דו"ח IDC: יבמ מובילה את שוק השרתים

יבמ מסרה כי נמשכת מגמת ההתחזקות שלה בשוק השרתים העולמי, תוך שהיא מסתמכת על נתוני גידול בנתח השוק שלה וגם על שורת עסקות ברבעון השני של השנה בהן בחרו לקוחות להחליף שרתים מתוצרת מתחרה בשרתים של יבמ.על פי נתוני הדו"ח הרבעוני של IDC,  העוקב אחר המכירות בשוק השרתים העולמי, הובילה יבמ במקום הראשון  ברבעון השני של השנה עם  30.5% מההכנסות בשוק, בהשוואה ל- 29.8% של HP, שבמקום השני.
הכנסות יבמ ממכירת שרתים גדלו ב- 24.5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לעומת גידול של 17.9% בשוק כולו. ההפרשים בצמיחה איפשרו ליבמ להגדיל את נתח השוק שלה ב- 1.6% בהשוואה לרבעון השני של 2010.
על פי הסקר, יבמ מובילה גם את שוק היוניקס, תוך שהיא רושמת גידול של 5.2% בנתח השוק הכולל שלה, בעזרת מערכות המבוססות על מעבדי Power. בסך הכל, מחזיקה יבמ ב- 47.4% מההכנסות בשוק היוניקס. בתחום שרתי x86 רשמו מערכות System x של יבמ צמיחה של 15.3% משנה לשנה.

 
יבמ ממשיכה להוביל גם את השוק לשרתים במחיר של יותר מ- 250,000 דולר למכונה, עם 69.5% מכלל ההכנסות בשוק ברבעון השני של השנה. את עוצמתה של יבמ בפלח השוק הזה מובילים השרתים המרכזיים מסדרת zEnterprise, אותן הציגה החברה בשנה שעברה. על פי נתוני IDC, רשמה יבמ ארבעה רבעונים רצופים של הכנסות של יותר ממיליארד דולר לרבעון ממכירת מערכות מרכזיות ומחשבים הפועלים בסביבת מערכת ההפעלה z/OS. ההכנסות ממערכות כאלה, מהוות 9% משוק השרתים העולמי.
ברבעון השני של השנה רשמה יבמ שיא של 847 עסקות בהן החליפו שרתים ומערכות אחסון מתוצרתה ציוד מתוצרת אורקל-סאן, ו- 248 עסקות בהן החליפו שרתי יבמ מערכות של HP. שרתי Power של יבמ החליפו במהלך הרבעון 334 מערכות מתחרות, כשני שלישים מהן מתוצרת אורקל-סאן, והשאר מתוצרת HP. בחמש השנים מאז הפעילה יבמ את תוכנית הגירת המערכות שלה, המסייעת ללקוחות לעבור לשרתים מתוצרתה, נרשמו יותר מ- 7,210 לקוחות שהחליפו ציוד מתחרה בשרתים ובמערכות אחסון מתוצרת יבמ.

דילוג לתוכן