דאסו סיסטמס רוכשת את Quintiq בסכום של 250 מיליון יורו

מרחיבה את פלטפורמת 3DEXPERIENCE עם יכולות תכנון תפעול גלובלי

דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), חברת ה-3DEXPERIENCE, הכריזה על חתימת הסכם לרכישה וודאית של חברת Quintiq, ספקית מובילה של תוכנה לתכנון ואופטימיזציה של פעילות תפעול ושרשרת אספקה, להפעלה בדאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), חברת ה-3DEXPERIENCE, הכריזה על חתימת הסכם לרכישה וודאית של חברת Quintiq, ספקית מובילה של תוכנה לתכנון ואופטימיזציה של פעילות תפעול ושרשרת אספקה, להפעלה בענן או באופן מקומי. העסקה מוערכת בשווי 250 מיליון יורו. עם 800 עובדים, Quintiq, שההיצע שלה כולל אפליקציות לתכנון ייצור, לוגיסטיקה וכוח עבודה, מדורגת כמובילה בשוק על ידי אנליסטים מרכזיים, והפתרונות שלה נמצאים בשימוש אצל 250 לקוחות, בכ-1,000 אתרים, ביותר מ-90 מדינות.

הרכישה של Quintiq הממוקמת בהרטוגנבוש, הולנד, מרחיבה את פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, עם יכולות תכנון של פעילות תפעול, והיא מקדמת את היעד ארוך הטווח של דאסו סיסטמס לאיחוד בין מוצרים, טבע וחיים.

"דאסו סיסטמס עוסקת בכל רוחב הפעילות העסקית – גם מעבר לעיצוב, הנדסה וייצור. באמצעות הרכישה הזו, הודות לצוות הכישרוני ביותר של Quintiq, אנו מרחיבים את היכולת שלנו לספק ללקוחותינו פלטפורמה של חוויה עסקית אסטרטגית", אמר ברנרד שארלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס. "3DEXPERIENCE מספקת ללקוחותינו סביבה מקיפה למידול, סימולציה ואופטימיזציה של הפעילות העסקית – החל מיעדים אסטרטגיים ועד ליצירה של חוויות לקוח".

"Quintiq הייתה חלק מרכזי בתכנון הפעילות העסקית שלנו מאז 2005. כאחת מחברות השידור הגדולות באירופה, יש לנו טווח רחב של משאבים הדורשים אופטימיזציה, כולל 3,000 אנשים, 900 משאבי הפקה שונים, 30,000 מוצרים מאוחסנים, לרוחב 17 אתרים", אמר ד"ר אנדריאס ברצקי, מנהל הפקה וחבר וועד המנהלים בחברת השידור הגרמנית ZDF,. "המומחיות והטכנולוגיה של Quintiq יהיו נכס חשוב עבור דאסו סיסטמס, ואנו מצפים לחדשנות שתצמח מכאן".

הפתרונות של Quintiq משמשים לתכנון ולתזמון של שרשראות האספקה המורכבות ביותר, כמו אלו שאצל היצרנים Novelis, ASML, Lafarge, AkzoNobel ו-ArcelorMittal. הם גם תומכים בתכנון ואופטימיזציה אצל פעילויות הלוגיסטיקה המורכבות ביותר בעולם, אצל לקוחות כמו DHL, WallMart, DB Schenker ו-TNT. Quintiq מאפשרת תכנון מלא של התפעול בשדה התעופה של בריסל, ב-KLM, אצל Canadian National ובמנהל התעופה הפדרלי האמריקאי. לאורך השנים הצילחה Quintiq לבדל עצמה באמצעות מובילות בטכנולוגיות אופטימיזציה; גישה מבוססת פלטפורמה לכיסוי כל טווח הפעילות – מאסטרטגיה ארוכת טווח ועד לתפעול יומיומי; וכן יכולות אשר מתקדמות אל מעבר לשרשרת ההפצה המסורתית, כדי להקיף את כל התפעול.

"הצוות של Quintiq מתרגש וגאה להצטרף לדאסו סיסטמס", אמר ד"ר ויקטור אליס, מייסד משותף ומנכ"ל Quintiq. "אנו מביאים את הטכנולוגיה שוברת השיאים שלנו לקבלת החלטות ואופטימיזציה אל אתגרי התכנון העסקי המורכבים ביותר בעולם. כעת, בשילוב המובילות של דאסו סיסטמס בכלכלת החוויות, אנו מביאים ללקוחותינו רמות חדשות של חדשנות, יעילות תפעולית וביצועים".

"כאחד היצרנים המובילים של ברזל עילית באירופה, טיוב היעילות לרוחב כל המתקנים ועמידה ברמות הגבוהות של ציפיות לאספקה מצד הלקוחות, הם מרכיבי ליבה במודל העסקי שלנו ב- ThyssenKrupp Steel Europe. לאורך כמעט עשור, Quintiq הייתה שותף אמין והספק הנבחר שלנו לצורך תכנון ואופטימיזציה של התפעול", אמר סודקר סיבז'י, ראש תכנון ארגוני, אסטרטגיה, ופיתוח ב-ThyssenKrupp. "אנו מקווים כי Quintiq, יחד עם דאסו סיסטמס, תהפוך לספקית של פתרונות מקיפים בשוק התפעול העסקי, ואנו מצפים לחדשנות שתבוא בהמשך".

Quintiq תרחיב את המותג DELMIA של דאסו סיסטמס, ותוסיף קו מוצרים חדש של תכנון ואופטימיזציה של התפעול. Quintiq מספקת נגישות חדשה לתעשיות כגון מתכות, כריה, גז ונפט, מסילות, ואספקה ותובלה.

 

דילוג לתוכן