ברשימת 20 חברות הטכנולוגיה עם ההכנסות הגבוהות לעובד: אפל, פייסבוק, סיסקו, יאהו, מיקרוסופט ו-KLA-Tencor

חברת הסקרים HowMuch וחברת Visual Capitalist, המנתחת ומרכזת בצורה מובנת לעיין מגוון נתונים עסקיים, פרסמו את רשימת 20 חברות הטכנולוגיה בהן העובדים תרמו הכי הרבה להכנסות החברה. בין החברות ברשימה ניתן למצוא כמה מהשמות שמובילים את התעשייה, בינהן Apple שמדורגת ראשונה עם הכנסה של 1.9 מיליון דולר בשנה לכל עובד ואחריה פייסבוק עם הכנסה של 1.6 מיליון דולר לעובד. עוד ברשימה: גוגל, מיקרוסופט, סיסקו, פייפאל, אינטואיט, אינטל ו-KLA Tencor, בה כל עובד אחראי להכנסות של 535 אלף דולר בשנה.

״זה לא סוד שלכל עובד אצלנו, מהאנשים על פסי הייצור, דרך הפיתוח ועד החוקרים במעבדות, יש השפעה ברורה על שקורה בחברה״, אומר ד״ר עמי אפלבום, נשיא KLA-Tencor ישראל. ״האנשים שעובדים אצלנו במגדל העמק ובשאר העולם הם הם סוד ההצלחה שלנו. ככל שעולה הדרישה לרכיבים ממוזערים לכדי ממדים ננו-מטריים, כך עולה הביקוש למכונות שלנו. אנחנו מייצרים עבור סמסונג, טושיבה, אינטל וחברות ענק נוספות, את המכונות לבדיקת התפקודים השונים של לוחות הסיליקון, הצ'יפים והמעגלים האלקטרוניים, בכל הפרמטרים האפשריים. קיימת תחרות קשה בתחום הזה, אבל אנחנו שומרים על מובילות בינלאומית והחברות הגדולות בעולם מעדיפות לעבוד אתנו".

לדברי ד״ר אפלבום, הסוד טמון ביתרון תחרותי שנובע ממשאב אנושי בעל כישרון, ידע ומעוף, שמאפשר לחברה להימצא בחזית הטכנולוגיה העולמית, כמו גם מיקוד וערנות כל הזמן, על מנת לצפות את דרישת היצרנים בעוד 5 שנים, ולהיות מוכנים עד אז עם המכונה המתאימה.

חברת KLA-Tencor מייצרת פתרונות למדידה ובקרה של ייצור של שבבים, והיא החברה המובילה בעולם בתחומה, עם סניפים ברחבי העולם. השלוחה הישראלית של החברה ממוקמת במגדל העמק וחגגה בימים אלה 30 שנה להקמתה. מרכז הפיתוח המונה מעל 530 עובדים, ממשיך במגמת הגידול שלו ומגייס בוגרי מוסדות אקדמיים מצטיינים, מדענים ומהנדסים מובילים שישתלבו בצוותי הפיתוח.

לסקר המלא:
https://howmuch.net/articles/tech-companies-revenue-per-employee

 

דילוג לתוכן