דו"חות חדשים: יבמ מובילה בתחום הכלים לפיתוח יישומי ענן וכלי IaaS לענן ציבורי

חברת מחקר השוק Technology Business Research Inc. (TBR) מפרסמת שני דו"חות חדשים המדרגים את יבמ כמובילה בתחום פיתוח יישומי הענן והטרנספורמציה הארגונית, ובתחום תשתיות כשירות בסביבת ענן ציבורי.
הדו"ח בתחום הכלים לפיתוח יישומי ענן דירג את יבמ כמובילה בשוק בשורת קטגוריות, לרבות זו של הפלטפורמה הנהנית מהיקף האימוץ הרחב ביותר בשוק, הרמה הגבוהה ביותר של שביעות רצון לקוחות, והובלה בתחום השירותים לארגונים המאמצים תהליכי שינוי.
הדו"ח הבלתי תלוי מבוסס על תוכנית מחקר משתמשים רחבת היקף, הבוחנת תשובות שהתקבלו מיותר מ- 2,100 ארגונים בכל העולם, ומנתחת את הביצועים במסגרת תהליכי מעבר של כ-700 ארגונים ממערכות מסורתיות לסביבת ענן. הדו"ח מציין כי "TBR מאמינה כי יבמ מובילה מול ספקים אחרים בתחום הטרנספורמציה של יישומים בזכות יכולתה להציע סל רחב של מוצרים, הזוכה להשלמה באמצעות זרוע השירותים של החברה, המאפשרת לה לשרת את הצרכים הייחודיים לכל ארגון".
יבמ זכתה לציונים גבוהים של שביעות רצון לקוחות, בזכות יכולתה של פלטפורמת הענן שלה להציע למפתחים אפשרות ניוד יישומים, גמישות, שילוב עם יישומים אחרים של אותו ספק, וממשקי תכנות (API) המכסים גם ספקים אחרים
ממצאים אחרים בדו"ח, כוללים גם שבחים ליבמ בזכות האפשרות אותה היא מציעה לבנות יישומים בסביבה היברידית של פלטפורמה כשירות, תוך הצעת אופציה לפתח, לבדוק ולהריץ את הקוד על גבי ענן פרטי או ציבורי – או בשילוב שניהם. כך, לדוגמא, מאפשרת יבמ פיתוח אפליקציות ענן היברידיות גם מאחורי חומות האש של הארגון, על גבי הענן המקומי של Bluemix Local.

דו"ח אחר של TBR, המתפרסם במקביל, קובע כי יבמ מובילה בשוק תשתיות הענן הציבורי כשירות (IaaS). הדו"ח החצי שנתי של TBR בחן 2,169 ארגונים העושים שימוש בתשתיות ענן ציבורי. המשתתפים הצביעו על יבמ כמובילת שוק, בזכות יכולתה לספק כלי ניהול היברידיים המתמודדים עם בעיות מיקום הנתונים והשמירה על הפרטיות, באמצעות רשת כלל-עולמית של מרכזי נתונים אותם מפעילה יבמ.
הדו"ח מצביע על המשך תהליך עוצמתי של אימוץ שירותי תשתיות ענן, המונע על ידי הצורך בכלי ניהול היברידיים. השוק נתון בתהליך של קונסולידציה, המותיר מספר קטן ביותר של שחקנים המסוגלים להתמודד עם דרישות הלקוחות, סוגיות אבטחת נתונים ועמידה בהוראות חקיקה ותקנות – בקנה מידה כלל-עולמי.
קריטריונים נוספים בהם השתמשה TBR להערכת הפתרונות הזמינים בשוק, היו יכולת הספק להתמקד במשיכת מפתחים חדשים ובבניית מרכזי נתונים נוספים תוך הרחבת היצע השירותים המקצועיים והפתרונות המנוהלים. לקוחות ארגוניים בוחנים גם את טווח ההרחבה ועלויות הענן הציבורי, ההופכים את הענן למודל הלוגי ביותר לפריסת מיזמים חדשים בתחומי האינטרנט של הדברים (IoT) והניתוח האנליטי.

דילוג לתוכן