דו"ח האיומים החודשי של ESET: קונפיקר כבר לא במקום הראשון

לראשונה מאז ההתפרצות באוקטובר 2008 קונפיקר מאבדת את המקום הראשון בטבלת האיומים. את מקומה תופסת משפחת הנוזקות IFN/Autorun השכיחה ביותר גם בישראל.
חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, פרסמה בשבוע שעבר את דו"ח האיומים החודשי שלה. לפי הדו"ח, לראשונה מזה כשנתיים התולעת קונפיקר לא נמצאת בראש טבלת האיומים.
 
את הבכורה החודש לוקחת משפחה ותיקה של נוזקות המכונה IFN/Autorun המנצלת את אופציית ההפעלה האוטומטית של קבצים במערכת ההפעלה של מייקרוסופט עם 7.76% מכלל האיומים. הנוזקה מפיצה את עצמה בעיקר באמצעות רכיבי מדיה ניידת כגון דיסק און קי למיניהם. על מנת להתמודד עם תופעה זו ממליצים ב ESET לנטרל את אופציית ה- Autorun של  Windowsולהקפיד על עדכון מערכת ההפעלה ותוכנת האנטי וירוס. הדו"ח של ESET מציין גם שה- IFN/Autorun היא הנוזקה הנפוצה ביותר בארץ עם 5.66% מכלל האיומים שנוטרו בישראל.
 
במקום השני נמצאת התולעת קונפיקר שכאמור איבדה את המקום הראשון וכעת היא מהווה 4.89% מכלל האיומים. לאחרונה שחררה ESET בשיתוף עם קומסקיור, נציגתה בישראל כלי חינמי להסרת קונפיקר. הכלי החדש הוא חלק ממדריך להסרת התולעת ממחשבים פרטיים ורשתות אירגוניות. המדריך, אשר נכתב על ידי אמיר כרמי, מנהל מחלקת התמיכה הטכנית בנציגות הישראלית של ESET, זמין בעברית לכל דורש בפורטל התמיכה של קומסקיור בלינק הבא http://kb.comsecure.co.il/Articles/EKBS0012.aspx .
 
במקום השלישי בטבלת האיומים נמצאת משפחה אחרת של נוזקות אשר מכוונת נגד גיימרים המשתתפים במחשקי און-ליין ברשת. נוזקה זו המכונה PSW.OnLineGames מהווה 3.82% מכלל האיומים ומטרתה העיקרית היא להשיג מידע רגיש של הגיימרים שבהקשר הזה הכוונה היא לשם משתמש, סיסמא, פרטי אשראי וכל מידע אחר שיכול להיות בשימוש כאשר נרשמים לאתרים של משחקים און-ליין.

דילוג לתוכן