בעקבות אישור יישום ענן על ידי הבנקים אינוקום תפיץ פתרון הגנה והצפנת נתונים בענן התואם להמלצות בנק ישראל

הפתרון של חברת CipherCloud מצפין נתונים לפני העלאתם לענן

אינוקום מקבוצת אמן תייצג את חברת CipherCloud האמריקנית, אשר פיתחה פתרון המצפין נתונים בזמן אמת לפני העלאתם לענן.

עולם הבנקאות הישראלי עומד בפני מהפכה: לראשונה אישר המפקח על הבנקים להעביר תשתיות ויישומים לענן תחת הנחיות מפורטות בנושא ניהול סיכונים. בשל רגישות המידע, פירט המפקח שורה של הנחיות בנוגע לניהול המידע בענן, סוגי המידע הניתנים לשמירה בענן והנחיות בנושא הגנה ממתקפות סייבר והצפנת נתונים. עיקר הרגולציה עוסק במניעת דליפה של נתונים תוך כדי העלאת חומר בנקאי לענן הנמצא מחוץ לישראל בין היתר באמצעות הצפנה.

"הפתרון של CipherCloud מותאם באופן מלא לפתרונות Salesforce.com," אומר תומר פרי, מנכ"ל אינוקום מקבוצת אמן. "הפתרון מאפשר לכל גוף פיננסי או ממגזרים אחרים, שרוצה להוציא שירותי מחשוב לענן וחושש מלחשוף נתונים באפליקציות CRM או אחרות את הבטחון לא לחשוף את הנתונים שלו."

הפתרון של CipherCloud משמש כ-GateWay המצפין נתונים בזמן אמת לפני שליחתו לסביבת הענן באמצעות מנוע SSE (Searchable Strong Encryption), כך שהם בלתי נראים בסביבת הענן ללא מפתחות ההצפנה הייעודיים. הנתונים מפוענחים רק כאשר משתמש מורשה מאחזר את המידע מתוך סביבת הענן ומחדיר את מפתחות ההצפנה. המפתחות השונים שמורים מקומית ולעולם לא עוזבים את אתר המשתמש והם גם אינם משותפים עם ספק שירותי הענן. המערכת גם יודעת לבצע שימוש במפתחות מסוג token, תוך שהם מחליפים נתונים רגישים במידע מקביל שאינו רגיש. בנוסף לכך, ה-CipherCloud מכיל פתרונות למניעת אובדן נתונים וניטור וזיהוי נוזקות בסביבות ענן.

"עם הפתרון של CipherCloud נוכל לספק למערכת הבנקאית בישראל ולארגונים רגישים נוספים, את היכולת לשמור על המידע באתרים מרוחקים תוך שמירה על רמה גבוהה של אבטחת מידע," אמר פרי. "מוצר זה ממשיך את מחויבותנו לספק ללקוחותינו את המוצרים הטובים ביותר מסוגם להגנה על המידע ולאבטחה מפני תקיפות סייבר".

דילוג לתוכן