דו"ח גרטנר: יבמ מובילה במכירות העולמיות של מערכי אחסון מבוססי פלאש

יותר לקוחות בכל העולם עוברים לשימוש במערכות אחסון של יבמ המבוססות על שבבי פלאש, מאשר אל מערכות מכל תוצרת אחרת, כדי לקבל גישה מהירה יותר לתובנות מ- Big Data. דו"ח חדש של חברת ניתוח השוק גרטנר, מעלה כי יבמ הובילה את שוק מערכי האחסון בפלאש (SSA) בשנת 2013, במונחי הכנסות.
טכנולוגיית זיכרון פלאש משמשת כיום במגוון רחב של מערכות, החל מטלפונים סלולאריים וטבלטים ועד לכונני אחסון ברמה ארגונית, המסייעים בשיפור ביצועי יישומים, ניתוח אנליטי ועיבודי Big Data.
כונני הפלאש של יבמ, שאינם כוללים דיסק מכאני מסתובב כל שהוא, מציעים ביצועים גבוהים במיוחד, השהיה מזערית, ועלויות נמוכות בזכות החיסכון באנרגיה ובשטח רצפה. על פי נתוני לקוחות המשתמשים במערכות אלו, הובילה התקנתן לחסכון של 96% בצריכת החשמל, 95% בהוצאות מיזוג האוויר של מרכז האחסון, ו- 98% בשטח הרצפה – בהשוואה לדורות קודמים של דיסקים מכאניים.
ניתוח שוק הפלאש העולמי אותו פרסמה גרטנר מוקדם יותר החודש, מצביע על יבמ כמוליכת השוק, עם נתח של 25% מההכנסות ממכירות מערכי אחסון בפלאש. בשנת 2012, דורגו במקום הראשון והשני ברשימה הזאת Violin Memory ו- EMC.
מערכות הפלאש של יבמ הן חלק מהמערך המתרחב של פתרונות אחסון שמציעה יבמ, החל ממערכות פלאש מלאות, עבור במערכות אחסון מתקדמות בתצורת דיסקים בלבד, או פתרונות היברידיים המשלבים פלאש ודיסק על-פי צרכי הארגון. בנוסף, מערכות האחסון XIV של יבמ תומכות בזיכרון מטמון (cache) של עד 12 טרה-בייט המבוסס על רכיבי פלאש.

דילוג לתוכן