גילת מדווחת על שיפור משמעותי ברווחיות ברבעון הראשון של 2017

פתח תקווה, ישראל, 16 במאי, 2017 – חברת גילת רשתות לוויין (נאסד"ק ובורסת ת"א: GILT), מובילה עולמית של טכנולוגיה לרשתות תקשורת לווייניות, פתרונות ושירותים, מדווחת היום על
תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון שהסתיים ב-31 במרץ, 2017.
דגשים עיקריים:
• הכנסות הרבעון הראשון של 2017 גדלו ב-21% ל-63.9 מיליון דולר בהשוואה ל-52.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016.
• הרווחיות המשיכה להשתפר:
o הרווחיות התפעולית על בסיס GAAP השתפרה והסתכמה ברווח תפעולי של 18 אלף דולר ברבעון הראשון של 2017, בהשוואה להפסד תפעולי של 3.0 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016.
o הרווח התפעולי על בסיס Non-GAAP השתפר והסתכם ב-2.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017, בהשוואה להפסד תפעולי על בסיס Non-GAAP של 1.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016.
o ההפסד הנקי על בסיס GAAP לרבעון הראשון של 2017 עמד על 0.8 מיליון דולר או 1 סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה להפסד נקי על בסיס GAAP של 4.0 מיליון דולר או 9 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון של 2016.
o הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP לרבעון הראשון של 2017 עמד על 1.7 מיליון דולר או 3 סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה להפסד נקי על בסיס Non-GAAP של 2.2 מיליון דולר או 5 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון של 2016.
o ה-EBITDA המתואם ברבעון הראשון של 2017 גדל והסתכם ב-4.2 מיליון דולר, או 6.6% מההכנסות, בהשוואה ל-EBITDA מתואם של 0.8 מיליון דולר, או 1.4% מההכנסות ברבעון הראשון של 2016.
• ההנהלה מאשררת את יעדיה לשנת 2017: הכנסות של 280-300 מיליון דולר, רווח תפעולי על בסיס GAAP של 4-8 מיליון דולר, ו-EBITDA מתואם של 20-24 מיליון דולר.

יונה עובדיה, מנכ"ל גילת התייחס לתוצאות: "אני שמח לדווח כי גילת ממשיכה להציג תוצאות חיוביות במהלך הרבעון הראשון של 2017 כפי שמשתקף מהשיפור המתמשך משנה לשנה ברווחיות, הן על בסיס GAAP והן על בסיס Non-GAAP. התוצאות הושגו הודות להתמקדות במנועי הצמיחה שלנו ובהכנסות בעלות רווחיות גבוהה יותר, לצד המשך הפחתה בהוצאות.

"יעדי ההנהלה לשנת 2017 מעידים על כך שהרווחיות נותרה עבורנו בעדיפות גבוהה, בעוד אנו מתקדמים בפיתוח מנועי הצמיחה שלנו לפתרונות Broadband –ו- Mobility ומשקיעים בחדשנות מוצרים ובפתרונות טכנולוגיים מובילים.
"במהלך הרבעון הראשון ראינו הוכחה חשובה לכיוון האסטרטגי שלנו. אני גאה לדווח כי באירוע שזכה לחשיפה משמעותית בשוק התעופה שערכה בשבוע שעבר Gogo, שחקנית אינטרנט מהיר למטוסים (IFC) מובילה, הציג המודם האווירי שלנו ביצועים חסרי תקדים וזכה לשבחים מצד אנליסטים וכלי תקשורת.

"בנוסף, אנו רואים כי תמסורת סלולרית על גבי לוויין זוכה להכרה בתעשייה, הופכת לדבר שבשגרה, ומתחרה בפתרונות יבשתיים. מספר לקוחות Tier 1 משתמשים בפתרון התמסורת הסלולרית המוביל דה-פקטו שלנו לרשתות ה-LTE שלהן. אנו ממשיכים לפתח הזדמנויות נוספות כחלק מהמשך יישום האסטרטגיה שלנו.

מר עובדיה סיכם: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון הראשון שנבעו מהתמקדות באסטרטגיה שלנו. אנו נמשיך לדבוק באסטרטגיה זו, ואנו אופטימיים באשר להמשך השנה."

הכרזות בולטות של גילת:
• המודם של גילת לאינטרנט מהיר במטוסים הפגין ביצועים יוצאי דופן באירוע מוטס של Gogo לכתבים ומשקיעים
• גילת מודיעה על זמינות פתרון לתקשורת לוויינית בתנועה עבור יישומים באוויר, בים וביבשה
• גילת ו-Hughes יחשפו אנטנה אווירית כפולת-תדר בעלת ביצועים גבוהים, לאספקת אינטרנט מהיר למטוסים (IFC), בתערוכת Satellite 2017
• גילת משיקה טרמינל תקשורת לוויינית מוטס וקטן מידות לכלי טיס בלתי מאוישים
• SES וגילת מאחדות כוחות להנגשת שירותי קישוריות בים

פרטי שיחת הועידה:
הנהלת גילת תארח שיחת ועידה היום, ה-16 במאי, בשעה 16:30 (שעון ישראל) שתדון בתוצאות. להאזנה לשיחה יש לחייג 3-918-06100.
הקלטת השיחה תהיה זמינה באתר גילת www.gilat.com ובקישור הבא: http://www.veidan-stream.com/?con=Gilat_Satellite_Networks_Q1_2017_Results. השיחה תהיה זמינה גם באתר גילת למשך שלושים יום בכתובת www.gilat.com.

הקלטת השיחה תהיה זמינה החל מסביבות השעה 19:00 היום, ועד ל-17 ביוני 2017 בשעה 19:00. להאזנה להקלטה יש לחייג 3-925-59180.

גילוי פיננסי שלא על פי GAAP (Non-GAAP)
סיכום הדוחות הכספיים הבלתי מבוקרים המצורפים, הוכנו לפי עקרונות GAAP של הרשות לניירות ערך האמריקאית. בנוסף להצגת מדדים פיננסיים על פי GAAP, מציגה החברה מדדים פיננסיים שלא על פי GAAP: רווח נקי, רווח תפעולי, EBITDA מתואם ורווח למנייה. ההתאמות לתוצאות לפי GAAP של החברה התבצעו מתוך כוונה לספק להנהלת החברה ולמשקיעים הבנה כוללת ומקיפה יותר של בסיס תוצאות הפעילות, מגמות וביצועים. גילת מציגה EBITDA מתואם (רווח תפעולי לפני פחת, הפחתות, תגמול מבוסס מניות ועלויות נוספות הקשורות לרכישת חברות, עלויות ארגון מחדש, ירידת ערך מוניטין והוצאות משפטיות הקשורות לסודות מסחריים) בעקבות הוצאות משפטיות משמעותיות הקשורות להתדיינות משפטית שהסתיימה לאחרונה.
ה- EBITDAהמתואם מוצג בכדי לאפשר השוואה בין ביצועי החברה בפועל לביצועיה בתקופות קודמות וככלי להערכת התוצאות הכספיות והתפעוליות על בסיס עקבי מתקופה לתקופה. החברה מאמינה כי מדד זה, כאשר בא בשילוב התוצאות הפיננסיות של החברה על פי עקרונות GAAP, מספק מידע שימושי למשקיעים להערכת תוצאות תפעוליות ומגמות שוטפות. EBITDA מתואם, אינו מיועד לבחינה במנותק, ואין לפרשו כאלטרנטיבה לרווח תפעולי או רווח נקי לתקופה והוא אינו יכול להעיד על התוצאות התפעוליות של החברה בעבר; ואין הוא מיועד לספק תחזית של תוצאות פוטנציאליות עתידיות. EBITDA מתואם לא נערך לפי מערכת מקיפה של כללים או עקרונות חשבונאיים ואינו מיועד להשוואה למדדים דומים המשמשים חברות אחרות. המידע המשלים בין הרווח התפעולי וה-EBITDA המתואם של החברה מוצג בסיכום הדוחות הכספיים המצורף.
הצגת הרווח הנקי, הרווח התפעולי, ה-EBITDA המתואם והרווח למנייה שלא על פי GAAP אינו מיועד לבחינה במנותק או כתחליף לדוחות המאוחדים של החברה אשר נערכו בהתאם לכללים ועקרונות חשבונאיים מקובלים (GAAP), או כאינדיקציה לביצועיים התפעוליים ולנזילות של גילת.

דילוג לתוכן