בפעם הראשונה בהתאחדות התעשיינים

 

 

שיתוף פעולה חדשני בין סטאראפים למפעלים במטרה ליצור קדמה בתעשייה המסורתית
בין הסטארטאפים שהשתתפו במפגש הראשון, אשר מתמחים בטכנולוגיית IOT: Scadafence, Seebo, Caja
Visual Factories, Precog , Ics2 , Ecoplant, Wonderlogix

התאחדות התעשיינים ערכה בפעם הראשונה במשרדיה תל אביב, מפגש ייחודי בשם אקסלרטור (Accelerator), שנועד להפגיש בין חברות טכנולוגיה צעירות (סטרטאפים בשלבים שונים של מחזור החיים שלהם) לבין מפעלי התעשייה, שמחפשים אפיקים יוצאי דופן לחדשנות. זאת במסגרת פעילות ההתאחדות, לקידום והטמעת חדשנות בחברות תעשייה מסורתית. מפגש זה הנו Win Win Situation – הסטרטאפים מקבלים פלטפורמה בה יוכלו לקדם את הפיתוח עליו הם עובדים, והמפעלים יקבלו הזדמנות להטמעת חדשנות.

שיתוף הפעולה בין חברות הטכנולוגיה יבוא לידי ביטוי באמצעות מחקר ופיתוח, במסגרת המשאבים הפנימיים של החברה במחלקת ההנדסה או במחלקת פיתוח פנימית. במודל פעולה זה, לחברות התעשייה מתאפשרת נגישות לטכנולוגיות ופרויקטי חדשנות מגורמים חיצוניים.

המפגש אמש היה הראשון בסדרה של מפגשים, שכל אחד מהם יוקדש לטכנולוגיה אחרת מעולם היצור המתקדם. המפגש הראשון התמקד בטכנולוגיות ה- IOT (Internet of Things), המאפשרת תקשורת מתקדמת בין חפצים ויכולות איסוף והחלפת מידע. במסגרת זו הגיעו למפגש 8 סטרטאפים מתחום טכנולוגיות ה-IOT, וכ-60 תעשיינים. הסטרטאפים הציגו את הטכנולוגיה אותה הם מפתחים, ובתום המפגש קיימו מפגשים אישיים עם תעשיינים שהביעו בטכנולוגיה שלהם עניין.
הסטארטאפים שהגיעו למפגש הראשון: Scadafence, Seebo, Caja
Visual Factories, Precog , Ics2 , Ecoplant, Wonderlogix .

מנהל היחידה למימון ותמריצים ממשלתיים, אורן הרמב"ם: "האקסלרטור (Accelerator) שהשקנו בהתאחדות התעשיינים, יאפשר למפעלי תעשייה מסורתית להיחשף ישירות לאפיק נוסף של חדשנות, באמצעות סטרטאפים. זאת, כחלק מהמאמץ שלנו לשפר את הפריון הנמוך בתעשייה בישראל בהשוואה לתעשייה במדינות המפותחות. התחום הטכנולוגי שנבחר למפגש הראשון הינו ה-IOT, שעשוי לשפר משמעותית את יעילות תהליכי הייצור. דבר שיש לו השפעה גדולה על הפריון במפעלים שיטמיעו טכנולוגיות אלה".

שותפה וראש תחום תעשייה ואיכות סביבה במשרד הרצוג פוקס נאמן, ד"ר רות דגן, ויוזמת פרוייקט גלגל תנופה – Project Flywheel: "אתגרים רבים ניצבים היום בפני מפעלי התעשייה בכל מה שקשור להטמעת טכנולוגיות חדשניות בתהליכי ייצור. מטרת פרוייקט גלגל תנופה היא קודם כל להעניק כלים מעשיים ליישום חדשנות בתעשייה. הפרוייקט יוצר חיבורים בין מפעלי תעשייה יצרניים בכל תחומי הפעילות לבין חברות סטארטאפ ישראליות בעלות טכנולוגיות לייצור מתקדם (Industry 4.0). המטרה היא כמובן לא רק להסתפק בעצם החיבור אלא להוציא אותו לפועל באמצעות איתור מקורות מימון ומתן ליווי משפטי ומקצועי בנושאים שנדרשים כדי להביא את היישום במפעל מרעיון למעשה. לא בכדי התאחדות התעשיינים הרימה את הכפפה במה שצפוי להיות אחד מתחומי הפעילות המרכזיים עבור תעשיינים בארץ בשנים הקרובות. בעידן של תחרות גלובלית מואצת, התעשייה הישראלית חייבת להישאר רלוונטית. לכן חיוני שמפעלי תעשייה השואפים להתקדם יאמצו טכנולוגיות חדשניות בתהליכי הייצור שלהם".

דילוג לתוכן