דו"ח גרטנר: יבמ מובילה בשוק העולמי לתשתיות יישומים ותוכנות תשתית

יבמ שומרת זו השנה ה- 14 ברציפות על המקום הראשון בתחום תשתיות היישומים ותוכנות תשתית (Middleware) עם נתח שוק של 29.1%, במונחי הכנסות. דו"ח חדש של חברת הייעוץ ומחקרי השוק, גרטנר, קובע כי יבמ מובילה בתשעה מתוך 12 השווקים המוגדרים בתחומי התשתיות ותוכנות תשתית. השוק העולמי לתשתיות יישומים ותוכנות תשתית מוערך על ידי גרטנר ב- 23.8 מיליארד דולר, ורשם אשתקד צמיחה של 8.8%.

ביבמ מאמינים כי עמדת הובלה זו היא תוצאה של פריצות הדרך הטכנולוגיות של יבמ בתחומי WebSphere, MQ והפתרונות לניהול תהליכים עסקיים. על בסיס המשוב המתקבל מלקוחות יבמ, קיים ביקוש בארגונים לקשר ולשלב טכנולוגיות ביג דאטה, מובייל, ענן וכלי מחשוב חברתי – אל תוך מערכות תוכנות הליבה הארגוניות.

יבמ דורגה במקום הראשון בתחום חבילות ניהול התהליכים העסקיים, עם נתח שוק של 28.5% – כמעט פי שלושה מהמתחרה הקרוב ביותר. תוכנות אלו מסייעות בשיפור הצמיחה והגמישות העסקית, ומאפשרות לעובדים לשתף פעולה בעבודה תוך שימוש בטכנולוגיות מובייל. יבמ שמרה גם על מקומה הראשון בתחום כלים לפיתוח אפליקציות מובייל, עם נתח שוק של 15.2%.

בתחום כלי פיתוח היישומים, מדורגת יבמ במקום הראשון זו השנה ה- 13 ברציפות. בחברה מייחסים הצלחה זו למיקוד המתמשך בסיוע ללקוחות למנף את פיתוח היישומים להשגת תוצאות עסקיות משופרות, עם טכנולוגיות נתונים, ענן ומובייל. יבמ מסייעת למפתחים לאמץ גישות חדשות דוגמת DevOps, המאפשרת יישום עקרונות יעילות ומהירות תהליכי הפיתוח לכל אורך מחזור חיי בניית היישומים החדשים, והאצת אספקת התוצר הסופי למשתמשים.

גרטנר מדרגת את יבמ במקום הראשון גם בשוק חשוב נוסף, של תווכה לניהול הודעות, עם 75% מכלל השוק, יותר מפי 10 מהמתחרה הקרוב ביותר. החברה מחזיקה גם ב- 85% מהמכירות בתחום תוכנות התשתית לניהול תנועות עסקיות, התומכות במסחר אקטרוני נייד ומבוסס ענן.
בנוסף, מחזיקה יבמ במקום הראשון ובנתח שוק של 29% בתחום Enterprise Service Bus וב-31.3% משוק הסוויטות להעברת קבצים מנוהלת. שני פתרונות תשתית אלה מסייעים למשתמשים באספקה מאובטחת ואמינה של נתונים העוברים בין אנשים, תהליכים ומערכות.

דילוג לתוכן