דברי בכירי סוכנות הסייבר בסינגפור ודרום קוריאה דיברו בכנס הסייבר הבינלאומי הנערך כעת באוניברסיטת תל אביב

דיוויד קו (david koh) יו"רהסוכנות לבטיחות סייבר בסינגפור, הגיע לישראל להשתתף בכנס הסייבר הבינלאומי הנערך כעת (23.6) באוניברסיטת תל אביב, וסיפר כי "אנחנו חוגגים השנה 50 שנה לעצמאות סינגפור. 50 שנה בהם הפכנו ממדינת עולם שלישי למובילה בתחום הטכנולוגי בעולם. אומה חכמה זה החזון שלנו לעתיד. מדובר בחזון לאומי בכל הרמות. לכל אחד יש מקום ותפקיד. כל זה חייב להיעשות בסביבה בטוחה. הגנה על מידע בהיקפים עצומים ובמיוחד מידע אישי ומידע בעל חשיבות לאומית. זה נועד להבטיח גם את הקידום של האינטרנט של הדברים. דמיינו למשל מקרר שאומר לך להפסיק לקנות גלידה כי אתה שמן ואת זה המקרר יודע כי הוא מדבר עם הכורסא שקמת ממנה עכשיו למקרר והיא מדדה את המשקל שלך, ושל השכנים בסביבתך.

 

התקפות סייבר הפכו למתוחכמות יותר וחכמות יותר. שנה שעברה פרצו לרשת קריאוקי ופורסמו אונליין פרטים אישיים של לקוחות הרשת. באותה שנה חברה אחרת היתה צריכה לעצור את שירותיה לאחר שגילו שיש חשד לפריצה למידע של לקוחותיה. הגישה של סינגפור לאיומים אלו היא של שיתוף פעולה. מעבר למאמצי הממשלה מדובר במאמץ משותף של כולם כולל של האזרחים.

 

האקדמיה היא שחקן מפתח בתוכנית הממשלתית לביטחון סייבר. הקצנו 100 מיליון דולר לטובת מחקרי אקדמיה בתחום זה וכן מיליונים נוספים כמענקי מחקר. בתחום התעשייה אנחנו מעודדים ומשקיעים בתוכניות של הכשרה ופיתוח בתחום ביטחון הסייבר. ביטחון סייבר הוא זרז לקידום טכנולוגי ולא מעכב שלו. כי הוא מבטיח סביבה בטוחה לפתח את הטכנולוגיה.

 

 

ד"ר קיונג-הו צ'ונג (Dr Kyung – Ho Chung) סגן נשיא סוכנות הסייבר הדרום קוריאנית, ציין כי "זו תקופה של איומי סייבר חדשים. איומים על המגזר הפיננסי, מערכות המחשוב האלקטרוניות של הממשל, תשתיות ומכשירים אלחוטיים וניידים. שנה שעברה חווינו התקפה אזרחית על תשתיות קוויות והיא הגיע במפתיע דרך מערכות נתבי הטלפוניה הניידת. כדי להתמודד עם דברים אלו אנחנו בין היתר חוסמים כתובות אי פי, בודקים וסורקים אתרים של משתמשים ואם צריך שולחים מומחים כדי לעזור להם להסיר דפים נגועים.  בארגון שלנו יש לנו מערכות לאיסוף מידע ישן ויוצרים רשימות שחורות לספקים ויש לנו אפילו מספר מקוצר לסוכנות כדי לדווח לנו על בעיות בדיות כמו שמצלצלים לשירותי חירום".

דילוג לתוכן