גרטנר על אתגרי הדאטה סנטר

סקר הדאטה סנטר של גרטנר: 67% מהמשיבים ישקיעו בוירטואליזציית שרתים עד סוף 2011
גידול בכמות המידע והנתונים הוא האתגר הגדול ביותר של תשתיות הדאטה סנטר, כך על פי סקר חדש של גרטנר (ניו יורק: IT) – חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT). 62% מהמשיבים אמרו כי בכוונתם להרחיב את יכולות הקיבולת של הדאטה סנטר עד סוף 2011 30% מקרב המשיבים אמרו כי הם מתכוונים להקים מרכזי דאטה סנטר חדשים.
 
"גידול בהיקפי המידע והנתונים במיוחד מקושרת עם עלייה בהוצאות לשדרוג תשתיות הדאטה סנטר, בעיקר בתחומי חומרה, תוכנה, תחזוקה, ניהול ושירותים", אמרה אפריל אדמס, מנהלת מחקר בגרטנר.
 
סקר גרטנר נערך במחצית השניה של 2010 והקיף משיבים ב-1,004 ארגונים גדולים ב-8 מדינות. מתוכם, 47% השיבו כי גידול בהיקף המידע והנתונים נמצא בין שלושת האתגרים החשובים ביותר עבורם. 37% דירגו את ביצועי המערכות ושכלביליות בין שלושת האתגרים המובילים, ו-36% דירגו שם את צפיפות הרשת וארכיטקטורת הקישוריות.
 
עוד עולה מהסקר כי שלוש הטכנולוגיות המובילות, מבחינת כוונות השקעה של המשיבים, הן וירטואליזציית שרתים (67%), קונסולידציה ורציונליזציית יישומים (56%), ושרתי להב (51%).
 
עם תחילת ההתאוששות בכלכלה העולמית ומעבר חזרה לכיוון של צמיחה, מוצאים עצמם ארגוני IT מול האתגר לתמוך ביוזמות הצמיחה השונות. מנהלי דאטה סנטר רבים נאלצו לעכב שדרוגי תשתית ב-2009, וכתוצאה עלינו להתמודד בשלב זה עם תשתית מיושנת. על ספקים, המעוניינים לקחת חלק במגמת החזרה לצמיחה בארגונים, להציע פתרונות תשתית בעלי יעילות גבוהה ושכלביליות בהתאם לצמיחת הביקוש", אמר נאווין מירשא, אנליסט בכיר בגרטנר.
 
מידע נוסף זמין בדוח גרטנר: http://www.gartner.com/resId=1456135

דילוג לתוכן