דו"ח IDC: יבמ אחת החברות המובילות בתחום השירותים לחברות בתעשיית הנפט והגז

חברת הייעוץ ומחקר השוק IDC מצביעה על יבמ כאחת החברות המובילות בתחום השירותים המקצועיים לחברות הפועלות במסגרת תעשיות הנפט והגז. דו"ח MarketScape של IDC סוקר 13 ספקי שירותים מקצועיים הפועלים בתחום, ומצביע על שירותי הענן, הטכנולוגיות הקוגניטיביות ויכולות המיקוד בתעשיה של יבמ כגורמים המרכזיים הממצבים אותה במעמד מוביל. הדו"ח מודד את יכולות החברות הנסקרות להציע ייעוץ מקיף בתחומי הפעילות העסקית והניהול, ייעוץ בתחום טכנולוגיות מידע, שירותי שילוב מערכות, מיקור חוץ של טכנולוגיות מידע ומיקור חוץ של תהליכים עסקיים.
יבמ משקיעה כיום בפיתוח שורת פתרונות ייעודיים לתחומי תעשיה שונים, הממנפים יכולות קוגניטיביות, מערכות אינטרנט של הדברים (IoT) וניתוח אנליטי, על-מנת לשפר את כושר התחרות של לקוחות יבמ אל מול הכוחות הפועלים בשוק.
יבמ משרתת את תעשיית הנפט והגז זה יותר מחמישים שנה, ורשימת לקוחותיה בתחום זה כוללת למעלה מ- 500 חברות, בכל העולם. הדו"ח מצביע על ההתמקדות הנוכחית של יבמ בתחום המחשוב הקוגניטיבי והמודלים לחיזוי אנליטי, כתחומים בהם מציעה החברה תרומה ייחודית ללקוחות בתעשיית הנפט והגז. רשימת הפתרונות עליהם מצביע הדו"ח כוללת את המערכת הקוגניטיבית של יבמ ווטסון, ואת סביבת ענן Bluemix של יבמ. עורכי הדו"ח כותבים כי יבמ מתנהלת היטב, האסטרטגיה שלה נראית מצויינת, וההתמקדות בווטסון ובמחשוב קוגניטיבי מהווה מפתח לבידולה במסגרת התעשיה.
יבמ היא כיום משלבת ה- ERP הגדולה בעולם בתחום תעשיות הנפט והגז, ומפעילה צוות מנוסה במשימות תכנון, בניה וניהול שירותים. בנוסף, מפעילה החברה שורה ארוכה ומפותחת של שירותים בתחומי ניהול פרוייקטים והשקעות, הפקה, ניהול פליטת מזהמים, בריאות עובדים, בטיחות ושמירה על איכות הסביבה – כמו-גם ניהול פעילות זיקוק ויישומי זמן אמת בתחומי הולכה, בקרת איכות, הפצת דלקים למשתמשים סופיים וניהול סיכונים.

דילוג לתוכן