גרטנר: האטה במשלוחי המחשבים האישיים בעולם ברבעון הראשון 2011

משלוחי המחשבים האישיים עבור הרבעון הראשון של 2011 הסתכמו ב-84.3 מיליון יחידות, ירידה של 1.1% לעומת הרבעון הראשון של 2010. ·         משלוחי המחשבים האישיים עבור הרבעון הראשון של 2011 הסתכמו ב-84.3 מיליון יחידות, ירידה של 1.1% לעומת הרבעון הראשון של 2010. הנתון הוא מתחת לתחזיות גרטנר האחרונות, לצמיחה של 3% ברבעון זה. הירידה מעידה על מגמת האטה אפשרית, אשר על פי גרטנר אינה קשורה אך ורק לגורמים העונתיים הרגילים.
 
·         חברת HP הציגה ביצועים חלשים מתחת לממוצע העולמי, אולם שמרה על מעמדה כמובילה עולמית, עם נתח של 17.6% מכלל משלוחי המחשבים האישיים ברבעון הראשון של 2011 (ראו טבלה 1 בגוף ההודעה). חברת ACER המשיכה להתמודד עם קשיים, על רקע השפעתם של מחשבי הטאבלט על מכירות המיני-לפטופים, ומשלוחיה צנחו ב-12.2%.
 
·         חברתHP  שמרה על מעמדה כמובילה גם במונחי נתח שוק בארה"ב, אשר צמח ל-26.6% למרות ירידה של 3.5% במשלוחיה ברבעון הראשון (ראו טבלה 2 בגוף ההודעה). חברת APPLE שמרה אף היא על קצב גידול יפה בהיקף משלוחיה, כאשר השקת המקבוק פרו המשודרג בסוף פברואר תרמה לצמיחה החזקה במכירות.
 
·         משלוחי המחשבים האישיים באיזור אירופה, המזה"ת ואסיה (EMEA) הסתכמו ב-26.1 מיליון יחידות ברבעון הראשון של 2011, ירידה של 2.8% לעומת הרבעון הראשון אשתקד (ראו טבלה 3 בגוף ההודעה). משלוחי המחשבים האישיים עבור יפן הציגו ירידה של 13.1% עבור התקופה, והסתכמו ב-4 מיליון יחידות. הצונאמי ורעידת האדמה במרץ השפיעו לרעה על משלוחי המחשבים האישיים, והאנליסטים בגרטנר עדיין בודקים את היקף השפעת האסון על השוק ברבעון זה. השפעתו החזקה ביותר ניכרת בקרב השוק הארגוני אשר עבורו מהווה המחצית שניה של חודש מרץ את תקופת הרכש העמוסה ביותר בשנה.

דילוג לתוכן