גוגל משיקה את מערכת ההפעלה Chrome OS

גוגל הכריזה על זמינותה הקרובה של מערכת ההפעלה כרום ומרחיבה את ניסוי הכלים במחשבים מבוססים מערכת זו. ניידים ראשונים ישווקו החל מפבואר 2011מערכת ההפעלה של גוגל  Chrome OS הוכרזה בנובמבר שנה שעברה ולפי צפי החברה, מחשביםניידים ראשונים מבוססי מערכת הפעלה זו ישווקו בעוד כחודשיים בפברואר 2012.
 
כרום OS הינה מערכת מבוססת דפדפן שתלוייה למעשה ברשת. בעזרת דפדפן חזק וחיבור אינטרנט כלשהוא, חוטי, אלחוטי וסלולרי, תוכלו לגשת אל יישומי הענן כמו ג'ימייל, גוגל דוקס של גוגל או לחילופין למסמכי אופיס של מיקרוסופט ולעבוד ישירות מול הענן. במקרה של חוסר קישורויות או חיבור אינטרנטי, המערכת תדע לעבוד במצב offline ולהסתנכרן אל מול השירותים בפעם הבאה שימצא חיבור שכזה.

 
המערכת תשתמש גם בטכנולגיית הדפסה דרך הענן עליה דווחנו בעבר.

מערכת ההפעלה תתעדכן באופן שקוף ללא התערבות המשתמש ותיצור סביבת עבודה קלה ומהירה למשתמשי הקצה. Chrome OS תשווק על מחשבים ניידים מותאמים אך תוכלו גם להתקין אותה על מחשבי PC, נכון לעכשיו ללא יכולת ל'דואל בוט' עם חלנות 7.
 

 

אין ספק ש- Chrome OS תשנה את פני עתיד מערכות ההפעלה בשוק הבייתי והעסקי כשחברת מיקרוסופט תצטרך למצוא מתחרה הולם אל מול השימוש בענן כפלטפורמה למחשבי הקצה.
 

דילוג לתוכן