גאווה ישראלית: ישראל זכתה במקום ה-8 באליפות העולם בגיימינג בקוריאה

את המקום ה-8 מתוך 50 קטפה נבחרת לנובו-ישראל, שהתחרתה ב- 3 משחקי הגיימינג הפופולאריים: LOL, CS:GO ו- Tekken; קוריאה זכתה במקום הראשון, ותמשיך להחזיק בתואר אלופת העולם בספורט אלקטרוני זה שנתיים ברציפות. במקום השני זכתה הנבחרת הפיליפינית ואחריה רוסיה במקום השלישי; חילופי משמרות בין קוריאה לטאיוואן שנבחרה לארח את האליפות בשנה הבאה

עידו ברוש ויואב סוכן, יו"ר וסגן יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל וראשי המשלחת הישראלית לקוריאה: "מדובר בהישג מאוד משמעותי עבורנו. אנו ממשיכים קדימה, והעמותה תמשיך לפעול במלוא המרץ כדי לקדם את השחקן הישראלי ואת קהילת הספורט האלקטרוני בישראל, כדי שבאליפות הבאה שתתקיים בטאיוואן אנחנו נגיע למקומות גבוהים אף יותר. אנחנו רוצים להודות לחברת Lenovo שפרסה את חסותה ואת חסות המותג Legion על הנבחרת ואפשרה לנו להביא לקוריאה הרכב מלא שכולל גם מאמנים ומנהלים לשחקנים, כדי להביא את הנבחרת לביצועים הטובים ביותר. ללא כל ספק הוכחנו שישראל נמצאת על מפת הגיימינג העולמית".

אחרי שקטפה שתי מדליות בענף הג'ודו באולימפיאדה האחרונה בריו ומדליה נוספת בענף התעמלות הקרקע באליפות העולם במונטריאול, ישראל כובשת גם את ענף הגיימינג וקוטפת את המקום ה-8 מתוך 50 באליפות העולם בגיימינג בקוריאה שהתקיימה בין התאריכים 8-12 בנובמבר.

ההישג שמור לנבחרת לנובו-ישראל, המונה 11 שחקנים, שהתחרו ב-3 כותרי גיימינג LOL (Leauge of Legends), CS:GO (Counter Strike) ו- Tekken7. הנבחרת התחרתה במספר טורנירים וגברה על עשרות מדינות עד שהעפילה לחצי הגמר ולרבע הגמר. במשחק ה- LOL סיימה הנבחרת במקום ה- 4, ובמשחקי ה- CS:GO וה- Tekken הגיעה למקום ה- 5. בדירוג המדינות המשוקלל הגיעה ישראל למקום ה- 8. את המקום הראשון קטפה נבחרת קוריאה, ושמרה על תואר אלופת העולם בספורט אלקטרוני זה שנתיים ברציפות. אחריה סיימה הנבחרת הפיליפינית במקום השני, ואת השלישייה המובילה חתמה רוסיה. כמו"כ הוכרזה טאיוואן כמדינה שתזכה לארח בשנה הבאה את אליפות בעולם בגיימינג.

האליפות התקיימה בעיירת החוף הפופולארית בוסאן (Busan) שהיא גם העיר השנייה בגודלה בקוריאה הדרומית. בראש המשלחת הישראלית לקוריאה עמדו עידו ברוש ויואב סוכן, יו"ר וסגן יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל ומייסדי 4DV מפיקת אירועי הגיימינג הגדולה בישראל.

ישראל נמנתה על 50 מדינות שהתחרו, שהספורט האלקטרוני מוכר כענף ספורט ב- 27 מהן, כולל במדינה המארחת קוריאה. ישראל עדיין אינה נמנית על המדינות שמתקצבות את הספורט האלקטרוני ומכירות בו כענף ספורט. אליפות העולם בספורט אלקטרוני נחשבת בארגון ה- IeSF (פדרציית הספורט-האלקטרוני העולמית) היחידה שהקבוצות המשתתפות בה הן נבחרות לאומיות, ולכן, בשונה מתחרויות גיימינג עולמיות, כמו התחרות היוקרתית בסין המעניקה פרסים בשווי של מיליוני דולרים, ישראל לא התחרתה על פרס כספי גבוה כי אם על הזכות הנכספת להיות שגרירה של כבוד לישראל בעולם ולהסב גאווה לאומית, ואכן עם הגעתה למקום ה-8 הוכיחה לעולם שישראל נמצאת על מפת הגיימינג העולמית.

ישראל חברה בפדרציית הספורט האלקטרוני העולמי משנת 2010, ובכל שנה שולחת נבחרת ישראלית לאליפות העולם. כיום, כבר 42 מדינות חברות בפדרציה, והדרך להכרה עולמית ולאולימפיאדת גיימינג אמיתית קרובה מתמיד.

דילוג לתוכן