דו"ח פורסטר: יבמ מובילה בשוק מיקור החוץ של תשתיות מידע; תמיכה בענן היברידי – בצמרת עדיפויות מנהלי המחשוב

חברת הייעוץ פורסטר מדרגת את יבמ במקום הראשון ברשימת 13 הספקים המובילים של שירותי מיקור חוץ לתשתיות נתונים. יבמ זוכה לציונים הגבוהים ביותר בכל שלושת הקריטריונים בהם התמקד הדירוג: אסטרטגיה, היצע המוצרים והשירותים הקיימים, והנוכחות בשוק.
פורסטר מציינים לחיוב את החזון הכולל של יבמ לגבי שירותי תשתיות עתידיים, ומדגישים כי שירותי ענן הפכו לאחד הרכיבים המרכזיים באסטרטגיית ניהול התשתיות של יבמ.

על פי התחזית של פורסטר, נאמד שוק מיקור החוץ של תשתיות ב- 187.5 מיליארד דולר, כ- 58% מהם בצפון אמריקה. שירותי מיקור חוץ של תשתיות ממשיכים לשמור על חשיבות קריטית, ככל שארגונים נערכים לעידן הדיגיטאלי. ספקי מיקור חוץ מתחילים להדגיש את יכולות החיזוי האנליטי, מערכות בעלות כושר התאוששות עצמי, ועבודה בשירות עצמי של משתמשי הקצה – יחד עם אימוץ מודלים של יישומי ענן.

הדו"ח קובע כי יבמ מובילה את רשימת הספקים בפער משמעותי ומציין כי יבמ מקדמת שורת יוזמות, ובכללן אוטומטיזציה של איזון עומסי עבודה, ושילוב בין המערכות התפעוליות לבין המערכות לניהול חווית הלקוח.  מאז רכישת Softlayer, בשנת 2013, הפכו שירותי הענן לרכיב מרכזי באסטרטגיית ניהול התשתיות של יבמ.

לדברי דרור פרל, מוביל תחום הענן ומנהל קבוצת טכנולוגיות גלובליות ביבמ ישראל, "מודל מערכות המידע הארגוניות הולך ומשתנה במהירות, ככל שיותר ויותר לקוחות מקימים מערכות חדשות מבוססות ענן, ומשלבים אותן עם התשתיות הקיימות במרכזי עיבוד הנתונים. דוח פורסטר מהווה הכרה ברורה בעמדת ההובלה של יבמ במסגרת השינוי אותו עוברת התעשייה, ובהצלחתנו בסיוע ללקוחות בתכנון, בנייה והפעלת סביבות היברידיות על מנת לקדם את סדר היום העסקי שלהם".

הדו"ח מציין כי יבמ נהנית מ"נוכחות עצומה בשוק" – הגדולה ביותר ברשימת החברות אותן סוקר הדו"ח. עורכי המחקר קובעים כי יבמ מציגה חזון מבוסס לעתיד שירותי התשתיות ומודל אספקה מאוזן היטב, בפריסה כלל-עולמית.

על פי הדו"ח, ניצבת כיום התמיכה במודל ענן מחשוב היברידי בצמרת סדר היום בתחום מיקור החוץ. "המעבר לשוק מיקור חוץ מבוסס ענן מתרחש באופן ברור לעין, למרות שעודו נמצא בשלבים מוקדמים. ביטוי אחד לשינוי זה, הוא המעבר ממודל קונבנציונאלי של אספקת שירותים, לגישה מבוססת ענן. בינתיים, עוברים ספקים לשילוב מודל האספקה המסורתי של שירותי תשתיות יחד עם מודל מבוסס ענן – בפרספקטיבה אחת של ניהול שירותים".

מאז רכשה את חברת SoftLayer, בשנת 2013, הפכה יבמ את שירותי הענן לאחד הרכיבים המרכזיים באסטרטגיית שירותי התשתיות שלה.

דילוג לתוכן