גוגל משנה את כללי המשחק בעולם האחסון בענן:

Google Cloud Platform מכריזה על השקת

השירות Google Cloud Storage Nearline

 

Google Cloud Platform (GCP), חטיבת הענן של Google for Work, משיקה שירות חדש לעסקים וארגונים – Google Cloud Storage Nearline, שירות אחסון פשוט, זול וזמין המבטיח לעסקים וארגונים גיבוי נתונים, יכולת אחזור וגישה תוך שניות ובמחיר של 1 סנט לג'יגה ביט.

 

ארגונים רבים כיום יכולים להרשות לעצמם לאחסן רק מידע נחוץ לפעילות העסקית, בדרך כלל מסיבות רגולטוריות. קבצים אלה זכו לכינוי "מידע קר", מאחר והוא נדרש לעתים רחוקות ואינו קריטי להתנהלות היומיומית שלהם. כמוכן, מאחר ויקר מאוד לאחסן אותו, המידע הקר' לאחסון נבחר בקפידה. מרבית הארגונים פועלים כיום בתצורת אחסון וארכוב שכבתית , במסגרתה  מידע עובר מאחסון אונליין יקר לאחסון אופליין 'קר', בדרך כלל על גבי שרתים פיזיים בארגון ותוך שימוש בשיטה של קלטות גיבוי. בדרך זו, כאשר רוצים לגשת למידע, התהליך יכול להימשך יום שלם.

 

מתוך הכרה בחשיבות הגישה של ארגונים לכל המידע שלהם בכל עת ובעלות שווה לכל נפש, מאפשר שירות האחסון בענן החדש של גוגל, לעסק או לארגון, לגבות ולאחסן בקלות, כמויות בלתי מוגבלות של נתונים בעלות נמוכה מאוד ובנגישות גבוהה, בכל עת שירצו ותוך שניות מועטות. Nearline מגיע עם כלי חיפוש שמאפשרים למצוא את המידע הנדרש ולהוציא ממנו ערך עסקי באמצעות כלי אנליזה מהירה שמסופקים אף הם במסגרת השירות.

 

ניר חינסקי, מנהל Google Cloud Platform,  במזרח התיכון ואפריקה : " גוגל משנה היום את כללי המשחק והופכת את האחסון ה'קר' על גבי טייפ למיותר. בעולם של היום זורמת כמות כמעט בלתי נתפסת של מידע, אשר גדלה כל הזמן בטור הנדסי. כמויות כאלה של מידע יקרות לאחסון ולכן ארגונים משתדלים לשמור רק מידע עסקי קריטי או כזה הדרוש מסיבות רגולטוריות. הסיכון בגישה זו הוא הפסד של נתונים חשובים מבחינה תחרותית, אשר אם היו נשמרים ומנותחים, היו מניבים לארגון תובנות עסקיות חשובות. שירות האחסון בענן החדש מייתר את הצורך הזה להחליט מה למחוק ומה לשמור ומספק גישה מהירה וזולה לאוצר בלום של מידע שתומך בקבלת החלטות עסקיות. מדובר בלא פחות ממהפיכה אמיתית בדרך בה עסקים וארגונים ינהלו את המידע שלהם בענן".

 

שירות Nearline , בניגוד לפתרונות אחסון מסורתיים, מספק מחיר וביצועים חסרי תחרות, לאחסון ארוך טווח:

עלות נמוכה: קיבולת אינסופית במחיר נמוך במיוחד – 1 סנט עבור ג'יגה מידע
מהירות וביצועים: כל היתרונות של אחסון 'קר', אבל עם  מידע נגיש באופן מיידי. Nearline  מאפשר זמן תגובה של קרוב ל-3 שניות עבור אחזור מידע, לעומת כמעט חמש שעות בפתרונות הקיימים בשוק. גוגל מתחייבת לרמת זמינות של 99%.
אבטחה: הגנה על המידע באמצעותאחסון באתרים פיזיים רבים. פרוטוקול  OAuth ובקרי גישה מדורגים, יוצרים מערך אבטחה חזק הניתן להגדרה על פי צורכי הלקוח.
אינטגרציה:מספק  אינטגרציה מלאה לשירותי אחסון אחרים בפלטפורמת הענן של גוגל.
פשטות:  מפתחים יכולים להשתמש בפרוטוקלים קיימים ומוכרים על מנת לאחזר מידע , זאת באמצעות ממשק ניהול API מאוחד לכל רוחב פלטפורמת  הענן של גוגל
שינוי פלטפורמות ותהליכי אחסון אינו מהלך קל. מסיבה זו, גוגל בחרה לשתף פעולה עם כמה מחברות האחסון והגיבוי המובילות בעולם, כדי לייצר חוויה פשוטה וזורמת ככל הניתן בעת אימוץ שירות האחסון Nearline.

שותפי Google Cloud Storage Nearline: וריטס/סימנטק, נטאפ, Iron Mountain, Geminare.

Storage Cost(GB/mo)

 

דילוג לתוכן