בעקבות הדוחות: נובה קיבלה המלצת קניה מסטיפל עם מחיר יעד של 14 דולר למניה

בית ההשקעות האמריקני סטיפל, נתן לנובה המלצת קניה עם מחיר יעד של 14 דולר למניה (המחיר בעת ההמלצה – 12.2 דולר למניה)נובה דיווחה אתמול על הכנסות שיא של 40.6 מיליון דולר ועקפה את התחזיות לרבעון השני 2015

 

המניה עלתה אתמול בבורסת ת"א 4.3% במחזור של 3.7 מיליון שקל, והשלימה עלייה של 17% מתחילת השנה.

בנאסד"ק עלתה אמש 1.6%.

 

להלן  עיקרי ההמלצה

·         נובה דיווחה ברבעון השני על תוצאות טובות מהצפוי, זאת על אף העלאת התחזיות לקראת פרסום הדוחות הכספיים לרבעון זה.

·         אחד המרכיבים העיקריים לצמיחה נובע ממיצובה החזק של נובה בקרב יצרניות ה- Foundries ובמיוחד החשיפה לייצור שבבי FinFET מורכבים. אנו מאמינים כי המעבר של TSMC לייצור המוני של שבבים בטכנולוגיית 16 ננומטר ימשיך לתוך רבעון שלישי ויוביל להצטיידות נוספת במערכות מדידה מטרולוגיות.

·         לנובה 4 לקוחות, שכל אחד מהם מהווה למעלה מ- 10% מהמכירות: TSMC, סמסונג, הייניקס וטושיבה. ברבעונים הקרובים צפוי לגבור המעבר לייצור שבבי תלת מימד, 3D NAND, ממנו נובה צפויה ליהנות תוך שהמעבר מהווה מרכיב מפתח לצמיחה בשנת 2016.

·         אנו מאמינים כי רכישת ריוורה תתרום לרווח ארוך טווח עבור נובה. טכנולוגיית X-Ray היא טכנולוגיה נדרשת בתהליך ייצור השבבים וקיים פוטנציאל למכירות צולבות בין לקוחות שתי החברות. ריוורה נמצאת במסלול לעמוד בתחזית הכנסות של 30 מיליון דולר בשנת 2015 וכן צמיחה נוספת בשנת 2016.

·         נובה צפויה לעמוד במטרות המודל התפעולי ארוך הטווח. כבר היום החברה נמצאת בשיעור רווח גולמי של 53%-55% ושיעור רווח גולמי במוצרים של 58% ומעלה, והחברה יכולה לשפר את הרווחיות גם בתחום השירותים.

·         אנו מאמינים כי החברה ממוצבת היטב ליהנות מגידול השקעות בציוד בשבבי ה – FinFet וה – 3D NAND, המהווים רכיבים מפתח לצמיחה מעל הממוצע בשנת 2016. כמו כן אנו מאמינים כי רכישת ריוורה משלימה את היצע הפתרונות של נובה לפוטנציאל מכירות צולבות לצורך האצת הצמיחה של נובה.

·         אנו מעלים את צפי המכירות ל- 149 מיליון דולר ורווח למניה של 69 סנט לשנת 2015. עבור שנת 2016 אנו מצפים למכירות של 165 מיליון דולר ורווח למניה של 75 סנט.

·         לחברה קופת מזומנים המהווה 3 דולר למניה.

·         המלצת קניה ומחיר יעד של 14$ למניה מבוסס על מכפיל 12 לשיא חזוי של 1 דולר רווח למניה (כולל הכנסות מריוורה) בניטרול קופת המזומנים של החברה.

דילוג לתוכן