyca Partners, TLV Partners ועוד.

 

פייר צ'רקי (Pierre Cherki) ראש חטיבת ההשקעות של DWS: "כמנהלי נכסים חובקי עולם אנו שואפים ליצור ערך באופן מתמשך עבור לקוחותינו, וזאת על ידי אספקת פתרונות השקעה המבוססים על מחקר מעמיק, ניהול סיכונים קפדני וטכנולוגיות חדשניות על פני כל קשת סוגי הנכסים. שיתוף הפעולה עם חברת סקיליין AI, חברה המשתמשת בבינה מלאכותית כדי למקסם את יעילות תהליך ההשקעה בנדל"ן, מתיישב עם המטרות שלנו: להשקיע בתחומים הנוגעים לליבת העסק המשפרים את היכולות הקיימות שלנו".

 

גיא ציפורי מייסד ומנכ"ל חברת סקיליין AI: "אנחנו נרגשים לשלב כוחות עם חברת DWS. שנות הותק הרבות של החברה, בשילוב המומחיות שלהם בהשקעות נדל"ן והובלתם בתעשייה, מייצרים את האקלים המושלם עבור שגשוגה של הטכנולוגיה שלנו. שוק הנדל"ן נמצא על סף שינוי מערכתי וגופים שיהיו זריזים מספיק בכדי לאמץ אסטרטגיות וטכנולוגיות חדשות, יהיו אלה שישלטו במציאות הכלכלית החדשה. לחברת DWS ישנה את הרוח החדשנית הנדרשת לאימוץ טכנולוגיות מתקדמות, מה שראוי אפילו יותר להערכה לנוכח מובילותה בשוק וגודלה העצום".

 

על קבוצת DWS: קבוצת DWS Group GmbH & Co. KGaA) -DWS) הינה אחת מחברות ניהול הנכסים המובילות בעולם עם ניהול נכסים בשווי של 687 מיליארד יורו (נכון ליוני 2018). זאת בזכות ניסיון ומוניטין למצוינות של מעל ל-60 שנה באירופה. וכעת החברה שואפת להוביל את השוק העולמי ולהציע ללקוחות מרחבי העולם פתרונות השקעה משולבים, יציבות וחדשנות בכל קשת תחומי ההשקעה. אנחנו ב- DWS מציעים לארגונים ויחידים גישה ליכולות ההשקעה שלנו בכל סוגי הנכסים העיקריים ומציעים פתרונות המותאמים למגמות הצמיחה. המומחיות המגוונת שלנו בניהול נכסים פעילים, פסיביים ואלטרנטיביים, יחד עם ההתמקדות בנושאי סביבה, חברה וממשל משלימים זה את זה בעת יצירת פתרונות ממוקדים ללקוחותינו. אנחנו כחברה מעוניינים לחדש ולעצב את עתיד ההשקעות העולמי בעזרת תמהיל עובדי החברה המורכב מ-35 לאומים שונים המדברים מעל ל-75 שפות שונות ונטועים ב-22 מדינות שונות. ההבנה העמוקה שלנו בשווקים המקומיים ברחבי העולם נובעת מעצם היותנו מקומיים ברוב מדינות העולם.

דילוג לתוכן