בקרוב: שידורי טלוויזיה ישירים מכל וועדות הכנסת

בחודשים הקרובים תוחלף כל תשתית מצלמות האינטרנט המוצבות בחדרי הוועדות ויחד עם תשתית שידור חדשה יתאפשרו שידורים מכל האולמות בכנסת ברמה טלוויזיונית. יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "זהו מהלך נוסף בדרך לשקיפות רבה יותר של עבודת החקיקה הנעשית בתוך הוועדות, במטרה לאפשר לציבור לעקוב אחר עבודת החקיקה הלכה למעשה"
מנכ"ל הכנסת רונן פלוט אישר יציאה למכרז של פרוייקט מצלמות שידור טלוויזיוני מכל אולמות הכנסת וזאת לאחר חודשים רבים של דיונים בנושא.
כיום ניתן לשדר שידור חי רק מאולם אחד בכנסת ובקרוב כל ועדות הכנסת ישודרו בשידור ישיר. במשך חצי שנה פעל אגף מחשוב וטכנולוגיה של הכנסת להקמת הפרוייקט ב-15 אולמות שונים וחדרי ועדות בכנסת. הפרוייקט לא הועבר עד היום לביצוע מאחר ותקציב המדינה לא אושר וכעת, לאחר אישור התקציב ניתן היה להתחיל בפרוייקט.
הבוקר התכנסה ועדת המחשוב של הכנסת בראשות המנכ"ל רונן פלוט, מנהל אגף המחשוב והטכנולוגיה ד"ר רובי סנדמן, אנשי האגף, ראש חטיבת המידע שמוליק חזקיה, ראש חטיבת התפעול דן עמר והיועצת המשפטית עו"ד שני רביב משה כדי לאשר את הפרוייקט.
יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "לא מזמן זכתה הכנסת במקום הראשון כמוסד השקוף ביותר במדינת ישראל. אנחנו לא עוצרים וממשיכים במהלך נוסף בדרך לשקיפות רבה יותר של עבודת החקיקה הנעשית בתוך הוועדות, במטרה לאפשר לציבור לצפות ולעקוב אחר עבודת החקיקה הלכה למעשה".
מנכ"ל הכנסת רונן פלוט: "זו מהפכת שקיפות ונגישות לכל צופה ולכל אזרח שיוכל לצפות בוועדות, דבר שלא התאפשר עד כה. אני מברך את אגף המחשוב והטכנולוגיה על המיזם החשוב הזה ואין לי שום ספק שכעת, כנסת ישראל תהיה שקופה יותר".
במקביל, ייעשה שדרוג גם בתשתית השידור לאינטרנט (סטרימינג) דבר שייאפשר בעתיד גם ספריית VOD של ישיבות הוועדות. התשתית תאפשר גם ממשק אינפוגרפי שיציג במהלך כל שידור מידע טקסטואלי על הוועדה והנעשה בה. שידרוג התשתית יאפשר לאתרי החדשות המובילים באינטרנט "למשוך" את השידור אליהם ולהטמיע אותו באתר שלהם.
מיד לאחר אישור הפרוייקט הועברו כל מסמכי הפרוייקט לוועדת המכרזים, כשהשאיפה היא שעד פגרת הפסח יסתיים ביצועו.

דילוג לתוכן