גרטנר: חברת Teradata ממשיכה להוביל את השוק העולמי של ה- Data Warehouse

הסקר השנתי של גרטנר מנתח את שוק מחסון הנתונים, בוחן את קצב הגידול שלו ואת הספקים בתחום, על פי החזון הטכנולוגי והיכולת ליישם את החזון בפועל

חברת Teradata, המתמחה בפתרונות ניתוח נתונים, הודיעה כי המשיכה לשמור בשנת 2011 על ההובלה בתחום ה- Data Warehouse ואף הגדילה את הפער על פני המתחרים ביחס לשנה שעברה – כך מהשוואת הדו"ח השנתי של חברת המחקר גרטנר (Magic Quadrant) מפברואר 2012 ביחס לדו"ח מקביל מ- 2011.

הסקר השנתי של גרטנר מנתח את שוק מחסון הנתונים, בוחן את קצב הגידול שלו ואת הספקים בתחום, על פי "החזון הטכנולוגי והיכולת ליישם את החזון בפועל". לדברי החברה, בגרטנר ציינו כי תחום מחסון הנתונים עובר כיום שינוי משמעותי עם מהפיכת ה-'Big Data'. מחסני הנתונים נדרשים לטכניקות עבודה חדשות ולשילוב טכנולוגיות מתאימות להתמודדות עם מידע רב במבנים מגוונים וחדשניים.

"גרטנר בהחלט מודעת להשפעה המהותית שיש ל-'Big Data' כשלב אבולוציוני נוסף בהתפתחות של מחסני הנתונים, תוך שימוש בטכנולוגיות פיתוח חדשניות כדוגמת Aster Data – SQL Map Reduce של Teradata בכדי לתת מענה לסוגי הנתונים בלתי-מובנים (Unstructured) , מבלי שידרש לכתוב קוד בשפות בסיסיות", אמר טל נועם, מנהל החטיבה למערכות מחסני נתונים בחברת מיטווך, נציגת Teradata בישראל.

על פי גרטנר, קטגוריית "מנהיגי השוק" אותה מובילה חברת Teradata כוללת בתוכה את הספקים והיצרנים המדגימים את רמת התמיכה הגבוהה ביותר במחסני נתונים מגדלים שונים, שיש להם מספר לקוחות גדול והם ערוכים לתת מענה לניהול של מיחסון נתונים בעומסי עבודה מעורבים. המובילים הם גם אלה שנהנים מאמון ושביעות רצון גבוהים מצד הלקוחות ומאופיינים גם בגודל ומורכבות מסד הנתונים.

מיטווך, חברת טכנולוגיית המידע הישראלית, היא המפיצה הבלעדית של התאגידים NCR ו-Teradata בישראל. החברה מתמחה בפתרונות מיחשוב יעודיים וכלליים, בפתרונות לשירות עצמי, בפתרונות מחסני נתונים ובפתרונות תקשורת – על מרכיביהם השונים.

Magic Quadrant של גרטנר:

 

דילוג לתוכן