גרטנר: מחצית מהארגונים יעדכנו את מדיניות פרטיות המידע עד סוף 2012

פרצות אבטחה, מחשוב ענן, שירותים מבוססי מיקום ושינויים רגולטוריים יאלצו את כל הארגונים לסקור שוב את מדיניות הפרטיות הנוכחית, ויגרמו לפחות למחציתם לעדכן אותה עד סוף 2012, כך על פי גרטנר (ניו יורק: IT) פרצות אבטחה, מחשוב ענן, שירותים מבוססי מיקום ושינויים רגולטוריים יאלצו את כל הארגונים לסקור שוב את מדיניות הפרטיות הנוכחית, ויגרמו לפחות למחציתם לעדכן אותה עד סוף 2012, כך על פי גרטנר (ניו יורק: IT) – חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחום ה-ICT. נושאים אלה יובילו את סדר היום של הממונה על נושאי פרטיות בארגון בשנתיים הקרובות.
 
להלן חמשת הנושאים המהותיים ביותר עבור קציני האבטחה הארגוניים לשנים 2011 ו-2012:
·        פרצות אבטחה ממשיכות להיות האיום המוביל
נושא מהותי עבור הממונה על הפרטיות, אשר למרות הימצאותו במקום גבוה ברשימת סדרי העדיפויות שלהם, אינו צריך לגזול יותר מ-10% מזמנם. על ארגונים למחשב את המידע האישי, להגביל גישת משתמשים למערכת, לקודד נתונים על גבי רשתות ציבוריות, שרתי אחסון ומכשירים ניידים על מנת להגן עליהם ממשתמשים בעלי רמת גישה גבוהה, פורצים ומנהלי רשתות נוכלים. לשם השגת מטרות אלו יכולים הארגונים לעשות שימוש בכרטיסי גישה, הסוואת נתונים, כלים נגד אובדן נתונים, וכלי ניהול פרטיות.
 
·        שירותים מבוססי מיקום משתמשים במידע אישי באופן חדשני
מידע מבוסס מיקום יכול להיות מידע באמצעות GPS, מגדל הסלולארי הקרוב, מידע אודות נק' גישה אלחוטיות, מידע על מיקום בתוך מבנה, מהירות, גובה, מד זיהוי חכם, וכתובות IP. לא כל ארגון מסוגל לעבד נתונים גאוגרפיים, אך התחום מתפתח במהירות ועשוי להפתיע, למשל – סמארטפונים עשויים לאחסן יותר מידע מבוסס מיקום מהמצופה.
 
·        אתגרי מחשוב הענן: היבטים משפטיים וטכניים של הגנת הפרטיות
פרטיות ומחשוב ענן הם הפכים, ויישובם יחד אמור לגזול 30%-20% מזמנו של הממונה על הפרטיות. חוקי פרטיות מוגדרים על פי מדינה, ואילו הענן הציבורי בצורתו האידאלית אינו קשור למדינה זו או אחרת. על ארגונים להתמקד במיקומה של היישות המשפטית של ספקית התקשורת, ולא במיקום הפיסי של מרכזי התפעול שלה. יש מקרים מסויימים בהם לא רצוי שמידע ארגוני ייצא מגבולות המדינה, אולם ברוב המקרים אחסון תוך מדינתי אינו מחוייב המציאות מבחינת מענה על דרישות רגולציה להגנה על פרטיות. הממונה על הפרטיות, כמו גם מקבלי החלטות ארגוניים, צריכים לתמוך ביוזמות הענן והמיקור החוץ מדינתי של ה-IT, תוך שמירה על מידה מירבית של הגנה על פרטיות עבור כל עובד.
 
·        ערך הפרטיות מחייב הגנה, אולם קשה לכמתו
קשה לכמת את ערך הפרטיות והרגישות של המידע האישי ללא ידיעת ההקשר המתאים, כאשר הוצאה לפועל של מערך תמיכה מתאים אמור לגזול 10% מזמנו של הממונה על הפרטיות. מציאת האיזון בין "לא מספיק" הגנה ל"יותר מדי" הגנה הוא תהליך מתמשך ותמידי, וקווי המתאר של הדרישות המשפטיות אינם הדרכה טובה לכך מבחינת נקיטת פעולה, מכיוון שהם נמתחים על מספר שנים. מומלץ לקציני אבטחה לגבש תהליך שיזהה את בעלי המניות והמידע האישי שלהם, יאסוף את דרישותיהם, ישפיע על תכנון תהליכים ויישומים עסקיים ויאפשר עדכונים.
 
·        שינויים רגולטוריים מתמשכים
שינויים אלה אינם אמורים להסיט את הממונה על הפרטיות מהאסטרטגיה, כי הם בעלי השפעה לטווח הבינוני עד הבינוני-ארוך. מכיוון שקיים מחסור בחוקים וקווי מתאר רגולטוריים, על ארגונים לפרש עצמאית את החקיקה הכללית הקיימת בכל האמור לטכנולוגיות חדשות כמו מונים חכמים, מיקום תוך מבני, זיהוי פנים באמצעות הסמארטפון המחובר למאגרי נתונים, מאתרי רכבים ומכשירים, זיהוי נוכחות וסורקי גוף. ניטור שינויי הרגולציה, והתאמת אסטרטגיית הפרטיות אליהם הם נושאים חשובים, אולם אינם צריכים לגזול יותר מ-10%-5% מזמנו של הממונה על הפרטיות.
 
 
להודעה המקורית באנגלית: http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1761414
למחקר המלא של גרטנר:  http://www.gartner.com/resId=1724655

דילוג לתוכן