דו"ח IDC מדרג את IBM במקום הראשון בשוק העולמי לאחסון מוגדר תוכנה

חברת הייעוץ ומחקרי השוק IDC מדרגת את IBM במקום הראשון במכירות בשוק האחסון מוגדר התוכנה, בסיכום הרבעון האחרון של 2016. בכך, משלימה IBM שלוש שנים רצופות בהן היא ניצבת בצמרת הדירוג של IDC.

דו"ח IDC בוחן את היצע המוצרים מוגדרי התוכנה בתחום אחסון הקבצים, אחסון אובייקטים, אחסון בלוקים ואחסון משולב (hyperconverged). הדו"ח מדרג את IBM במקום הראשון הכללי בשנה הקלנדרית 2016, תוך שהיא ניצבת במקום הראשון גם בתחומי המשנה של בקרי אחסון מוגדרי תוכנה ותוכנת ארכוב, ובאחד מחמשת המקומות הראשונים בכל אחד מתחומי המשנה האחרים.

בנוסף, ניצבת IBM במקום השני בדירוג המשלב הכנסות ממערכות אחסון חיצוניות ומתוכנת אחסון, על פי דו"חות IDC בשני התחומים האלה, שהתפרסמו בחודש שעבר.

לדברי ניר קליינמן, מנהל קבוצת פתרונות האחסון ב- IBM ישראל, "עמדת ההובלה של IBM בתחום האחסון היא תוצאה של מדיניות ההשקעות והאסטרטגיה של החברה, החותרת לסייע ללקוחות בפתרון אתגרי הנתונים המורכבים ביותר – והמחוייבות המתמשכת של IBM לספק את הפתרונות האלה. חבילת מוצרי האחסון ספקטרום של IBM מציגה מערכת מקיפה של כלי ניהול נתונים, ויתרונות כלכליים בדמות האפשרות לחסוך עד 40% במחירי תוכנת האחסון".

בנובמבר אשתקד הציגה IBM יכולות חדשות במסגרת חבילת ספקטרום, המתמקדות במיקום הנתונים במקומות בהם ניתן להפיק מהם ערך מירבי. בנוסף לתוכנה, הציגה IBM אשתקד גם מגוון רחב של הרחבות לסביבת האחסון שלה במערכות מבוססות פלאש, ופתרונות המספקים רמה נמוכה במיוחד של השהייה באופן המאפשר לגזור ולהפיק ערך מנתונים תוך הפיכתם ליתרון אסטרטגי. המוצרים החדשים האלה כוללים מערכות מבוססות פלאש בכל רמות האחסון ומשפחות מערכות האחסון של IBM, לרבות FlashSystem A9000, מערכות אחסון פלאש DS8888, 8886 ו- 8884, מערכות Storwize 7000F ו- 5030F, ובקר אחסון SVC. במקביל, הציגה החברה גם פתרונות מבוססי פלאש במסגרת משפחת תשתיות האחסון המשולבות, VersaStack , המשותפת לה ולסיסקו.
הדו"ח המלא של IDC זמין בכתובת http://www.idc.com/tracker/showproductinfo.jsp?prod_id=244

 

דילוג לתוכן