גרטנר: הכנסות שוק ה-SaaS העולמי יסתכמו ב 2011 ב-12.1 מיליארד דולר

הכנסות שוק ה-SaaS (תוכנה כשירות) העולמי לשנת 2011, צפויות להסתכם ב – 12.1 מיליארד דולר, עלייה של 20.7% בהשוואה להכנסות של 10 מיליארד דולר ב-2010, כך על פי גרטנר (ניו יורק: IT) – חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחום ה-.ICT "ההיכרות ההולכת ומעמיקה עם המודל, הפיקוח המתמשך על תקציבי ה-IT, כמו גם הצמיחה של קהילת מפתחי ה-PaaS (פלטפורמה כשירות) וההתעניינות הגוברת במחשוב עננים, כל אלה מניעים היום עלייה באימוץ הטכנולוגיה", אומרת שרון מרץ, מנהלת מחקר בגרטנר. "השימוש משתנה משוק לשוק, מאזור לאזור וממדינה למדינה, וכך גם הסיבות לאימוץ ה-SaaS. עלות הבעלות הכוללת (TCO), היא מניע מרכזי לאימוץ במדינות אזור EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה), בעוד שבמדינות צפון אמריקה ואסיה/פסיפיק המניע המרכזי לאימוץ ה-SaaS הוא דווקא קלות ומהירות הפריסה".
 
 
הסוגיות המרכזיות הכרוכות בפריסת SaaS, משתנות אף הן מאזור לאזור. במדינות EMEA הבעיה הבולטת היא גמישות מוגבלת באפשרויות ההתאמה המיוחדת (קסטומיזציה), ואילו במדינות צפון אמריקה ואסיה פסיפיק הסוגיה המרכזית היא האינטגרציה המוגבלת עם מערכות קיימות.
 
 
מדינות צפון אמריקה, ובמיוחד ארה"ב, מייצגות את ההזדמנות הגדולה ביותר עבור ה-SaaS והן למעשה השווקים האזוריים הבוגרים ביותר. ב-2011 צפויות הכנסות ה-SaaS בצפון אמריקה להסתכם ב-7.7 מיליארד דולר המייצגים עלייה של 18.7% בהשוואה להכנסות של 6.5 מיליארד דולר ב-2010. ב-2015 צפויות הכנסות ה-SaaS בצפון אמריקה להגיע ל-12.9 מיליארד דולר.
 
 
 
 
להודעה המקורית באנגלית:  http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1791514

דילוג לתוכן