דאסו סיסטמס מדווחת על הכנסות חזקות ורווחיות גבוהה למניה

דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), חברת ה-3DEXPERIENCE, הכריזה על תוצאות כספיות (IFRS) לא מבוקרות עבור הרבעון הראשון של השנה שהסתיימו ב-31 במרץ, 2015. תוצאות אלה נסקרו על ידי דירקטוריון החברה ב- 22 באפריל, 2015.

נתונים מרכזיים (בלתי מבוקרים)
• הכנסות מרשיונות אורגניים חדשים עלו ב-14% במונחי מטבע קבוע.
• ביצועים חזקים של SOLIDWORKS ו-SIMULIA, עם ביצועים טובים של BIOVIA ו-QUINTIQ במסגרת הציפיות.
• הכנסות מתוכנה אורגנית צמחו ב-9% במונחי מטבע קבוע.
• תזרים מזומנים תפעולי נקי של 265 מיליון יורו.
• יעדים פיננסים ל-2015 אושרו ועודכנו עבור השפעות מטבע חיוביות.

"הצורך של לקוחותינו לספק חוויות צריכה מוצלחות הופך לברור יותר, ולכן נוצרים אתגרים משמעותיים באימוץ של פלטפורמות חדשנות פתוחות אשר מביאות להרחבת שיתוף פעולה, מידול וסימולציה לרמות חדשות. זה בדיוק מה שמביאים פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלנו והפתרונות הייעודיים למגזרי תעשיה", אמר ברנרד שארלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס.

"תחום מדעי החיים מדגים זאת היטב, ומראה כיצד גישה מקיפה יכולה להיות בעלת ערך עצום. המותג שלנו BIOVIA משלב את פרויקט Bio-Intelligence ואת רכישת Accelrys, כשהוא ממנף את השקת גרסת R2015X האחרונה של פלטפורמת 3DEXPERIENCE. הפתרון באמת משנה את חוקי משחק – הוא כולל את כל סוגי האפליקציות ויחד עם זאת מפשט את אינטגרציה הארגונית והובלת שינויים".

"באופן כללי, מוצרים ותהליכים הופכים למורכבים יותר. מוצרים הופכים לחכמים יותר באמצעות מערכות משובצות מתוחכמות, דבר המחזק את הצורך בפיתוח מערכות ה-CATIA שלנו, שחוזקו לאחרונה עם הטכנולוגיה של Modelon GmbH".

"בסופו של דבר, בבחינה של התוצאות שלנו וההזדמנויות העתידיות, אנו רואים ב-2015 שנה של ביצועים פיננסים חזקים. הודות לנקודות גישה מרובות, אנו יכולים לשרת את בסיס הלקוחות שלנו טוב יותר, להגיע להזדמנויות בשוק רחב יותר ולהאיץ את הצמיחה האורגנית", מסכם שארלס.

• סך ההכנסות על פי IFRS צמח ב-17%, עם צמיחה של 16% מהכנסות מתוכנה וצמיחה בשירותים והכנסות אחרות של 27%. על בסיס non-IFRS, סך ההכנסות צמח ב-19%, הכנסות מתוכנה צמחו ב-18% והכנסות משירותים והכנסות אחרות צמחו ב-29% (כל שיעורי הצמיחה במנוחי מטבע קבוע).
• החברה חוותה פעילות עסקית יציבה חדשה במספר תעשיות, בעיקר בתחבורה וניידות, ציוד תעשייתי, פעילות ימית, מדעי החיים, מוצרי צריכה ארוזים, אנרגיה, עיבוד ותשתיות.
• על בסיס אורגני, החברה ראתה חיזוק מתמשך בתוצאות ההכנסות במהלך ארבעת הרבעונים האחרונים, אשר הובלו על ידי שיפור בדינמיקה של הכנסות מרשיונות חדשים. להוציא רכישות ובמונחי מטבע קבוע, סך הכנסות non-IFRS גדל ב-8%, הכנסות תוכנה צמחו ב-9% והכנסות מרשיונות חדשים צמחו ב-14%.
• בחלוקה אזורית, הכנסות non-IFRS באירופה צמחו במהלך הרבעון הראשון ב-18%, עם צמיחה ברורה בכל המדינות המרכזיות ושיפור חד בתוצאות דרום אירופה. באסיה, הכנסות non-IFRS צמחו ב-18% על בסיס ביצועים חזקים בקוריאה, עם תמיכה טובה מהודו ויפן. באמריקה, סך ההכנסות גדל ב-23%, כשהצמיחה בצפון אמריקה מקוזזת בחלקה על ידי תוצאות חלשות יותר באמריקה הלטינית (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).
• סך הכנסות non-IFRS מרשיונות חדשים צמח ב-24% והכנסות חוזרות non-IFRS מתוכנה צמחו ב-16%, כשהם משקפים הוספה של רכישות וביצועים טובים. הכנסות חוזרות מתוכנה משקפות צמיחה בעיקר בתחזוקה, שם החברה ממשיכה לחוות מגמות חזקות של חידושים לרוחב מותגי התוכנה (כל השוואות הצמיחה במונחי מטבע קבוע).
• בחלוקה לקווי מוצרים, הכנסות תוכנה non-IFRS צמחו ב-4% עבור CATIA וב-17% עבור SOLIDWORKS. תוכנת ENOVIA ירדה ב-4%, כשהיא המשקפת בסיס השוואה גבוה. תוכנה אחרת גדלה ב-59%, עם הוספת הרכישות של Accelrys ו-Quintiq וכן צמיחה חזקה ב- SIMULIA (כל השוואות הרכישה במונחי מטבע קבוע).
• רווח תפעולי IFRS גדל ב-38% לרמה של 110.5 מיליון יורו. רווח תפעולי non-IFRS גדל ב-23% ל-171.7 מיליון יורו. שיעור הרווח התעפולי non-IFRS היה 25.8% ברבעון הראשון של 2015 בהשוואה ל-27.7% ברבעון המקביל אשתקד. הדבר משקף דילול רכישות, ומקוזז בחלקו על ידי השפעות מטבע בשיפור בשיעור הרווח התפעולי האורגני. בהשוואה לאשתקד, הרבעון הראשון של 2014 כלל הטבה חד פעמית של מס מחקר ופיתוח.
• שיעור המס האפקיטיבי IFRS עלה ל-36.1% בהשוואה ל- 35.8% ברבעון הראשון של 2014. שיעור המס האפקיטבי non-IFRS היה יציב עם 35.2%, בהשוואה ל-35.1% ברבעון המקביל בשנה שעברה.
• רווח נקי IFRS למניה מדוללת גדל ב-29% ל-0.27 יורו למניה, בהשוואה ל-0.21 יורו למניה ברבעון הראשון של 2014 על בסיס התאמה של פיצול מניה ביחס שניים לאחד, עם גידול חזק על אף השפעה חיובית מצד הטבת מס מחקר ופיתוח חד פעמית ברבעון הראשון של 2014.

תזרים מזומנים ונתונים פיננסים מרכזים אחרים
התזרים התפעולי נקי היה 265 מיליון יורו עבור הרבעון הראשון של 2015, בהשוואה לרווח תפעולי נקי של 182 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2014. הצמיחה בתזרים התפעולי הנקי הושפעה לחיוב מגידול בהון הפעיל ברבעון הנוכחי.

ב-31 במרץ 2015, מצבת המזומנים הנקיה של החברה גדלה ל-1.15 מיליארד יורו, בהשוואה ל-825.5 מיליון יורו ב-31 בדצמבר, 2014. מזומנים, שווי ערך מזומנים והשקעות קצרות טווח גדלו ל-1.5 מיליארד יורו וחוב ארוך טווח היה 350 מיליון יורו, בהשוואה ל-1.18 מיליארד, ו-350 מיליון יורו בהתאמה, בדצמבר 2014.

המלצות לדיבדינדים, ופגישת משקיעים שנתית
דירקטוריון החברה קבע את פגישת המשקיעים השנתית ל- 28 במאי, 2015, והמליץ על חלוקת דיבידנד שווה ערך ל-0.43 יורו למניה, עבור השנה הפיסיקלית שהסתיימה ב-31 בדצמבר, 2014. זו מהווה גידול של כמעט 4% ביחס לשנה הקודמת. בנוסף, בדומה לשנים האחרונות, יוצע כי תוצע לבעלי המניות האפשרות לבחור לקבל תשלום הדיבדנד במזומן או במניות חדשות. הדיבדנדים ישולמו החל מ-25 ביוני, 2015. ההמלצות כפופות לאישור בעלי מניות בפגישה השנתית.

תחזית עסקית להמשך
ת'יבו דה טרסנט, סמנכ"ל בכיר לענייני כספים בדאסו סיסטמס, אמר: "בסך הכל, סיפקנו רבעון ראשון חזק עם צמיחה של 9% בהכנסות אורגניות מתוכנה. תוצאות אלה משתקפות היטב ותומכות ביעדים הפיננסים שלנו ל- 2015".

"חשוב לציין, ביצועי הרבעון הראשון שלנו מדגישים את הערך שמייצרים מנועי הצמיחה המרובים שלנו. במהלך הרבעון הכנסות נבעו מערך ממגוון של תעשיות, כולל תחבורה וניידות, ציוד תעשייתי ופעילות ימית, בתעשיות הליבה שלנו. ההכנסות הושלמו על ידי פעילות מוגברת במדעי החיים, מוצרי צריכה ארוזים ואנרגיה, תהליכים ותשתיות. נהנו מצמיחה חזקה ב-SOLIDWORKS ו-SIMULIA. ההכנסות שלנו גם הראו כי הרכישות שלנו, ובעיקר BIOVIA ו-QUINTIQ, פועלות לפי התוכנית.

"במבט קדימה, אנו מאשרים את היעדים שלנו לשנת 2015 כולה, ומעדכנים אותם עבור השפעות מטבע. בסך הכל אנו רואים שנה של צמיחה דו ספרתית בהכנסות מרשיונות תוכנה אורגניות, שיפור בשיעור הרווח התפעולי של כ-100 נקודות בסיס, אשר יובילו לשיעור רווח תעפולי IFRS של כ-30% וצמיחה ברווח למניה של כ-15-17%".

לתוצאות המלאות ניתן להכנס לקישור:
http://www.3ds.com/investors/earnings/earnings-details/fiscal-year-2015-quarter-1/

דילוג לתוכן