בעקבות כניסתו לתוקף של "חוק הודעה למועמד"

סינריון מציגה: פתרון דיגיטאלי המאפשר

עדכון מועמדים בתהליך גיוס

 

במסגרת הגרסה החדשה של מערכת גיוס העובדים Synerion Recruitment, מציגה סינריון, המתמחה במתן פתרונות לניהול ההון האנושי בארגון, את המענה שיסייע לארגונים וחברות השמה, לעמוד בדרישות החוק החדש. מערכת  Synerion Recruitment מאפשרת למשתמשיה לנהל תהליך גיוס איכותי ומעניקה מענה מהיר לצרכי הגיוס הדינאמיים של הארגון.
הגרסה החדשה של המערכת נותנת מענה לדרישות "חוק הודעה למועמד" המחייב את החברה המגייסת לעדכן מועמדים הנמצאים בתהליך גיוס, על סטטוס התהליך מולם. החוק שיכנס לתוקפו ב- 31.1.2015, קובע כי על החברה המגייסת למסור למועמד הודעה על התקדמות תהליך הגיוס, לפחות אחת לחודשיים. כמו כן, במידה והמועמד לא התקבל לעבודה, על החברה להודיע על כך עד שבועיים מרגע שהתקבל אדם אחר לתפקיד.

מערכת Synerion Recruitment מאפשרת ניהול משרות, קליטה אוטומטית של קורות חיים ממגוון מקורות, יצירת מאגר מועמדים איכותי, וזיהוי המועמדים המתאימים ביותר לדרישות הארגון. –
תהליכי עבודה הגמישים של המערכת, מותאמים עצמאית לדרישות התפקיד, לצרכי ולאופן העבודה של הארגון, ומאפשרים ניהול, מעקב ובקרת תהליך הגיוס, תוך זיהוי חריגה מלוחות הזמנים. תהליכים אלה גם מאפשרים משלוח אוטומטי של הודעות למועמדים עפ"י דרישות החוק החדש.

 

 

"החוק נועד לאפשר למועמדים לעבודה להתעדכן באשר לסטטוס התהליך מולם, בכדי להפחית את אי הודאות הכרוכה מצדם בתהליך ולאפשר להם לכלכל את צעדיהם" , אומר אבנר מימון, סמנכ"ל פעילות ישראל בסינריון מערכות. "אנו מקפידים על כך שהמערכות שלנו יתנו מענה לצרכים הדינמיים של השוק. לכן הגרסה החדשה ששחררנו תיתן בין השאר, גם מענה לדרישות חוק ההודעה למועמד. זאת באמצעות מנגנון אוטומטי מתוזמן למשלוח סוגים שונים של עדכונים באמצעות המייל, בהתאם לסטטוס המועמד. תיעוד כל המיילים שנשלחו מהמערכת מאפשר לארגונים להוכיח כי אכן נשלחה הודעה למייל מסוים ומאפשר להם לעמוד בדרישות החוק."

דילוג לתוכן