גוגל לא רוצה את התגובות האנונימיות הנמוכות שלכם ב-YouTube

אם יש לכם חשבון בגוגל+ ואתם רוצים להגיב לסרטון ביוטיוב – יפתח לכם חלון ובו תתבקשו לאשר הצגת שמכם המלא באתראחד המעוזות האחרונים של חופש הביטוי בכל הקשור בתגובות ברשת הוא אתר YouTube. אם יש לכם חשבון באתר שיתוף הסרטונים, אתם יודעים שאתם יכולים לכתוב כמעט כל דבר שעולה לכם בראש בחלון התגובות לסרטונים: ביטויים סקסיסטיים, גזעניים או סתם תגובות נמוכות – כמעט הכל הולך. אבל גוגל, שרכשה בעבר את יוטיוב, לא אוהבת אנונימיות ברשת (או אולי זו בעצם פרטיות?) ונראה כי השאיפה של ענקית האינטרנט היא שהרשת תהיה כפר גלובאלי אחד ובו אנשים נטולי מסיכות. 

אם יש לכם חשבון בגוגל+ ואתם מבקשים להגיב באתר יוטיוב, ייפתח לכם חלון המאיץ בכם לעשות שימוש בשמכם המלא, כפי שמופיע בגוגל+. החלון יציג את שם המשתמש שלכם כפי שהוא רשום באתר ולידו את השם המלא שלכם. אתם יכולים לבחור להמשיך לעשות שימוש בשם המשתמש שלכם בלבד, אבל גוגל לא מוותרת כה בקלות: תיפתח תיבת דיאלוג נוספת שהניסוחים בה עשויים לגרום לכם מעט רגשי אשם וגם תצטרכו לבחור בתשובה המתארת מדוע אתם בוחרים להמשיך "להסתתר" מאחורי שם המשתמש שלכם (אולי כי אנחנו עוד רוצים להיאחז במעט האנונינמיות שהרשת עדיין מאפשרת לנו?). למשל, תוכלו לבחור בתשובה: "אני רוצה להישאר אנונימי". בעצם, לא. גוגל לא ניסחה תשובה כזו.

האינטגרציה של גוגל+ היא צעד נוסף שהחברה ביצעה, לאחר שחייבה בשנה שעברה את המשתמשים להיכנס ליוטיוב עם חשבון הגוגל שלהם.

נציגי האתר BetaBeat.com פנו ליוטיוב כדי לבקש תגובה ונציג יוטיוב אישר כי גולשים בעלי חשבון גוגל+ מקבלים הודעה זו בעת שהם מעלים סרטונים או מבקשים להגיב לסרטונים.

פרטיות או לא, אתם מוזמנים בינתיים ליהנות מהסרטון הבא. גם ישראל נמצאת. 

 

דילוג לתוכן