בנק הפועלים רכש מערכות אחסון IBM במליוני שקלים

בנק הפועלים רכש מערכות של יבמ למניעת שכפול מיותר של נתונים ומערכות אחסון XIV IBM. היקף העסקה נאמד במיליוני שקלים
בנק הפועלים הוסיף למערך הגיבוי וההתאוששות שלו שתי מערכות ProtecTIER של יבמ הכוללות ספריית קלטות וירטואלית (VTL) וכן יכולות סינון ודחיסת נתונים מתקדמות (de-duplication) ורפליקציה חכמה של מידע בין אתרים.
רכישת המערכות החדשות באה בהמשך לרכש שתי מערכות אחסון XIV  של יבמ ושני שרתי אחסון IBM DS8000 במהלך השנה האחרונה.
הפתרון שווק על ידי חברת הראל מחשבים, שותפה עסקית של יבמ בתחום המחשוב המרכזי, והיקף העסקה נאמד במיליוני שקלים.
ההצטיידות הנוכחית במערכות מתקדמות של יבמ היא חלק ממהלך מקיף, של בנק הפועלים לשיפור זמינות המידע ואמינות תשתיות המחשוב והאחסון.
הבחירה של בנק הפועלים ביבמ הוכרעה, בין היתר, בזכות כושר הגידול הבלתי מוגבל של מערכות ProtecTIER IBM– ובמיוחד בזכות יכולתן הייחודית לתמוך בו-זמנית בציוד אחסון מתוצרת יצרנים שונים, ולא רק במערכות אחסון של יבמ.
נפח הגיבוי הראשוני בו מטפלות המערכותבבנק עומד על כ- 400-500 טרה-בייט בשני אתרים. המערכות מאפשרות גיבוי של יותר מ-3 טרה-בייט לשעה וקצב השחזור מהיר אף יותר.
ספריית קלטות וירטואלית היא למעשה מערכת דיסקים המדמה את פעולתן של קלטות גיבוי המשמשות לאחסון לאורך זמן של מידע שהגישה אליו נדירה יותר – באמצעות ניהול הנתונים האלה על גבי דיסקים. כך ניתן להעלות את רמת אמינות המידע המגובה באמצעות שימוש בטכנולוגיית RAID, להסיר את המגבלות של קלטות פיזיות, לקצר משמעותית את חלון הגיבוי ולאפשר העתקת נתונים מיידית לאתרים מרוחקים.
אתגר נוסף עימו מתמודד הבנק – כמו גופים אחרים מסוגו – הינו שמירת עותקים רבים של אותו מידע. בכל שמירה של מסד נתונים רחב היקף, נשמרים למעשה הן נתונים שנוספו או השתנו מאז ביצוע השמירה הקודמת – והן נתונים שנשמרו כבר בעבר. מערכת ProtecTIER, שפותחה ביבמ על בסיס טכנולוגיה של חברת דיליג'נט הישראלית אותה רכשה יבמ בעבר, היא למעשה פתרון ייעודי משלים לסביבת האחסון, המאפשר לסנן פריטי מידע כפולים, הנוצרים במהלך הגיבוי וכך לצמצם את נפח הדיסק הנדרש לאחסון הגיבויים בעשרות מונים.
מערכות האחסון, הגיבוי וניהול הנתונים החדשות הותקנו באתר המרכזי של הבנק ובאתר הגיבוי, והן פועלות במתכונת של גיבוי חם, כפול ומוצלב: כל נתון מגובה פעם אחת באתר בו הוא נוצר ומשוכפל לאתר המרוחק. שליחת הנתונים בין האתרים מתבצעת על ידי יכולת הרפליקציה של מערכות האיחסון מסוג IBM XIV. כך, ניתן להתגונן הן מפני כשל ברמת מערכות האחסון ולאפשר התאוששות מיידית באתר המרוחק במקרה אסון.

דילוג לתוכן