גוגל מכריזה על Google Cloud Bigtable : טכנולוגיית מסד הנתונים הפנימי הידוע של גוגל – זמינה כעת לארגונים

גוגל הכריזה היום על השקת Google Cloud Bigtable , שירות מסד נתונים NoSQL, המציע ביצועים גבוהים, שירות מנוהל באופן מלא, וגמישות מרבית לשינויים והתאמות. השירות מוצע באמצעות ממשק קוד פתוח Apache API HBase המותאם לתקני הביג דאטה הסטנדרטים  בתעשייה, כמו Hadoop, Spark, Storm ו-Google BigQuery.

השירות מופעל על ידי Bigtable, אותו מסד נתונים שמניע כמעט את כל היישומים המפורסמים ביותר של גוגל, כולל מנוע החיפוש של גוגל, יוטיוב, ג'ימייל, גוגל אנליטיקס ועוד, והחל מהיום, מסד הנתונים הפנימי של גוגל, זמין גם ללקוחותיה.

Google Cloud Bigtable מצטיין בקיבולת גדולה להכלת נתונים, יכולת אנליזה ועמידה  בעומס נתונים כבד. הוא אידיאלי לארגונים המושתתים על נתונים ואשר נדרשים לטפל בכמויות עצומות של נתונים, לרבות עסקים במגזר השירותים הפיננסיים וכן בענפי אנרגיה, ביו-רפואה וטלקומוניקציה. נכון להיום, BigtableGoogle Cloudזמין בגרסת בטא בכל רחבי העולם.

ניר חינסקי, מנהל Google Cloud Platform במזה"ת ואפריקה: "ככל שעסקים הופכים ליותר ממוקדי נתונים, ועם הגעת עידן האינטרנט של הדברים (IOT), חברות וארגונים המושתתים על שימוש בנתונים, חייבים להיות מיומנים בהפקה יעילה של תובנות העולות מהנתונים שלהם. בסביבה כזו, כל זמן אשר מושקע בבנייה וניהול של תשתיות במקום עבודה על פיתוח יישומים, הוא בבחינת זמן אבוד ופספוס של הזדמנויות שיש למנוע בשוק שנחשב לתחרותי מאי פעם".

Google Cloud Bigtable הוא מסד נתונים אופטימלי לארגונים שצריכים לטפל בכמויות ענק של נתונים )  Petabytes), שמגיעים במגוון פורמטים, וזאת בשל הסיבות הבאות:

ביצועים: זמן השהיה חד-ספרתי של אלפית השנייה ויותר מכפול ביצועים ביחס למחיר לעומת המתחרים.

ממשק קוד פתוח: מאחר והגישה ל- Cloud Bigtableנעשית דרך ה- HBase API, הוא משתלב באופן טבעי עם מרבית מערכות הביג דאטה וה- Hadoopהקיימות ותומך במוצרי הביג דאטה של גוגל. בנוסף, ניתן לייבא או לייצא נתונים לאשכולות HBaseקיימים באמצעות כלים פשוטים לעיבוד נתונים על ידי שימוש בפורמטים סטנדרטיים בתעשייה.

עלות נמוכה: שירות מנוהל באופן מלא מאפשר לתמחר את שירות Cloud Bigtableנמוך מאוד עד כדי מחצית מעלות השירות של המתחרים.

אבטחה: אסטרטגיית האחסון המשוכפל שעל בסיסה בנוי Cloud Bigtable, מאפשרת לכל הנתונים להיות מוצפנים בזמן עבודה ובזמן מנוחה כאחד.

פשטות: יצירה או תצורה מחדש של אשכול Cloud Bigtableנעשית באמצעות ממשק משתמש פשוט ויכולה להסתיים בפחות מעשר שניות. האחסון מותאם באופן אוטומטי לכמות הנתונים שנעשה בהם שימוש, כך שאין צורך לעשות הערכות מסובכות של דרישות הקיבולת.

בשלות: במהלך העשור האחרון, Bigtableהניע את היישומים הקריטיים ביותר של גוגל. בנוסף, ה-APIHBaseהפך לממשק סטנדרטי בתעשייה עבור שילוב עומסי עבודה תפעוליים ואנליטיים.

דילוג לתוכן