גוגל השיקה שני כלים מבוססי machine learning להבנת דיבור וטקסט ולתקשורת אדם-מכונה ביותר משמונים שפות

שני כלים חדשים ומתקדמים בפלטפורמת הענן של גוגל מאפשרים
הבנה וניתוח טקסט אנושי והמרת דיבור לטקסט ב-80 שפות

Google Cloud Platform השיקה גרסאות בטא של Cloud Natural Language API ו- Cloud Speech API
גוגל הכריזה אתמול על השקת גרסאות הבטא של Cloud Natural Language API ושל
Cloud Speech API – שני כלים חדשים ומתקדמים בפלטפורמת הענן של החברה, המבוססים על טכנולוגיית Machine learning של גוגל.
עם השקת גרסאות הבטא, Google Cloud Platform מעניקה לארגונים את היכולת לעבד מידע בלתי-מובנה בעזרת machine learning. המפתחים של גוגל השקיעו מחשבה רבה כדי לאפשר למערכות ממוחשבות לקרוא ולעבד טקסט אנושי בצורה אינטליגנטית. רק לאחרונה השיקה גוגל גרסת קוד פתוח של SyntaxNet, מודל שפה טבעית המסוגל לנתח את המבנה התחבירי של כל טקסט ברמת הדיוק, המהירות וה-scale הגבוהות ביותר כיום.
Google Cloud Natural Language API הוא כלי מתקדם המאפשר לפענח בקלות רבה את המבנה והמשמעות של כל טקסט במגוון שפות ותומך בשלב זה באנגלית, ספרדית ויפנית. הוא פותח במיוחד כדי לעמוד בדרישות הביצועים וה-scale של מפתחים וארגונים במגוון מגזרי תעשייה. ניתן לנתח בעזרתו, לדוגמה, את הסנטימנט של ביקורות משתמשים על מוצר, או של תמלילי שיחות של לקוחות עם מוקדי שירות ותמיכה. בין היכולות של Natural Language API בגרסת הבטא:
• Sentiment Analysis: ניתוח והבנת הסנטימנט של פסקה שלמה.
• Entity Recognition: זיהוי ישויות רלוונטיות לכל פסקה בטקסט ותיוגן לפי קריטריונים כגון אדם, ארגון, מיקום, אירוע, מוצר ומדיה.
• Syntax Analysis: זיהוי חלקי המשפט וניתוח מורכב של היחסים ביניהם לטובת פירוש והבנה של הטקסט.
הכלי השני שהשיקה גוגל בגרסת בטא פתוחה לשימוש הוא Cloud Speech API, בעזרתו יוכלו ארגונים ומפתחי אפליקציות להמיר דיבור לטקסט ולנהל שיחות בין אדם למכונה ביותר משמונים שפות, באפליקציות ובהתקני IoT. Cloud Speech API מתבסס על טכנולוגיית זיהוי הדיבור של גוגל, המוכרת למיליוני המשתמשים ב-Google Search ו-Google Now ברחבי העולם.
יותר מ-5,000 חברות כבר משתמשות בגרסת האלפא של Cloud Speech API, ביניהן HyperConnect, אפליקציית וידיאו-צ'אט עם יותר מ-50 מיליון משתמשים ביותר מ-200 מדינות. האפליקציה נעזרת בשילוב של Cloud Speech API עם Translate API על מנת לתמלל ולתרגם באופן אוטומטי שיחות בין אנשים שאינם דוברים את אותה השפה. חברה נוספת היא VoiceBase, המשתמשת ב-Cloud Speech API לסריקה וניתוח של תמלילי פגישות.
גרסת הבטא צוידה ביכולות חדשות ושיפורים שנוספו הודות לפידבק של משתמשי האלפא, כגון:
• Word hints: אפשרות להוסיף ל-API מילים או ביטויים תלויי הקשר, במטרה לשפר את יכולות הזיהוי. יכולת זו שימושית במיוחד לתרחישי פקודות (למשל טלוויזיה חכמה המקבלת פקודה קולית של "תריץ קדימה" או "תריץ אחורה") ולהוספת מילים חדשות למילון (כמו שמות פרטיים שנפוצים רק בשפה או במדינה אחת).
• Asynchronous calling: תכונה חדשה בגרסת הבטא של ה-API המאפשרת לפתח אפליקציות שמופעלות באמצעות קול בקלות ומהירות רבה יותר.

 

כדי להשתמש בגרסת הבטא של כלי ה-Machine Learning API שהשיקה Google Cloud Platform, בקרו בקישורים של Cloud Speech API ושל Cloud Natural Language באתר גוגל.

 

דילוג לתוכן