דוח "עתיד היישומים" של F5 מציג תחזית של שינויים חברתיים קיצוניים

הדוח האירופי של החברה חוזה כיצד יישומים ישנו דרמטית את הדרך שבה אנחנו חיים ועובדים

F5 Networks (NASDAQ: FFIV) חושפת היום דוח מיוחד אודות עתיד היישומים, המצביע על מגמות ותחזיות, להן השפעה חברתית משמעותית.
דוח The Future of Apps של חברת F5, מובילה גלובלית באבטחת יישומים ופתרונות ענן, כולל מחקר שבוצע על ידי The Foresight Factory. הדוח עושה שימוש במאגר מידע אודות מגמות טכנולוגיות וסוציולוגיות, בשילוב עם מחקר מקורי ב- 25 שווקים באירופה, וראיונות עם מומחים מובילים ויזמים בעלי שם המתמחים בתחומי אוטומציה, ביומטריה, מערכות מידע וטכנולוגיה.
דוח ה- Future of Apps מצביע על האבולוציה של אינטליגנציה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה, כמו גם על הצורך במודלים משתפי פעולה התומכים בדרישות הגבוהות לשקיפות. הדוח גם מציין את העלייה בממשקי יישומים (כולל מציאות רוויה ומציאות מדומה) ואת פוטנציאל ההשפעה וההיקף של טכנולוגיות בלוקצ'יין (blockchain, שרשרת בלוקים) ו- edge computing.
"דוח ייחודי זה מספק תובנות אודות עתיד היישומים והמעבר המהיר לחברה דיגיטלית וממוקדת יישומים," אמר ג'וש מק'ביין, מנהל חברת הייעוץ ב- Foresight Factory.
"עולמות פיזיים ודיגיטליים מיטשטשים. יש לנו עכשיו הזדמנות לפרודוקטיביות ויעילות חסרת תקדים, הן במישור הארגוני והם במישור האישי. יותר מתמיד, ביומטריה משובצת מחשב ואינטליגנציה מלאכותית יאפשרו לאנשים לקחת שליטה גדולה יותר על המידע האישי שלהם. יחד עם זאת, שינויים טכנולוגיים אלו יביאו עימם סיכונים משמעותיים לנוף איומי הסייבר הגדוש, כולל סכנות של שכפול עצמי של אינטליגנציה מלאכותית, פריצות לרכבים אוטונומיים או הפיכתם של התקני IoT לכלי נשק. אנחנו צריכים עכשיו להיות מוכנים לזמן בו האקרים יפרצו לגוף האדם או למוח האדם".
ליזי כהן-ללום, סגנית נשיא בכירה למכירות EMEA ב- F5 אמרה: "קיים לחץ מתגבר של ארגונים ומפתחים להישאר רלוונטיים. הדרישות משתנות במהירות הבזק ודאגות האבטחה גואות. הדוח מצביע כי איזון הכוחות משתנה, דבר שיוצר הזדמנויות אדירות לאלו שמסוגלים לספק יישומים במהירות, פונקציונאליות ברת התאמה ואבטחת מידע. הדבר נכון במיוחד ככל שיישומים רותמים את הענן ויושבים בלב אקוסיסטם מורכב המשלב כל דבר אפשרי, החל מקול וביומטריה ועד תחושות ומציאות רוויה".
ממצאים עיקריים:
• 4 מתוך 10 צרכנים אירופיים ישתפו במידע פרטי שלהם בתמורה להצעה אישית או הנחה.
• נתוני Global Foresight Factory מעידים כי 41% מבני 16-25 מאמינים כי את מקום העבודה שלהם יתפסו טכנולוגית אינטליגנציה מלאכותית או רובוטים במהלך העשור הקרוב.
• התפתחויות בתחום האינטליגנציה המלאכותית יביאו להופעת שירותים אישיים ותחזיות אישיות, לדוגמה בתחום הבריאות הקוגניטיבית. כמעט מחצית (49%) מהצרכנים הנסקרים משתוקקים לשירותים שיסייעו להם להבין את ההשפעה העתידית של התזונה שלהם, שעור שעולה ל- 57% בין שני דור ה- Y.
• כלכלה קוגניטיבית היא נושא חם נוסף. שישה מכל עשרה צרכנים בני דור ה- Y (58%) מראים עניין בשרות שיאפשר להם לחזות את מצבם הפיננסי בהסתמך על פעילותם הנוכחית.
• שליש מהנסקרים באירופה ודרום אפריקה מדווחים כי הם משתמשים בפקודות קוליות בזמן השימוש במובייל. בסוף רבעון 2017 היו קיימים למעלה מ- 10,000 יישומי צד שלישי מבוססי קול ב- Alexa של אמזון – עליה של 100% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
• שימוש הולך ועולה בטכנולוגיות מציאות רבודה ומציאות מדומה. על פי Foresight Factory כמעט מחצית מהנסקרים באירופה ודרום אפריקה כבר השתמשו בהתקני ראש של מציאות מדומה או מעוניינים לעשות זאת, שיעור שמגיע ל- 57% בין בני דור ה- Y. 71% מהצרכנים ב- EMEA מסכימים כי הם צריכים חוויות חדשות וכמעט מחצית (46%) אמרו שהם יהיו מעוניינים בעדשות מגע לראיית לילה, עליה של 56% בקרב בני דור ה- Y.
• רשתות חדשות ודה-צנטרליזציה של טכנולוגיות בלוקצ'יין: באירופה ודרום אפריקה שליש (32%) מהצרכנים השתמשו או יהיו מעוניינים להשתמש בשרותי הלוואות המונים.

דילוג לתוכן