דו"ח פורסטר: יבמ מציגה ביצועים חזקים בשוק פלטפורמות ענן ציבורי למפתחים בארגונים

הדו"ח קובע כי "לקוחות המתמודדים עם דרישות מורכבות בתחום הענן ההיברידי ומחפשים שילוב בין מערכות ארגוניות וענן פנימי ובין ענן ציבורי – צריכים לשקול שימוש בענן של יבמ".

חברת הייעוץ ומחקר השווקים Forrester Research מדרגת את יבמ כבעלת ביצועים חזקים בתחום פלטפורמות ענן ציבורי למפתחים בארגונים גדולים. דו"ח Wave של מומחי פורסטר מנתח שורה ארוכה של פלטפורמות ענן ציבורי, ומצביע על יבמ כ"בעלת ביצועים חזקים", בזכות השילוב בין סל האפליקציות והשירותים הרחב והמעמיק אותם מציעה החברה ובין היצע התשתיות שלה. יבמ קיבלה גם את הציון המירבי בתחום אסטרטגיית הענן הפרטי וההיברידי, והיא שמרה על מקומה המוביל בתחום שירותי התשתיות.
הדו"ח מבוסס על 34 קריטריונים המאפשרים למפתחי אפליקציות ולמי שאחראים על פריסתן בענן לבחור בפלטפורמת הענן הציבורי ההולמת את צורכיהם. פלטפורמות הענן השונות הוערכו על בסיס היצע היכולות הנוכחי שלהן, האסטרטגיה והנוכחות בשוק.
דו"ח פורסטר מציין כי "יבמ ניגשת לשוק פלטפורמות הענן ההיברידי בגישה המתחילה בהתמקדות בשוק הארגוני". הדו"ח ממשיך וקובע כי "לקוחות המתמודדים עם דרישות מורכבות בתחום הענן ההיברידי ומחפשים אחר שילוב בין מערכות ארגוניות וענן פנימי ובין שירותי ענן ציבורי – צריכים לשקול שימוש בענן של יבמ".
הדו"ח מונה את נקודות החוזק של יבמ, ובהן "אופציות הגדרת התצורה של פלטפורמות, שירותים להגירת אפליקציות לענן, שירותים בתחום המחשוב הקוגניטיבי והניתוח האנליטי, אבטחה ואישורי תאימות, תמיכה במערכות רשת מורכבות, רשת גדלה והולכת של שותפים, וכלים לעבודה (native) בסביבת DevOps".
לדברי דרור פרל, מנהל קבוצת הענן ביבמ ישראל, "יבמ מציעה לארגונים את הנתיב המהיר ביותר להפקת ערך עסקי אמיתי בעבודה בענן. ההכרה לה זוכה יבמ בדו"ח פורסטר מחזקת את המסר אותו אנחנו מקבלים מלקוחותינו מדי יום: ענן מחשוב אינו פועל במתכונת של 'מידה אחידה מתאימה לכולם'. ארגונים דורשים אפשרות בחירה ומומחיות שתאפשר להם להעביר ולפתח את סל היישומים שלהם אל תוך הענן, וענן המחשוב של יבמ מתוכנן על מנת לספק את היכולות הללו".
הדירוג לו זכתה יבמ בתחום הענן הציבורי לארגונים בפריסה כלל עולמית, נשען על ניתוח והערכה של מכלול סל מוצרי הענן של יבמ – ובמיוחד פלטפורמת Bluemix ותשתיות SoftLayer המוצעות כשירות. Bluemix צמח והתפתח בשנתיים האחרונות בקצב מהיר במיוחד, והפריסה העולמית שלו, כאחד מענני המחשוב הציבוריים בטכנולוגיות פתוחות, היא מהנרחבות ביותר. סביבת Bluemix מציעה יותר מ- 150 ממשקי תכנות יישומים (API) ושירותים הניתנים ב- 179 מדינות סביב העולם, ובכלל זה בישראל. תשתיות הענן של יבמ זמינות באמצעות 47 מרכזי ענן אותם מפעילה החברה סביב העולם, באופן המאפשר ללקוחות גמישות מירבית בבחירת מקום האחסון, העיבוד, הגיבוי וניהול תהליכי התאוששות. כך, ניתן גם לנתח באופן מאובטח את הנתונים במיקום הגיאוגרפי ההולם את צורכי הארגון המשתמש, ואת הנחיות הפרטיות והוראות החקיקה להן הוא כפוף. שירותי SoftLayer של יבמ כוללים שרתים במתכונת של "מתכת עירומה" (bare metal), שרתים וירטואליים, סביבת אחסון, אבטחה ורשת תקשורת.

דילוג לתוכן