דו"ח גרטנר: יבמ מובילה במערכי אחסון מבוססי פלאש

יבמ מדורגת כמובילה בתחום מערכי האחסון המבוססים על שבבי זיכרון נדיף – כונני פלאש (Solid State Arrays). דו"ח חדש של חברת הייעוץ ומחקר השווקים גרטנר, מציב את יבמ בעמדת בכורה ב"ריבוע הקסם", כלי הדירוג של גרטנר המשקלל חזון, שלמות פתרון וכושר מימוש וביצוע. יבמ מדורגת כמובילה בתחום מערכי האחסון המבוססים על שבבי זיכרון נדיף – כונני פלאש (Solid State Arrays). דו"ח חדש של חברת הייעוץ ומחקר השווקים גרטנר, מציב את יבמ בעמדת בכורה ב"ריבוע הקסם", כלי הדירוג של גרטנר המשקלל חזון, שלמות פתרון וכושר מימוש וביצוע. הדו"ח החדש בא חודשיים לאחר פרסום קודם של גרטנר, שדירג את יבמ במקום הראשון בהכנסות מאספקת מערכי אחסון מבוססי שבבי נדיף.
לדברי ניר קליינמן, מוביל תחום האחסון ביבמ ישראל, "אנו חשים שדירוגים אלה של יבמ כמובילה בתעשייה זו משקפים את התרחבות היקף האימוץ של פתרונות פלאש ומערכות וירטואליזציה של יבמ, על ידי לקוחות המחפשים אחר דרכים חדשניות לשיפור ביצועיהם העסקיים. פתרונות אלה מאפשרים גישה מהירה וזמני תגובה מצוינים, אשר מותאמים לדרישות ניתוח אנליטי במאגרי Big Data, תוך קיצוץ עלויות ואף צמצום בשטח הרצפה הנדרש למרכזי עיבוד הנתונים – מה שמראה עד כמה חשובה הבחירה בתשתיות הנכונות".
כלי הדחיסה בזמן אמת של יבמ, מאפשרים למערכות FlashSystem V840 של יבמ לשפר את הקיבולת האפקטיבית של אחסון פלאש בשיעורים של עד פי חמישה בסוגים מסויימים של עומסי עבודה, תוך צמצום של עד 80% במחיר לקיבולת אפקטיבית.
בגרטנר מסבירים כי ריבוע הקסם המנתח ומדרג את שוק מערכי האחסון בכונני פלאש (SSA) מתייחס לספקים המציעים מוצרי פלאש ייעודיים, הממוצבים ומשווקים תחת שמות ומספרי דגם משלהם, ואינם ניתנים לשימוש, לשדרוג או להמרה למערכי אחסון ליישומים כלליים או למערכי אחסון היברידיים. על פי גרטנר, מערכי אחסון פלש מהווים תת-קטגוריה חדשה בשוק האחסון המבוסס על בקרים חיצוניים.
יבמ מציעה פתרונות אחסון פלאש לכל רוחב ומגוון מערכות האחסון שלה, וברמות שונות. מעבר למערכות FlashSystem 840 ו- V840, בתצורה המבוססת כולה על אחסון פלאש בלבד, ניתן להגדיר גם במערכות האחסון DS8000 ו- Storwize V7000 תצורות המבוססות על דיסקים בלבד, על פלאש בלבד או תצורות המשלבות דיסקים וכונני פלאש במערכת אחת.

דילוג לתוכן