גילת סאטקום ממשיכה להשקיע בתשתית הסיבים באפריקה: רכשה זכויות בסיב האופטי ACE ומכרה חלק הקיבולת בעסקה ראשונה בגאנה

דן זיצ’ק, מנכ"ל סאטקום מערכות, מסר כי: "סאטקום מערכות ממשיכה ליישם בהצלחה את יעדיה ביבשת אפריקה, ולהגדיל בעקביות את קיבולת תשתית התקשורת. ההסכם עליו חתמנו בגאנה יאפשר לנו לחתום על עסקאות קיבולת נוספות וליהנות מתשתית נוספת שתהווה גיבוי לרשת התקשורת. אנו מזהים פוטנציאל צמיחה גבוה באפריקה ומעריכים כי הסכם זה, כמו גם הסכמים נוספים עליהם נחתום בעתיד, יבססו את מעמדנו כספק שירותי תקשורת חשוב באפריקה".

סאטקום מערכות, העוסקת במתן שירותי תקשורת, באמצעות תשתית לוויין ותשתיות נוספות, דיווחה היום כי התקשרה בהסכם עם חברת תקשורת מגאנה בהסכם לרכישת זכויות שימוש בתשתית תקשורת על גבי הסיב האופטי התת ימי "ACE"2 (IRU) ושירותים נלווים.

במסגרת ההסכם תשלם חברת התקשורת לסאטקום מערכות סך כולל של כמיליון דולר ארה"ב. הרווח בגין עסקה זו נאמד בסך של 200 אלפי דולר ארה"ב.

כחלק מהסכם, תרכוש סאטקום מערכות תשתית סיב, שרותי התקנה ותפעול הקו, ושירותי תחזוקה ותפעול לכל אורך חיי הסיב. הקיבולת שלא נמכרה לחברת התקשורת, תשמש לגיבוי הקיבולת הקיימת בגאנה ותשפר משמעותית את רמת השירות ותייצר הזדמנויות מכירה נוספות על הפלטפורמה המשודרגת.

דילוג לתוכן