דאסו סיסטמס תפתח פתרון לניהול מתחמים חכמים על בסיס פלטפורמת 3DEXPERIENCE

החברה הדגימה את יכולות הדור הבא לניהול קיימות ותפעול בבניין Tower ONE באוסטריה

דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXPERIENCE, לקחה חלק בפרויקט בניין משרדים חכם ופורץ דרך. זאת בשיתוף פעולה עם מספר גופים, כולל קבוצת החדשנות של תאגיד Bosch. עם פרויקט זה מתכוונת סיסטמס מתכוונת להציג ניהול בר קיימא נרחב יותר של בתי מגורים, בניינים מסחריים ומפעלים עבור הערים החכמות של העתיד.

פרויקט הפיילוט בבניין LifeCycle Tower ONE באוסטריה, הוצג במהלך אירוע Bosch ConnectedWorld 2016 שהתקיים בברלין. בניין המודרני בבעלות קבוצת רומברג, אשר מצויד בחוד החנית של פתרונות התאורה של חברת Zumtobel ובמערכת בקרה חכמה, הנו אידיאלי כדי להפוך לבניין מרושת חדשני אשר עונה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של קיימות ונוחות משתמש.

פרויקט ONE הוא האחרון ביוזמות 3DEXPERIENCity של דאסו סיסטמס ליצירת ייצוג וירטואלי המרחיב את העולם האמיתי ומאפשר ניהול של נתונים, תהליכים ואנשים בערים עם קיימות גבוהה. היוזמה נוגעת בארכיטקטורה, תשתית, תכנון, משאבים ותושבים, כך שהגורמים השונים המעורבים בפרויקט יכולים לחקור באופן וירטואלי את עתיד העיר ואת ההשפעה שלה על אזרחים ועל כדור הארץ.

פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, מציעה סביבה וירטואלית אחידה לתכנון, סימולציה והעברה רציפה של נתונים בין רכיבי אלקטרוניקה, מכטרוניקה וחיישנים הנמצאים בכל מערכת של עצמים חכמים, בניינים ורכבים. ניטור זמן אמת וניתוח רכיבים אלה של האינטרנט של הדברים (IoT)ותפעול מערכות, יכולים לסייע באופטימיזציית הדור הבא של תכנון.

בפרויקט ONE מספקת פלטפורמת 3DEXPERIENCE בזמן אמת תובנות על השימוש בבניין ותקינותו הטכנולוגית, על מנת להשיג אופטימיזציה של אנרגיה ותפוסה בבניין. תובנות אלה כוללות מידע לגבי שימוש באנרגיה וחסכון בתאורה, עבור כל קומה או בבניין כולו. באמצעות הדמיה בתלת ממד של נתוני נוכחות ומפת חום המראה תפוסה, ניתן לקבל אופטימיזציה של שימוש. תובנות לגבי תחזוקת הבניין כוללות התראות על כשל בתאורה, שעות הפעלה והיסטוריה של שימוש במערכות תאורה. ידע לגבי תרחישי התאורה המועדפים על המשתמשים מאפשר אופטימיזציה של הגדרות תאורה והגברת שביעות רצון של משתמשי קצה.

"ה- IoT מתפתח להיות 'האינטרנט של החוויות', בו מכשירים מקושרים דיגיטלית אל העולם האמיתי סביבם, והופכים לחלק מחוויית החיים המעוצבת על ידי אינטראקציות בין אנשים, מקומות ואובייקטים", אומרת מוניקה מנגיני, סגנית נשיא וסמנכ"לית אסטרטגיה בדאסו סיסטמס. "באמצעות שיתוף פעולה עם Bosch Software Innovations וחברות חדשניות אחרות בתחומן, אנו יכולים להדגים כיצד ניתן לרתום בקלות נתוני חיישנים מכל מאגר ביג דאטה אל הייצוג המציאותי של סביבה וירטואלית בפלטפורמת 3DEXPERIENCE. במקרה זה, בניין ה- 3DEXPERIENCE הופך לעמוד התווך הראשי לצרכי תכנון, סימולציה ותפעול הנכס. ערים ברות קיימא יכולות להפוך למציאות מוקדם מכפי שחשבנו".

למידע נוסף על יוזמת 3DEXPERIENCity של דאסו סיסטמס:
http://www.3ds.com/stories/how-can-technology-shape-future/imagining-more-sustainable-city/

דילוג לתוכן