בעקבות תוצאות 2016: סומוטו קיבלה המלצת קנייה מרוסאריו עם מחיר יעד של 4.2 שקל למניה

סומוטו (ת"א: סמטו) קיבלה המלצת קנייה מרוסאריו עם מחיר יעד של 4.2 שקל למניה:
"אנו מאמינים כי לחברה יש עוד לא מעט הזדמנויות לצמוח ולגדול, ורואים בעתיד הנראה לעין יותר סיכוי מסיכון – מה עוד שהחברה מחלקת דיבידנדים"

האנליסטים ברוסאריו אמרו כי "סומוטו פרסמה הבוקר את דו"חותיה השנתיים ועמדה בכל הציפיות המוקדמות שלנו. אנו ממשיכים להאמין כי קיים עוד סיכוי לא מבוטל בהשקעה בחברה, לעומת סיכון ההשקעה בה וחוזרים על שווי הוגן של 4.2 שקל למניה בדילול מלא". ברוסאריו ציינו את תוצאות הרבעון הרביעי וכי החברה ממשיכה ליישם את האסטרטגיה של צמיחה בתחום הוידאו והמובייל, כאשר הכנסות תחום הוידאו היוו כ- 70% מהכנסות הרבעון הרביעי וכ- 50% מהכנסות השנה כולה.
"התחלנו בסיקור החברה באמצע חודש ינואר 2017. לפיכך, לא נחדש הרבה בתגובה לדו"חות שעמדו בציפיות, אך ניגע בפרמטרים העיקריים. החברה מדווחת כי החלה לבחון את האפשרות לרשום את מניותיה למסחר בבורסה בארה"ב (ללא גיוס) על מנת להרחיב את בסיס המשקיעים ואולי אף להשוות את מכפילי הרווח לחברות דומות הנסחרות בארה"ב. ביקור בביתן של עולם ה- Adtech בברצלונה בחודש שעבר, מחזק את הערכתנו כי מדובר בצעד נכון. החברות הישראליות בתחום היוו חלק נכבד הרבה מעבר לגודל היחסי של ישראל בתערוכה ואנו מסכימים כי הגדלת בסיס המשקיעים למדינה בה התחום פורח באופן יחסי, הוא צעד מתבקש. יתרה מזו, מעקב אחר פעילויות M&A בתחום בחצי השנה האחרונה, ממחיש את נושא המכפילים הצנועים לפיהם נסחרות החברות בת"א ובלונדון. לאחר שהסכמנו שמדובר בצעד חשוב, אנו לא מתעלמים מהסיכונים הכרוכים ברישום חברה בסדר גודל כזה בבורסה דוגמת הנאסד"ק."
לגבי שנת 2017 מציינים שם כי "החברה אינה מנחה לגבי הרבעון הראשון, אולם ניתן להבין מקופת המזומנים בסמוך למועד פרסום הדו"חות, כי הולך לה לא רע, כלומר היא כבר גובה תשלום על פעילות סוף הרבעון הרביעי. עם זאת, נציין כי התעשייה מאופיינת ברבעון ראשון חלש לעומת הרבעון הרביעי שלפניו ובהתאם הציפיות. החברה חוזרת על כך שהיא פועלת גם באמצעות מיזוגים ורכישות להגיע לקצב הכנסות שנתיות של 100 מיליון דולר במהלך השנה הקרובה. אנו מעריכים הכנסות ללא רכישות נוספות של כ- 70 מיליון דולר המשקפות למעשה צמיחה (שאינה אורגנית כולה) של כ- 40%. EBITDA – אנו מניחים כי בשל אופיו של תחום הוידאו שמספק כרגע שולי רווח נמוכים יותר, יהיה קשה לשפר את שיעורי ה- EBITDA באופן משמעותי בשנה הקרובה. מטעמי שמרנות הלוקחים בחשבון עיכוב בהטמעה של הרכישות ומיצוי הסינרגיות, נניח שיעור של 31.5% בלבד, כלומר ה- EBITDA צריך להסתכם בכ- 22 מיליון דולר."
מבחינת דיבידנד, כותבים האנליסטים כי "החברה חילקה בשנת 2016 דיבידנד בסך 2 מיליון דולר, המהווה שיעור של כ- 5.3% בשווי השוק הנוכחי של החברה. לאחרונה הכריזה החברה על מדיניות דיבידנד לחלוקה של 50% מהרווח הנקי לבעלי המניות של החברה מידי רבעון וחלוקה של עד 4.5 מיליון דולר בשנת 2017. טענו בתחילת הסיקור החברה כי אין סיבה שלא נראה תשואה של כ- 8% והמדיניות של החברה, עומדת בציפייה בשקלול עליה של למעלה מ- 20% בשער המניה מאז."
"הסיפור של סומוטו די פשוט מבחינתנו. החברה פעילה בענף בעייתי וקשה הנשלט על ידי ענקיות מצד אחד, אך מצד שני זו חברה שהתבגרה ועברה את שלבי הסיכון לקיומה. לאחר שבחנו את הנכסים של החברה, הגענו למסקנה כי הערך הגדול ביותר טמון בניהול החברה וניהול הסיכונים השוטפים של חברה העסוקה בענף תנודתי, תחרותי ובנוסף גם צריכה לנהל רכישות חכמות ויעילות. נכון להיום, אנו מאמינים כי לחברה יש עוד לא מעט הזדמנויות לצמוח ולגדול גם אורגנית וגם ע"י רכישות נוספות. כאשר חברה נסחרת במכפיל הקרוב ל- 3.5 על ה- EBITDA שהיא כבר ייצרה ועדיין צומחת בקצב נאה, אנו כמובן רואים בעתיד הנראה לעין יותר סיכוי מסיכון, מה עוד שהיא מחלקת דיבידנדים."
"לאור ההנחות שלנו כי ה- EBITDA של שנת 2017, צריך להסתכם בכ- 22 מיליון דולר אנו ממשיכים לנקוב בשווי הוגן למניה של 4.2 ש"ח (בהנחת דילול מלא) או 310 מיליון ש"ח שווי חברה. נציין כי שווי גוזר לחברה מכפיל EBITDA של כ- 3.75 לעומת מכפיל של 3.5 שהשתמשנו בתחילת הדרך. השינוי נובע אך ורק מירידה בשער הדולר והתרגום לשקלים. נציין כי לאור המכפילים בתעשיה הנמצאים בין 6 ל – 7 בגדול, גם עכשיו נוח לנו מאד עם השווי ההוגן. לאור האמור כאן, אנו חוזרים על כך שחשיפת החברה למשקיעים אמריקאיים היא צעד מתבקש."

דילוג לתוכן