ג'ון ברייס מכללת הי-טק זכה לתקן LEED היוקרתי על עיצוב פנים ירוק

הבניין הירוק של ג'ון ברייס מכללת הי-טק, חטיבת ההדרכה וההטמעה של מטריקס, זכה לאחרונה בתו תקן LEED Silver (Leadership in Energy and Environmental Design) עבור תכנון ועיצוב הפנים שלו. תקן LEED היוקרתי הושק בארה"ב ב-1998 על ידי ה-Green Building Council US (USGBC), ונחשב לאחד התקנים המובילים בעולם בנושא הבנייה הירוקה. התקן זכה להכרה בינלאומית רחבה, והוטמע בבניינים בלמעלה מ-90 מדינות ברחבי העולם, כגון אנגליה, גרמניה, צרפת, דנמרק, איטליה, קנדה, מקסיקו, הודו, סין, ירדן, ערב הסעודית, ישראל ועוד.

תכנון ועיצוב הפנים הירוק של הבניין כולל אלמנטים המאפשרים חיסכון משמעותי של חשמל ומים ואשר מעודדים סביבת עבודה ולימודים פוריה. המערכות החדשניות בבניין כוללות: מערכת תאורה מהפכנית באמצעות נורות LED (החוסכות מעל ל-50% מצריכת האנרגיה של נורות פלורסנטיות), התקנת מערכות מיזוג אוויר עם מערכת VSD (Variable Speed Drive), החוסכת 20% באנרגיה באמצעות ויסות הפעולה של משאבות מערכת מיזוג האוויר, שימוש במחשבים חוסכי חשמל בעלי תקן Energy Star, ניתוב 100% ממי העיבוי המופקים כתוצאה מפעולת המזגנים להדחת האסלות, התקנת ברזים המפוקחים ע"י חיישנים אלקטרונים הצורכים 30% מצריכת המים של חסכמים רגילים, שימוש בחומרי בנייה ירוקים כגון שטיחים העשויים מחומר ממוחזר וצבעים עם פליטת רעלים נמוכה ועוד.

הבניין הירוק של ג'ון ברייס מכללת הי-טק, הממוקם בתל אביב, הוא השני לקבל בארץ את תקן ה-LEED עבור שיפוץ פנים ירוק. תקן זה מתווסף לתקן ה-LEED Gold שקיבל הבניין של ג'ון ברייס מכללת הי-טק – עזורי ECOTOWER, לפני כשנה עבור בנייה ירוקה.

"מדובר על צעד אחד מיני רבים, שמקדמת מטריקס כחלק מגישת בר-קיימא ומודעות סביבתית, כדוגמת מכללת GreenTech College ושיתוף הפעולה שלנו עם בטר פלייס", ציינה גילי רון, סמנכ"לית שיווק ושיתופי פעולה במטריקס. "אנו גאים להיות נושאי דגל לנושא כה חשוב, ומקווים שחברות וארגונים נוספים ילכו בעקבותינו".

דילוג לתוכן